Přejít na obsah

Prim Diplomat - naletěl jsem?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 138
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Rozumím a dává smysl - nicméně ti poláci ochrannou známku porušují - jak se k tomu staví Elton? no a s ohledem na složité vztahy re ochranné známky mezi Eltonem a MPM by to mělo vadit i MPM. To na ty poláky a jejich distribuční kanál není žádná páka? Kdo to je?

Sry, samozřejmě vůbec nevím jak zněl inzerát a jaká byla prodejní cena, nicméně proč ty stříbrné nereklamuješ? Pokud si byl uveden v omyl, případně prodejce Ti zatajil důležité skutečnosti, které kdyby si věděl, tak by ke koupi nedošlo, pak se jedná o podstatné porušení smlouvy a ty máš právo od ní odstoupit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím a dává smysl - nicméně ti poláci ochrannou známku porušují - jak se k tomu staví Elton? no a s ohledem na složité vztahy re ochranné známky mezi Eltonem a MPM by to mělo vadit i MPM. To na ty poláky a jejich distribuční kanál není žádná páka? Kdo to je?

Pokud te zajima, jak se k tomu stavi Elton, tak si zkus precist jednu story s lunetou pro PSII. :)

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/95737-renov-lunety-aneb-d%C4%9Bl%C3%A1-si-elton-u%C5%BE-pr/#

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sry, samozřejmě vůbec nevím jak zněl inzerát a jaká byla prodejní cena, nicméně proč ty stříbrné nereklamuješ? Pokud si byl uveden v omyl, případně prodejce Ti zatajil důležité skutečnosti, které kdyby si věděl, tak by ke koupi nedošlo, pak se jedná o podstatné porušení smlouvy a ty máš právo od ní odstoupit. 

 

Dal jsem za ně 12k, to je celkem dost za fake. 

Ano, už zkouším řešit s prodejcem a čekám na jeho odpověď, s vysokou pravděpodobností mě vyfu*kuje, ale uvidíme - dám pak vědět, jak to dopadlo.

Zatím mi odpověděl, že je hodinář s 30 lety praxe a podivoval se nad mým tvrzením, že to jsou fakes a chtěl slyšet argumenty, tak jsem mu v bodech vypsal, co jste tady identifikovali a uvidíme co odpoví - moc od toho ale nečekám.

 

 

Pokud te zajima, jak se k tomu stavi Elton, tak si zkus precist jednu story s lunetou pro PSII. :)

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/95737-renov-lunety-aneb-d%C4%9Bl%C3%A1-si-elton-u%C5%BE-pr/#

 

Toto vlákno jsem minul a díky moc za pointer!! Pro mě je to tedy trochu game-changer, protože jak vidím, tak renovace de facto produkují další fakes a tato cesta pro mě tedy padá, byť už jsem v duchu počítal, kolik mi zbývá v prasátku a tu eltoňáckou renovaci stříbrných jsem už reálně zvažoval.

 

V tom vláknu mě zaujal kacířský pohled Karlose a v noci jsem toho moc nenaspal, protože mi to celou dobu šrotovalo v hlavě.

 

Jsem úplný začátečník a nic o tom nevím, tak můj pohled na věc je zcela irelevantní, ale i přesto se s Vámi o něj zkusím podělit, byť možná trochu neobratně a pohledem člověka z Marsu:

 

Co vlastně dělá hodinky fejkem? Co už je fejk a co ještě ne?

 

IMHO abychom mohli být zcela rasově čistí puritáni, tak by origo hodinky musely být ORIGO, MINT STAV, tj, tak, jak byly vyrobené a v dávné minulosti zakoupené. Jakmile je začnete nosit, tak se z principu věci opotřebovávají a vyžadují opravy, zásah hodináře - v tu chvíli do hry přichází někdo jiný, který může sem tam nějakou součástku vyměnit za tu, kterou má zrovna po ruce, nebo kterou co nejvěrněji originálu vyrobil. Pokud má po ruce skladové zásoby z dané šarže hodinek, ta je to velké štěstí, pokud ne, pak už je to "skládačka".

