Přejít na obsah

Jak je to s placením cla a dph při dovozu hodinek?


Doporučené příspěvky

Návštěvník jan333

clo nebude, ale DPH se pocita s celkovy ceny vcetne postovnyho.. a samozrejme si to prepocitej na koruny tim nejhorsim myslitelnym kurzem.

a co kdyz  bude cena i s postovnym pripadat celnikum podhodnocena.urci si cenu podle nejakych tabulek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 951
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jan333: Když se jim cena nezdá, vyžádají si doklad o zaplacení. Nemáš? V takovém případě přichází na scénu tzv. "cena v místě a době obvyklá".

Asi jediná neprůstřelná věc, jak to můžeš obejít (nikoho nenavádím a k celé naší finanční správě chovám jen respekt a pozitivní pocity :notworthy: ) je domluvit se s prodejcem na rozumném značení a dvojí platbě. Nálepka "Used watch" s cenou 20? na hodinkách za 1500? a platba 2x, jednou 20? a podruhé 1480?. Celníkům se doloží výpis z PayPalu případně z účtu s částkou 20? a je vymalováno. Můžou si myslet o podhodnocené částce, co chtějí...ale papíry hovoří jasně. Akorát se blbě vysvětluje, že k nim máš velkou citovou vazbu a proto je pojišťuješ při přepravě na 1500? :)

Upraveno uživatelem DaveG17
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakonec to dopadlo nejlepe jak mohlo hodinky dorazily  celnici si jich nepovsimli:)

nakonec dobrý zprávy, dobrý

 

jan333: Když se jim cena nezdá, vyžádají si doklad o zaplacení. Nemáš? V takovém případě přichází na scénu tzv. "cena v místě a době obvyklá".

Asi jediná neprůstřelná věc, jak to můžeš obejít (nikoho nenavádím a k celé naší finanční správě chovám jen respekt a pozitivní pocity :notworthy: ) je domluvit se s prodejcem na rozumném značení a dvojí platbě. Nálepka "Used watch" s cenou 20? na hodinkách za 1500? a platba 2x, jednou 20? a podruhé 1480?. Celníkům se doloží výpis z PayPalu případně z účtu s částkou 20? a je vymalováno. Můžou si myslet o podhodnocené částce, co chtějí...ale papíry hovoří jasně. Akorát se blbě vysvětluje, že k nim máš velkou citovou vazbu a proto je pojišťuješ při přepravě na 1500? :)

V případě pochybností se ti můžou celníci mrknout přímo na účet a podívat se na všechny platby. Někteří členové s tím už mají zkušenost.

Poplatky se počítají z ceny včetně dopravy, Rolády za 20E, když pojištěná pošta stojí 50E se fakt blbě vysvětlujou. Někdy to projde, ale někdy taky ne a pokuty jsou mastný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Určitě to tady ve vlákně je, ale stručně: pokud celníci zjistí vyšší hodnotu zboží nebo se domnívají, že podléhá DPH (např. při podhodnocené ceně), tak ti hodinky nepřijdou domů, ale dostaneš dopis od České pošty s instrukcemi. Buď si to vyřídíš sám osobně na vyclívací poště v Praze, nebo pošleš poště (i mailem) plnou moc k zastupování (součást instrukcí) a oni to vyřídí za tebe. Stojí to paušálně 180 Kč. Hodinky ti potom přijdou normálně poštou domů ale s doplatným (DPH + poplatek poště), který musíš zaplatit abys hodinky dostal.

Clo se v praxi moc nevybírá nebo je zandebatelné.

Toto platí pro dovoz mimo země EU, ze zemí EU se DPH ani clo neplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, takze jsou dve moznosti:

1) celnici si toho vsimnou a dale jak popisujes

nebo

2) budu mit stesti a nevsimnou si toho, a pak me to prijde rovnou domu a zadne DPH platit nebudu muset?

 

Takze mi bud prijde dopis z ceske posty a nebo hodinky, je to tak? :-)

Upraveno uživatelem roxtidy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom, jak zásilku označíš (na to budeš vyzván). Pokud jako "neobchodní" - doporučuji - tak se toho týkají body 2.1 a 2.2 ceníku. Zaplatíš 180 Kč v případě, že zásilka je prověřována a vyměřeno DPH (či clo) - pokud poště dáš plnou moc k zastupování. V případě, že se zásilka prověřuje, ale nakonec nebude DPH uvaleno, tzn. zjistí se, že cena je skutečně pod limitem, tak přesto platíš poště za "služby" celní deklarace 96 Kč.

