Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Před hodinou, VS napsal:

Ve středověku kacíře upalovali. Dneska se likvidují profesně. Kdo nemá správný názor, může být propuštěn, hůř hledá práci a podobně. Není to fyzická likvidace, ale někdy je to účinnější.

V době komunistického náboženství a víry k lásce k sovětskému svazu na věčné časy a nikdy jinak to řešili podobně. Ti diplomovaní topiči a zametači by mohli vyprávět.

Jojo, proto Polerta vyhodili z Motola, Šmuclerovi zrušili soukromé praxe... oh wait... nevermind...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, VS napsal:

Dneska se likvidují profesně. Kdo nemá správný názor, může být propuštěn, hůř hledá práci a podobně. Není to fyzická likvidace, ale někdy je to účinnější.

Mas na toto nejaky konkretni pripady a myslim praci v privatnim sektoru, ne ve statni sprave ani statnich firmach. Fakt me to zajima, neber to jako zpochybnovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Murphy97 napsal:

ano

Vtipkovat můžeš (minimálně v ČR prostředí), hejtovat nemůžeš. V USA nemůžeš ani vtipkovat (LGBT, černoši), ale to není středoevropský kulturní kontext. Jo a taky záleží na pozici. Pokud jsi v managementu, tak jsou měřítka přísnější samozřejmě...

 

A taky mě zajímaly konkrétní příklady tj. jestli jste tohle už v reálu zažili, nebo je to jen obecný statement. V US korporátu pracuju už přes 16 let, jezdím do USA pravidelně a tohle jsem zažil jen jednou právě v USA. Jinde ne a ani v USA ne víc než ten jeden případ. A ten člověk byl dost redneck style, takže tam to bylo rychlý...

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, safi napsal:

V mezinárodních korporacích nemůžeš moc vtipkovat na téma LGBT aniž by jsi byl odejit. 

Tyjo to je napad.. a furt dostanes odstupny, kdyz te vykopnou, zejo. Ja se snazim aby me ta  moj velka mezinarodni korporace vykopla uz dva roky a furt nic, hm, vyzkousim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, skalis napsal:

Vtipkovat můžeš (minimálně v ČR prostředí), hejtovat nemůžeš. V USA nemůžeš ani vtipkovat (LGBT, černoši), ale to není středoevropský kulturní kontext. Jo a taky záleží na pozici. Pokud jsi v managementu, tak jsou měřítka přísnější samozřejmě...

 

A taky mě zajímaly konkrétní příklady tj. jestli jste tohle už v reálu zažili, nebo je to jen obecný statement. V US korporátu pracuju už přes 16 let, jezdím do USA pravidelně a tohle jsem zažil jen jednou právě v USA. Jinde ne a ani v USA ne víc než ten jeden případ. A ten člověk byl dost redneck style, takže tam to bylo rychlý...

Tak v Evropě bacha na Španělsko. Tam jsem zažil 2 věci:

S hlavní designerkou odběratele (11 let spolupráce) jsme řešili sportovní oblečení pro ženy. Ona nevěděla, nebo neměla data na konkrétní styly/sporty, tak jsem se jí zeptal, jaké sporty ve španělsku frčí u žen, nebo jestli nosí jen fashion a na sport kašlou. Vybrzdil jsem ji na 10 minut a pak to tam ještě žehlil náš agent.

Oblečení z recyklovaných látek v low price level segmentu. Je to trochu dražší, ale zákazník samozřejmě nechtěl nic navíc platit, že je to náš příspěvek k ekologii. Hromada papírování apod. Ok, kousli jsme to, protože velký zákazník. Jen mi nebylo jasné, proč v tomto levném segmentu chtějí něco co jejich zákazníci ani neocení. Když jsem jim to otevřeně řekl, tak jsi měl vidět to rozhořčení..., musíme být ekologičtí a nevím co všechno, a my jako dodavatel musíme změnit myšlení atd. atp. Normální green washing. Jenže oni tu vozí hromadu levných šmejdů od bot až po bundy, které smrdí až před krám.

Nakonec jsme zjistili, že celá recyklačně/ESG/ekologická a nevím jaká agenda je jen o vydolování informací o dodavatelském řetězci.