 

Jak jsem z různých názorů na tomto fóru vyčetl, tak za skládačku se považuje vše, co se snaží nefunkční a opotřebované nahradit dárcovskými díly z jiných hodinek, skladových zásob apod. Jedná se tedy, z našeho dnešního pohledu, o vintage díly, byť nejsou přímo ze stejné šarže, stejné doby +- několik let. To je zatím, jak je vidět, jakžtakž tolerováno a nikdo to nepovažuje za fejky, proto k tomu máte milosrdné označení "skládačka" a ne rovnou "fejk".

 

Nicméně, ekonomické a fyzikální zákony fungují a jak ve výše uvedeném vláknu říká Karlos, tak žádný sklad nemůže mít nekonečně mnoho původních náhradních dílů, aby uspokojil poptávku komerčních renovací. Někdy prostě musíme narazit na konec, pak přichází nabídka trhu, která dodá alternativu - a i kdyby nakrásně ten daný díl byl celý z produkce Eltonu, tak to pořád nebude origo, bude to skládačka .. a vzhledem k distinktivním vizuálním odlišnostem to i od Eltonu bude něco úplně jiného, než originál - bude to fejk nebo jak Karlos kacířsky říká "nový standard"?

 

Když si trochu zahrajeme se strojem času a podíváme se do budoucnosti +2 generace např. v roce 2070, kdy můj vnuk bude s hodináři diskutovat původ stříbrných Primek "po dědovi, který je koupil v roce 2019", budou to nekompromisně považovat za fejk, nebo se na to budou dívat, jako se nyní my díváme na opravy hodinářů před 50 lety, kteří pro opravy brali, co bylo?

 

Něco mi říká, že ten, kdo má nyní to štěstí a vlastní MINT/ORIGO hodinky, tak udělal terno, protože takových hodinek bude z principu věci čím dál méně a jejich cena půjde raketově nahoru. Na částku 12k se budeme dívat s nostalgií a závistí, protože těch pár posledních přeživších ORIGO kusů bude mít cenu statistíce a miliony a budou těšit jen pár šťastlivců.

 

Co ale ti ostatní, jejichž hodinky v tak dobrém stavu nepřežili a taky by rádi měli vintage Prim (nebo cokoliv jiného?) - ti budou muset sáhnout po skládačkách, po aftermarket dílech ala Elton, Parexo, Polsko, .. - to se stane nový standard a z pohledu stroje času se bude jen lišit valuace, pochybuji ale, že se na to někdo bude dívat jako na fejky a říkat fuj a ožužlané apod. - jako i my nyní neříkáme o práci hodináře před 50 lety, že to ožužlal, ale jsme rádi, že máme jakžtakž autentickou skládačku.

 

Je to všechno jen v našich hlavách a to se posouvá s časem (???).

 

V tomto fóru jsem se před časem zapsal jako debil (zdárně v tom pokračuji a tvořím tradici), který naletěl a koupil fejk Béčka (viz jiné vlákno, kde ze mě máte zcela oprávněnou srandu) - ty Béčka jsou naprosto jasný fejk, bez diskuze, od té doby jsem se poučil a chci vždy vidět při nákupu hodinky otevřené a před nákupem si snažím téma nastudovat. Bez opravdu velkých zkušeností Vám ale ani nastudování nemusí pomoc, protože jako já, to prostě nevidíte - nerozeznám na fotce mosaz a ocel atd., ty detaily jsou pro nezkušené oko prostě příliš .. detailní :-) .. doufám, že se to zlepší.

 

Ano, snažím se teď s tím nějak vnitřně vypořádat, protože reklamaci u prodávajícího příliš optimisticky nevidím a stříbrné mi nejspíš zůstanou.  Chci ale, aby mi dělali radost - k tomu hodinky jsou, teď z toho ale mám jen velmi špatný pocit.

 

 

Já bych si s tím nedělal až tak hlavu, zlaceným bych pořídil korunku a sklíčko (hodinářům se občas povalují v šupleti), stříbrný bych klidně nosil, vypadají celkem dobře a hlavní je beztak strojek.

