Přejít na obsah

Dopravní zpravodajství


Doporučené příspěvky

před 18 hodinami, t2 napsal:

Podle mě ty zóny nakreslili v době kdy tam bylo to parkování pro tu firmu. Která za to stání asi platila. Asi aby se na ty místa mohli dostat. Pak se jen sundala ta značka. Asi. A jako bonus je to obusměrný s šířkou na jedno auto.

paking.jpg.c11b169834ddb07613769ec698f31735.jpg

 

Na druhou stranu- jinak to řešit nejde, pokud nechceš brutálně ubrat místa ( koukám, že tam máte výhybny, kde se stejně asi stojí? ), prostě úprava místní úpravou, kde se normy ohýbaj co to jde. Osobně jen tvrdím, že tam nemělo být ani to placené stání ( nejsou tam ty úpravy a připojení ).

Někdo by mohl vznést dotaz či podnět, ať se to opraví :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 600
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 minutami, t2 napsal:

Radši už na nic nesahat. Každá změna tady vždy byla jen k horšímu.

Jo, tohle říkám všem chytrakum taky, neboj se 🤣. V drtivé většině je to změna k horšímu, můžu potvrdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

tohle bude taky dotaz na experta Kuncáka neb je zdáse, v tom profesionálem: Před časem jsme jinde řešili dávání přednosti na výjezdu z parkoviště pokud to místo není označeno jako křižovatka nebo osazeno značkou "dej přednost". Často totiž je tendence to považovat za křižovatku s předností z prava. Anebo naopak, je názor že parkoviště je místo mimo silnici a tak se tam dává přednost vždy. Možná jsem blbě hledal ale nikde v zákoně jsem nenašel nijak definované co by to mělo být místo mimo silnici, jak je poznat a co s tím. A taky tam není co to je parkoviště a jak by mělo být označeno. Příslušná značka "P"  a její variace se rozhodně nepoužívá vždy a všude a její umístění je taky nejasné. Kromě obecného že vpravo u silnice a platí furt pryč až po další křižovatku v tomto případě 5m před ni, pokud není určeno jinak, se běžně dává i čelně proti parkovacím místům. Ale nikde není psáno, že by se z takového místa tímto stalo místo mimo silnici.

Zajímalo by mě, jestli je nějaký veřejnosti dostupný předpis kudy kam, protože ono to vypadá, že na spoustě míst prostě nejde přednost spolehlivě určit a až přijde rána, zjistí se to až při vyšetřování podle pozemkové mapy, jestli to byla křižovatka nebo plácek na popelnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepo, to není tak úplně pravda, základní orientaci v pojmech ti poskytne 13/1997 Sb., paragraf 12 (čti až do konce) No, a jinak je mi @kuncák7 líto, protože i po přečtení zbyde více otázek, nežli bude odpovědí. Já na to peču, nic vysvětlovat nebudu, protože tahle norma, včetně prováděčky je úplně na 3,14ču. Já umím jen odpočívky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 19. 3. 2023 v 16:16, PepaSFI napsal:

tohle bude taky dotaz na experta Kuncáka neb je zdáse, v tom profesionálem: Před časem jsme jinde řešili dávání přednosti na výjezdu z parkoviště pokud to místo není označeno jako křižovatka nebo osazeno značkou "dej přednost". Často totiž je tendence to považovat za křižovatku s předností z prava. Anebo naopak, je názor že parkoviště je místo mimo silnici a tak se tam dává přednost vždy. Možná jsem blbě hledal ale nikde v zákoně jsem nenašel nijak definované co by to mělo být místo mimo silnici, jak je poznat a co s tím. A taky tam není co to je parkoviště a jak by mělo být označeno. Příslušná značka "P"  a její variace se rozhodně nepoužívá vždy a všude a její umístění je taky nejasné. Kromě obecného že vpravo u silnice a platí furt pryč až po další křižovatku v tomto případě 5m před ni, pokud není určeno jinak, se běžně dává i čelně proti parkovacím místům. Ale nikde není psáno, že by se z takového místa tímto stalo místo mimo silnici.

Zajímalo by mě, jestli je nějaký veřejnosti dostupný předpis kudy kam, protože ono to vypadá, že na spoustě míst prostě nejde přednost spolehlivě určit a až přijde rána, zjistí se to až při vyšetřování podle pozemkové mapy, jestli to byla křižovatka nebo plácek na popelnice.

Zcela zjednodušeně, přečetl jsem si to až teď, promin: rozhodující je vysvětlení, které ti podá příslušný silniční urad. Vše ostatní bude pouze spekulace a nerad bych ti poradil něco, co kolega z tvého rajónu bude považovat za hloupost. I PČR, když je při vyšetřování dopravní nehody v koncích, záda SSU o vyjádření. Je mi líto, protože i s léty a změně pracovníka či nálady, může dojít ke změně názoru, ale jednoznačná definice neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, tak nějak jsem si to myslel. Zkrátka na kdejakou kravinu musíme mít zákon a paragraf, pokud možno tuplovaně a na věc co může denně a furt vytvářet nebezpečné situace a zřejmě jen díky tomu že řidiči jsou lepší než se zdá, k nehodám moc nedochází. Takže platí základní pravidlo FURT VE STŘEHU!

