Přejít na obsah

Vintage seiko


Chumpus

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tyto hodinky dostal děda (diplomat) od japonské návštěvy u nás někdy v 80 letech, vzhledem k tomu že měl svoje JLC Memovox, dal je babičče která je nosí do dnes. Náramek původní není, jinak vše ano (ani, jak je vidět, nebyly čištěny..) omlouvám se za foto. Mám jen mobil. Co se týče typu, chvíli jsem hledal podle všech čísel na pouzdru a nikde jsem je nenašel.
Mám v plánu je dát pořádně dohromady! :)

post-20646-0-94506000-1410939136_thumb.jpg

post-20646-0-61248200-1410939144_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bych teda rád viděl, jinší fotky, protože řada a typ se z toho pak  vyčíst dá..

ale líbí se mi ten model, mě by zajímalo, jak je na tom po létech to pouzdro, z těhle fotek se to nedá poznat.....

**

 

 

Ahoj, tak je mám teď před sebou a na cifru je:

 

Japan 43 - 0620 T

 

a na dýnku:

 

SEIKO

stainless steel

761556

43-3260

Japan - R a zančka takovýho "blesku")

 

jinde na pouzdru ani na kourunce už nic neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mazec :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tonytrubka

6159-7001 naked :)

 

Na těch dalších fotkách jde vidět rozdíl jak se dělaly indexy dřív,oni snad byly skrz cifr ale hlavně měly pěkně ostré pravoúhlé hrany,teď to mají MM300 přípláclé z vrchu na cifru a je to takové "jiné"

 

 

post-22534-0-85817100-1411467970_thumb.jpg

 

post-22534-0-36323100-1411467983_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nojo, takže Quartz  ten je jasnej podle symbolu, Daini, také, ale více jsem z těch  čísel nevyvodil, ale vypadá to šlušně, jako dárek skvělé,

Docela se mi to líbí.

**

Díky za info. :cheers:  

 

Ahoj, tak je mám teď před sebou a na cifru je:

 

Japan 43 - 0620 T

 

a na dýnku:

 

SEIKO

stainless steel

761556

43-3260

Japan - R a zančka takovýho "blesku")

 

jinde na pouzdru ani na kourunce už nic neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tonytrubka

Přiznám se že jsem origo cifr MM300 z druhé strany nikdy neviděl,technický typ taky nejsem ale myslím si že kdyby byly lisované tak by vypadaly jinak.

Přesně jako když si to srovnáš na cifru k 6105 kde jsou aftermarket samozřejmě nalepené

 

origo:

post-22534-0-82730900-1411492866_thumb.jpg

 

post-22534-0-87313800-1411492893_thumb.jpg

 

aftermarket:

 

post-22534-0-19748300-1411492939_thumb.jpg

 

MM300 vypadá prostě jinak

 

post-22534-0-24443300-1411493628_thumb.jpg

 

edit:

 

Tak Alda to rozsekl :)

Upraveno uživatelem tonytrubka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nojo, takže Quartz  ten je jasnej podle symbolu, Daini, také, ale více jsem z těch  čísel nevyvodil, ale vypadá to šlušně, jako dárek skvělé,

Docela se mi to líbí.

**

Díky za info. :cheers:  

quartz to je jasný. jinak jak jsem je viděl akorád celej život na babičce, tak si je jako pánský nedokážu nějak představit.. i když to má reverso tvar :)) jo a takovej dárek by mi taky udělal radost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já zase jo, mě takový tvary docela vyhovujou, ovšem jde také o velikost. Pokud se hodinky na ruce skoro ztrácí, je to ideální stav - neodře se košile, svetr atd,. málokde se o něco zachytí nebo dojdou újmy při nějaké činnosti nebo práci. Jsem rád, když splývají s rukou, k tomu je "square" ideální.

ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvědav, kdo se vytasí s těma 6020 z Aukra http://aukro.cz/panske-nar-hodinky-seiko-chronograf-automat-ocel-i4626323169.html

 

Měl jsem tam polínko, ale nakonec to dost vylezlo, na to , že tam nejsou origu ručky a na sedmičce je jakýsi korozivní chuchvalec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

tak tomu hovorim precision stamping.. idem to ukazat mojmu cinanovi ako si to predstavujem :)

Presne lisovani to bezesporu je, o tom zadna a hlavne je to efektivni ve srovnani s aplikovanymi indexy. Ale kdyz se clovek lepe podiva, jde to poznat. Ja to teda nikdy nezkoumal, na to jsou tady jini hnidopichove :), ale pri dukladnejsim zkoumani je videt nastrik cerne barvy ciselniku na indexech. Trosku to zamrzi, je to kontrast proti tem nadhernym ruckam. Na druhou stranu, kdyz se to takhle kvalitne umi udelat lisovanim, usetri to strasne moc prace, hlavne prace lidskych rukou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dnešním díle nepravidelného aukčního okénka se podíváme na to, za kolik se vydražily NOS Seiko 6217-8001. Na dýnku měly dokonce i krycí fólii, i když poněkud časem poznamenanou. Pokud by zmizely fotky, tak to bylo 252 tis. yenů, tj. 2327 usd nebo 50 tisíc Kč :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...