Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

To strašně záleží obecně na fyzické kondici, flexibilitě atd. Skočit rovnou na silničku a dát 2x100 km není uričtě ideální. Geometrie je jiná, brzdí to jinak, úzký řídítka a o dost těžší převody… Ze začátku je taky potřeba získat důvěru k úzkým gumám. Já bych volil kolo, které je mi hlavně pohodlné a vydržím to na něm (nejde ani tak o nohy, jako o záda a prdel).

Pokud silnička, určitě ne nějaká s agresivní aero geometrií, ale spíš endurance.

Slušný horský umí jet velmi dobře, pokud máš nohy a jsi zvyklej, můžeš jet na čemkoli, klidně na skládačce.

Než gravel, volil bych fitness kolo s rovnýma širšíma řidítkama. Bude to určitě pohodlnější.

Na cyklobazaru je mraky kol, dá se najít něco slušnýho, ale důležitý je si na to zvyknout…

Každopádně, pokud to horský kolo, co máš, není úplněj sřot, klidně bych jel na něm.. Taky tada záleží, jak rychle jede skupina… Máš představu?

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká skupiny, tak se to údajně roztrhá. Samozřejmě tam jsou šílenci, co to jedou jako TDF, ale vznikají údajně menší skupinky dle jejich možností a rychlosti. Jde mi o to hlavně dojet, ale logicky se nechci zase na kole trápit. Vím, že silnička dokáže jet sama po rovině bez šlapání zatímco na horském člověk šlape kvůli odporu neustále.

Kolo mám scott apect 970, našel jsem, že je z roku 2017 ale to je asi jedno. Ale má dost široké gumy, třeba by byla cesta je jen přehodit na něco užšího, ale to popravdě nevím, zda je vůbec možné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, rozhodně se to zařadí do sekce “zážitek nemusí být krásný, hlavně že je intenzivní”. Velice zjednodušeně se dá říct, že na horáku budeš o 1/3 pomalejší. Fyzicky se to dá zvládnout, ale pokud nejezdíš, tak bych řekl, že tvá prdel druhý den pozná středověk….a pak už záleží, jak moc to máš rád, když to bolí 😂

jinak ti doporučím, bez ohledu na typ kola, si dobře promyslet co budeš po cestě jíst. V podstatě bych do sebe nacpal každou hodinu něco. Většina lidí si myslí, že odpadnou kvůli špatné fyzičce, ale reality je, že jim dojde šťáva. 
P.S. ze života - kamarád dal v zimě na mé rady a bych překvapenej, že se dá na běžkách vydržet 12h 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, popisem zážitku jsi to dost vystihl, mám z toho stejný pocit 🙂 Ale co, zkusit se má všechno. Samozřejmě nejsem šílenec, abych do toho šel bez tréninku. Jedeme na začátku září čili do té doby plánuje trénovat a to jak sebe tak zadek 🙂

Abych pravidelně jedl a pil jsem dostal od kolegů ponaučení taky, prý existují nějaké tyčinky, které do sebe ládují každý cca 20-30km, tak to určitě obstarám.

Uklidňuje mě fakt, že pokud bych odpadl, tak máme dvě sběrné dodávky, které mě případně naberou.. ale to víš, to ego by to těžko nešlo, že jsem to nebyl schopný ušlapat a vydržet.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netrénovaný kolega jel před lety na MTB na pracovní akci Praha - Mariánská (u Klínovce). Tam dva dny ležel a pak jel zpátky. Dojíždel po dálnici, že prý mu už bylo všechno jedno. Čím horší kolo, tím bude zážitek intenzivnější!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vanila Koukal jsem na to tvoje kolo a upřímně na tom bych to teda jet nechtěl. Je to hroznej low cost a dost těžký. Jinak samotná šířka plášťů není až tak důležitá, nemají takový vliv, jak si většinou lidi myslí. Důležitější jsou jiné komponenty, např. zapletená kola, včetně nábojů…

Nevím, kolik máš času na trénink… ale začni… levný kola mají taky většinou tragický sedla (měkký…), protože se předpokládá, že ten kdo na tom bude jezdit, bude jezdit málo a krátký trasy… 

Tělo si musí zvyknout být x hodin v sedle, jak říkám, nejhorší jsou záda a pak prdel… fyzičkou a hlavou se dá urvat všechno ostatní, ale pokud to ani neusedíš, zemřeš :)

Kolik měříš / vážíš? věk, fyzička?