 

 

A k těm protestům, zdáse že v Německu už padly tresty za trestný čin nátlaku a protože ti aktivisti už toho měli víc, schytali pár měsíců nepodmíněně. Takže cesta je, jen se někdo musí odhodlat do toho vředu říznout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pánové, mám dotaz hlavně na brněnskou kliku - jak to vypadá na té D1 km myslím 194 - odbočka na Mikulov? Dá se tam pohodlně sjíždět nebo kolona kvůli tomu rozšiřování sahá pravidelně až do tohodle úseku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kuncák7Stejně jako v Praze záleží na tom kdy jedeš, po 10. večer to určitě bývá volnější než v 8 ráno. A teď se zúžením bude vždycky sázka do loterie, jestli se před sjezdem na D2 nepotká polskej kamión se spěchající maďarskou dodávkou - pak bude kolona až na Kývalku a nenaplánuješ si nic :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

Pánové, mám dotaz hlavně na brněnskou kliku - jak to vypadá na té D1 km myslím 194 - odbočka na Mikulov? Dá se tam pohodlně sjíždět nebo kolona kvůli tomu rozšiřování sahá pravidelně až do tohodle úseku?

Nejsem z Brna, ale ze zkušenosti můžu říct, že Waze to jistí a dokáže tě podle situace přesměrovat. Nás to při cestě na jih přes Brno nakonec protáhlo tudy https://mapy.cz/s/mehatogeje (pátek odpoledne, začátek prázdnin). Cesty sice klikatý, ale povrch dobrej a člověk furt jel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, díky. Já jezdím dle papírových map, waze či navigaci v autě nepoužívám. Pojedu příští sobotu odpoledne. Já se ptal hlavně nějak všeobecně. Opravdu dík ( Radku, tou fotkou jsi nepotěšil ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strašnice - Starostrašnická, Krátká, Za Poštou, Kralická, Nad Primaskou. Rozkopaný ulice, pokládají optický kabel. Chápu, udělat se to musí. Ale rozkopou ulici, nedá se parkovat, položí kabel, ale již nevyasfaltují. Stále nechají zábrany, stále se nedá parkovat a vesele rozkopou další ulici. Jak to mají naplánovaný, fakt nevím, šulíni. Rozmrd..ný ulice/chodníky všude.   Takže není kde parkovat, do toho kvanta aut s UA značkama, parkují jako kokoti, ale pokutu nedostávají. Já v noci zaparkuju na stejném místě, ráno odjedu, ale hned mi přijde pokuta, že 2:43 jsem pakoval v hranici křižovatky. No, ulevil jsem si...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, kuncák7 napsal:

Jojo, díky. Já jezdím dle papírových map, waze či navigaci v autě nepoužívám. Pojedu příští sobotu odpoledne. Já se ptal hlavně nějak všeobecně. Opravdu dík ( Radku, tou fotkou jsi nepotěšil ).

Šiel som tade včera večer, ten úsek mi zobral cca 7 minút:
image.thumb.png.251a082517fa424342b0cf35d588b327.png

Sobota odpoledne by tiež nemala byť tragédia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, slabak napsal:

Strašnice - Starostrašnická, Krátká, Za Poštou, Kralická, Nad Primaskou. Rozkopaný ulice, pokládají optický kabel. Chápu, udělat se to musí. Ale rozkopou ulici, nedá se parkovat, položí kabel, ale již nevyasfaltují. Stále nechají zábrany, stále se nedá parkovat a vesele rozkopou další ulici. Jak to mají naplánovaný, fakt nevím, šulíni. Rozmrd..ný ulice/chodníky všude.   Takže není kde parkovat, do toho kvanta aut s UA značkama, parkují jako kokoti, ale pokutu nedostávají. Já v noci zaparkuju na stejném místě, ráno odjedu, ale hned mi přijde pokuta, že 2:43 jsem pakoval v hranici křižovatky. No, ulevil jsem si...

Pokládá se tam nejen kabel, ale provadi se kompletní oprava povrchu a stavební úpravy nároží ( to je akce městské části, bohužel ). Budeš tam mít nejen asfalt ( dle stížnosti co už se tu objevuji- moc černej ), tak i mozaiku ( co se už dle kontrolního dne z dneška, propadá ). O těch UA autech se všeobecně ví, měšťáci to nepokutujou, ale s tímhle musíš na ně, důvod nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Třeba polovina Kralické je již hotová, zábrany stále, ale nic se tam neděje. Mozaiky budou i v těchto bočních ulicích nebo jen na hlavní (Starostrašnická)? S měšťáky jsem mluvil, prý není propojený registr vozidel ČR/UA, takže není možné zjistit, komu vozidlo patří. Takže je tam nechávají v klidu být. Pokud někdo nabonzuje, že UA auto stojí tam, kde nemá, přijedou, vyfotí a tím to končí. Taky z toho nejsou nadšení. Nu což, jsou horší věci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...