Ano, jsem kacíř :-)

 

Viz můj komentář výše, nejspíš to tak dopadne - mám z toho ale teď špatný pocit a hodinky by tě měli dělat šťastným - je to jen o stavu mysli. Uvidíme, k čemu nakonec dojdu a děkuji podporu.

 

PUX:Ber to jako zapisne ktere zaplatil skoro kazdej kdyz zacinal s vintazkama a priste se porad s nekym dopredu nez koupis ;)

 

No, říká se, že drahá zkušenost :-) .. až se z toho trochu otřepu, tak se napostuju mé další akvizice, abych zjistil, do jaké částky se nakonec mé zápisné vyšplhá :-) .. no a taky nejlépe se učí z cizích chyb, tak třeba to někomu dalšímu zkrátí learning curve.

 

Díky všem za trpělivost se mnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem pravnik, otazka asi na Lucida. Nemuze se, vzhledem k výši zpusobene skody, jednat k trestny cin?

 

Prodávající mi odpověděl:

 

"Hello.

I understand.
Please send me a watch. If everything is ok, I will give you the money."
 
Takže asi mám štěstí a posílám zpět.
Zlaté jsem koupil na Aukru, stříbrné byla eBay.
 
Mrzí mě to, protože se mi moc líbily - zase jsem se ale něco naučil a příště snad už budu krapet chytřejší - otázkou ale je, jaká překvapení na mě ještě čekají v mé hodinkovnici ;-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sepsal jsi to hezky, ale podle mne, to není úplně přesné, prvně, psal jsi, že tyto konkrétní hodinky Ti prodal někdo, jako NOS, tedy by musely být zcela původní, nenošené, tak jak by se prodávaly ve své době a to tyto zaručeně nejsou, nejsou ani MINT, tedy původní, ale použité, ve skvělém stavu. Co se týká originálních kusů, opravovaných v průběhu času za použití dílů, které do nich patří, tak to já nepovažuji za skládačku na rozdíl od těch, do kterých hodinář použil díly z jiných modelů. No a na konec hodinky poskládané z dílů vyrobených mimo původní fabriku, to je prostě aftermarket, ať to vyrobil kdokoli, odlišující se pouze kvalitou. Zvláštní kategorií je fejk, tedy napodobenina, která se snaží vyvolat dojem, že se jedná o originál, ať již porušuje vlastnické právo nebo ne (což většinou porušuje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sepsal jsi to hezky, ale podle mne, to není úplně přesné, prvně, psal jsi, že tyto konkrétní hodinky Ti prodal někdo, jako NOS, tedy by musely být zcela původní, nenošené, tak jak by se prodávaly ve své době a to tyto zaručeně nejsou, nejsou ani MINT, tedy původní, ale použité, ve skvělém stavu. Co se týká originálních kusů, opravovaných v průběhu času za použití dílů, které do nich patří, tak to já nepovažuji za skládačku na rozdíl od těch, do kterých hodinář použil díly z jiných modelů. No a na konec hodinky poskládané z dílů vyrobených mimo původní fabriku, to je prostě aftermarket, ať to vyrobil kdokoli, odlišující se pouze kvalitou. Zvláštní kategorií je fejk, tedy napodobenina, která se snaží vyvolat dojem, že se jedná o originál, ať již porušuje vlastnické právo nebo ne (což většinou porušuje)

 

Děkuji za reakci a ano, to mi dává smysl, byť u skládaček může být někdy těžké určit, co je už skládačka a co dobíhající výroba - viz např. sovětské hodinky u kterých, jak jsem se dočetl, je celkem dost chaos, protože už byl nový model, ale některé kusy se braly ještě z dobíhajících zásob apod. Tedy v některých případech se jedná o původní produkt, který vyrobila fabrika, ale "raritní" kombinace, nebo to je "skládačka" pozdějšího data - rozlišit jedno od druhého je v některých případech nemožné viz http://www.polmax3133.com/

 

Čistě teoreticky - když odhlédneme od toho, že tyto "moje" stříbrné Primky mi byly prodány jako NOS - je to fake nebo aftermarket? Jak se na ně budeme dívat za 50 let?