Za dva roky byli schopni získat data o celém našem dodavatelském řetězci, od posledního knoflíku po továrnu co to ušila. A skončili jsme. Na poslední schůzce nám ještě řekli, že už dávno šijeme ve stejných továrnách apod. kecy.

Doporučuji si poslechnout Insider s Vondrou nebo M. Kupkou jak tam mluví o vyjednávání s top managery EU automobilek o normě EURO7. Popisovali tam, jak čekali ostrou debatu s kapitány průmyslu a přišli chcípáčci s excelovýma tabulkama a skoro nic nenamítali...

To je obraz evropských korporátů, jsou posraní až za ušima ze všecho, ze zaměstnanců, ze zákazníků, z neziskovek, z vlád... je to smutné. Funguje tam autocenzura odshora dolů a vím o dvou německých korporátech v Praze, kteří mají spec. právníky jen na tyto problémy. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Banky ESG řeší. A to hodně. Má to dopad na cenu financování. 

A u komplexních datových modelů se řeší, zdali nediskriminují, respektive zdali je možné diskriminaci vysvětlit tak, že prostě padesátník nemůže mít hypo na 30 let. 
 

Edit: před cca 3 lety ČSOB měla sazbu o procento nižší při koupi auta na úvěr, když jsi kupoval auto s emisemi do 50g CO2 na 100km. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve středověku kacíře upalovali. Dneska se likvidují profesně. Kdo nemá správný názor, může být propuštěn, hůř hledá práci a podobně. Není to fyzická likvidace, ale někdy je to účinnější.
V době komunistického náboženství a víry k lásce k sovětskému svazu na věčné časy a nikdy jinak to řešili podobně. Ti diplomovaní topiči a zametači by mohli vyprávět.
Ja ani nevim, jestli odpovidat :-)

Psal jsi, ze za grean deal te zlikviduji.. a ted jsi najednou ve stredoveku a v komunismu.. ale dobre, budu to brat jako nadsazku... :-)

...ale jak psal uz nekdo vyse, pak se tezko diskutuje, tohle jsou proste obecne blaboly.. :-)


Ps. Ale stejne se zastavim nad jednou veci... strasne miluju, kdyz v dnesni dobe v cechach nekdo rve cenzuraaaa... putina na vas holoto..byste si pak vazili toho, co nyni mate... a ze to neni samozrejmost... :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, petr_cha napsal:

Ja ani nevim, jestli odpovidat 🙂

Psal jsi, ze za grean deal te zlikviduji.. a ted jsi najednou ve stredoveku a v komunismu.. ale dobre, budu to brat jako nadsazku... 🙂

...ale jak psal uz nekdo vyse, pak se tezko diskutuje, tohle jsou proste obecne blaboly.. 🙂

Byl to vtip. Abys pochopil, že je to vtip, máš tam toho šmudlika. Totiž smajlíka. Vtipu se zasměješ nebo ne. To není povinné. Vtip se nevysvětluje ani nerozebírá.

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, safi napsal:

Banky ESG řeší. A to hodně. Má to dopad na cenu financování. 

A u komplexních datových modelů se řeší, zdali nediskriminují, respektive zdali je možné diskriminaci vysvětlit tak, že prostě padesátník nemůže mít hypo na 30 let. 
 

Edit: před cca 3 lety ČSOB měla sazbu o procento nižší při koupi auta na úvěr, když jsi kupoval auto s emisemi do 50g CO2 na 100km. 

Nedávno v jednom podcastu paní z "ESG oddělení" České spořitelny.... tvl, tak ta to tam tlačila hodně na sílu. A už jsem to tu asi psal, úvěr na FVE pro firmu ano, na zásoby ne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme v zumpě, tak si dovolím do vás rejpnout - nemyslím to konkrétně na vás, ale na (podle mě) zbytečnou polarizaci společnosti. Máme se jak prasata v žitě a to fakt že jo, ale pořád nám něco není dobrý a strašíme se, jak to všechno bude strašný, drahej benzín, cenzura, omezování. Já to teda nekupuju...

  • Dát hlas 1
  • Hlasovat proti 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...