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si to kolo kdysi kupoval čistě na pojíždění kolem baráku, víc jsem od toho nechtěl. Nejvíc jsem na tom ujel v kuse 15 km.

Jede se na začátku září čili mám 3 měsíce na trénink. Co se týká mě samotného, tak úplné bláto nejsem.

Vážím 79kg, měřím 186cm a je mi 37 let. 3-4x týdně pravidelně běhám 6-12km.

V mezičase jsem začal projíždět bazarová kola a narazil jsem na pár kol, která se mi líbí, bude to lepší volba než horák?

https://sport.bazos.cz/inzerat/185160697/scott-speedster-40-xxl.php

https://sport.bazos.cz/inzerat/184352548/silnicni-kolo-cube-attain.php

https://sport.bazos.cz/inzerat/185519234/silnicni-kolo-ghost.php

https://www.cyklobazar.cz/inzerat/8Lkm4jNqxDb1M/trek-domane-al-2-disc-2023

Dal jsem si limit 20k, víc do toho teď dávat nechci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, tak pokud běháš, to co běháš, tak cardio bude v pohodě. Váha v pohodě… to bude dobrý.

Začni jezdit na kole, ať se osedí prdel a zvykneš si… klidně začni jezdit hoďku dvě na tom kole, co máš. 3 měsíce jsou celkem dlouhá doba. Koupit kolo můžeš i měsíc před výletem. To je furt relativně dlouhá doba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, díky moc za reakce. Já se v tom nevyznám, kdysi jsem měl favorita, takže berany nevadi, ale asi to není srovnatelné s dnešní dobou :)

Dám na vaše doporučení, ta kola co jsem poslal jsou v podstatě nová a líbí se mi. Ale tím, že na jejich výběr nikdo nereagoval, tak asi nejsou úplně dobrá/vhodná. Kolo, které poslal redd vypada dobre, sice by nemuselo být červené, ale co už 🙂 Mimochodem kolega mi jeste rikal at omrknu Decathlon a ta jejich kola, že bych mohl mít případně fungl nové. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase dráždím svůj muzejní kousek a jako spousta dalšich bych nutně potřeboval gravel zkusit:)) Ale to je teda peklo vybrat za malý peníze a když už se mi něco líbí, tak došli velikosti:)))

IMG_4005.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Vanilla napsal:

Kluci, díky moc za reakce. Já se v tom nevyznám, kdysi jsem měl favorita, takže berany nevadi, ale asi to není srovnatelné s dnešní dobou :)

Dám na vaše doporučení, ta kola co jsem poslal jsou v podstatě nová a líbí se mi. Ale tím, že na jejich výběr nikdo nereagoval, tak asi nejsou úplně dobrá/vhodná. Kolo, které poslal redd vypada dobre, sice by nemuselo být červené, ale co už 🙂 Mimochodem kolega mi jeste rikal at omrknu Decathlon a ta jejich kola, že bych mohl mít případně fungl nové. 

Ve výběru máš kola s mechanickýma kotoučovkama a to je věc, co fakt nechceš. To už jsou lepší ráfkové brzdy, ale na hliníkových ráfcích. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem nabídku ještě na toto kolo:

https://www.bikemax.cz/kellys-soot-70-2023-24/?variantId=39688&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwmMayBhDuARIsAM9HM8eONJEH5ejSavkzUxJFv_jVjmgByDRauVrwxtO6M_3rHcCmXrBXV7kaAgEOEALw_wcB
 

Nové za 29k. Ale zase to není silniční kolo. Je ta vyšší cenovka kompenzovaná kvalitou kola a osazení? Nebo se točím v kole?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 29 je to fakt paradni cena a gravel je super prakticky kolo. Skoro bych doporucil do nej hned jit, protoze i kdyz ti nesedne, za pul roku ho prodas s naprosto minimalni ztratou..

 Nicmene neznam nikoho, kdo by vyzkousel gravel a nebyl fakt spokojenej.

 Za ty prachy bych ho vzal do zasoby taky:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...