Čili u zásilek pod limitem (kde se nevyměřuje DPH) je důležité nechat si řádně a správně vypsat prodejcem průvodku k zásilce. Pokud je tato v pořádku a nejsi vyzván k doložení náležitostí, tak neplatíš nic.

 

Jinak do výpočtu celkové ceny pro stanovení DPH se započítává jak cena zboží, jeho doprava, tak také ten poplatek české poště (180 Kč) !! 

 

Mrkni ještě sem: http://www.ceskaposta.cz/sluzby/celni-rizeni/faq-caste-otazky-k-celnimu-rizeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám čerstvou zkušenost s proclíváním. Včera přišel balíček ze Singapuru s hodinkami v ceně 1000 USD a hle, prošel zcela bez cla/DPH. :) Prodejce ho označil jako hračku a dar v ceně 20 USD (to jsem po něm ani nechtěl, byl jsem připraven na to, že to doplatím). Balíček nebyl rozbalený nebo označený od celníků, takže asi ani nešel pod scanner. 

Naopak předtím jsem kupoval 2x po sobě nějaké díly v Autrálii, obojí za cenu cca 50-60 USD + k tomu cca 10-20 USD doprava a vždy to šlo do scanu a musel jsem doplatit DPH. S poplatkem poště 180 Kč za zásilku to vyšlo celkem draho.

A teď čekám zásilku z Izraele, cena 40 USD + 10 USD doprava a už mám oznámení, abych doložil doklady o zaplacení. Takže uvidím, jestli to zase bude na doplatek. Pořizovací cena cca 1000 Kč a pokud počítám dobře, tak se s poplatkem poště a DPH můžu dostat na doplatek okolo 450 Kč, tzn. skoro 50% navíc proti pořizovací ceně :(

 

Ještě důkladně projdu jak to prodejci posílali, ale v poslední době mi zkušenost ukazuje, že když kupuji něco z Austrálie nebo USA, tak to většinou pozornosti neujde. Naopak věci z Asie se často sledování vyhnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za poslední měsíc jsem kupoval více věcí a můžu říci, že je to asi loterie. Např. teď během týdne mi z USA přišly 2 obálky, na jedné prodejce udal cenu 50 USD a mám tam razítko bez cla i když by podle hodnoty DPH být mohlo, druhá dokonce prošla poštou celníky zcela nepovšimnutá. 

Je pravda, že většinou kupuji staré hodinky nebo díly, takže tam celníci asi nemají možnost ověřit reálnou cenu. Ale že projdou zásilky, kde je udaná vyšší cena, než jaký je limit, tak to jsem moc nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som narazil na tuto uzitocnu stranku

http://www.dutycalculator.com/new-import-duty-and-tax-calculation/

 

a na seiya japan som nasiel pre mna dolezite info http://www.seiyajapan.com/pages/information

 

Duty/Tax information from my customers below for your information.

Czech Republic
Tax free up to 150 Euro(approx. 220 USD (price+transport costs), and if you get over 22 Euro( approx 33 USD price+transport costs), you have to pay 20% VAT. 

Germany

4.5% + 19% VAT
Swiss
VAT 8% VAT + 35 CHF Customs clearance fee for any item that is greater than 50 CHF

 

Mam vsetky 3 adresy az dnes som zistil, ze z USA a AZIE mi bude najvyhodnejsie objednavat do CH. Jak to, ze som to nevedel. 

EU uniu riesi DE adresa a chronomag CZ adresa. 

 

V najblizsej dobe to vidim na nejake pekne seika z japonska. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak seiya to nema 100perc aktualne. Podstatne pre mna je, ze ked si objednam nieco do nemecka tak zaplatim 0.8eur plus 19perc. Ked do svajciarska, tak zaplatim colny poplatok 27EUR plus 8 perc. Cize od ceny 200eur a vyssie je pre mna vyhodnejsie a aj jednoduchsie kupovat do svajciarska. 

 

priklad: 400eur seika s postovnym z azie.

 

do nemecka:  400x19%=476+ 0.8=  477EUR

do svajcu:       400x8%=432+27=     459EUR  

 

musel som si to niekde napisat.  sorry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...