 

Zatím mám pocit, že je to jen aftermarket, protože strojek je origo a zbytek nemá logo (viz také vlákno od Hardlimera http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/95737-renov-lunety-aneb-d%C4%9Bl%C3%A1-si-elton-u%C5%BE-pr/#) - diskutabilní je číselník, kde logo je, ale ten může být považovaný za aftermarket, protože původní výrobce již na trh nedodává??

 

Naštěstí to aktuálně vypadá tak, že prodejce akceptoval mou reklamaci a prý mi vrátí peníze, tak si držím pěsti - je mi jich ale líto :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za reakci a ano, to mi dává smysl, byť u skládaček může být někdy těžké určit, co je už skládačka a co dobíhající výroba - viz např. sovětské hodinky u kterých, jak jsem se dočetl, je celkem dost chaos, protože už byl nový model, ale některé kusy se braly ještě z dobíhajících zásob apod. Tedy v některých případech se jedná o původní produkt, který vyrobila fabrika, ale "raritní" kombinace, nebo to je "skládačka" pozdějšího data - rozlišit jedno od druhého je v některých případech nemožné viz http://www.polmax3133.com/

 

Čistě teoreticky - když odhlédneme od toho, že tyto "moje" stříbrné Primky mi byly prodány jako NOS - je to fake nebo aftermarket? Jak se na ně budeme dívat za 50 let?

 

Zatím mám pocit, že je to jen aftermarket, protože strojek je origo a zbytek nemá logo (viz také vlákno od Hardlimera http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/95737-renov-lunety-aneb-d%C4%9Bl%C3%A1-si-elton-u%C5%BE-pr/#) - diskutabilní je číselník, kde logo je, ale ten může být považovaný za aftermarket, protože původní výrobce již na trh nedodává??

 

Naštěstí to aktuálně vypadá tak, že prodejce akceptoval mou reklamaci a prý mi vrátí peníze, tak si držím pěsti - je mi jich ale líto :-)

název Prim je pořád registrovaná ochranná známka a ten kdo ty hodinky vyrobil ji používat nemůže. (to že ji maj dneska registrovanou dva subjekty je v tomto případě vedlejší).

Takže je to fejk

A bude to fejk i za 50 let

Mě by zajímalo, jestli někdo bude za 50 let sbírat hodinky typu Graf von Monte Wehro, dneska je to stejný typ hodinek, jako ve svý době Primky

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak fejky už jsou na poště a na cestě zpět prodejci, který přislíbil vrátit peníze - tak snad je vrátí.

Děkuji všem za trpělivost - btw v dalším vláknu právě probíhá pokračování nového populárního seriálu "debil, co pořád kupuje fejky" :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě napadá, že bychom mohli vyhlásit sázkový kurz na to, kolik procent mé hodinkovnice tvoří fejky - zatím to jsou:

 

* 1x  Prim Diplomat - stříbrný (prodejce bere zpět a vrací peníze), 1x zlaté Diplomaty jsou až na sklíčko chválabohu ok

* 1x  Prim Sport 2 - budu teď řešit s prodejcem

* 1x fejk Béčka, moje úplně první zkušenost, kdy jsem se při koupi ani nepodíval na strojek

* 1x Poljot 3017 - to je ale diskutabilní, protože v origo pouzdře je origo Venus (byť od Marvina, ale pořád víc origo, než modifikace sovětským 3017)  - rozhodl jsem se to brát spíše jako raritu

 

Moje hodinkovnice má 24 slotů - 2 kusy jsou po dědovi a tátovi, tak ty jsou snad v cajku.

Tak co tipujete? vsadí si někdo? ;-) :-(

 

Asi bych si měl nick přejmenovat z Pux na "odstrašující_případ" :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:photo: Ale není od věci si přečíst i takové příběhy, člověk si musí hubu nabít sám.

Já jen že pokud tě berou i ruské, tak větší přehled získáš na watch.ru, nejen o těch, o kterých píše ten Polmax, v CCCP/dnes Rusku se hodinky vyráběli již dávno před rokem 1976. Chce to jen znát ruský písmena.

:notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...