Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Ale prd, třeba asijati taky umí reklamu a na rozdíl od té z České sody nebo odkud to je, se regulérně vysílala. :)

Někdy mám pocit že přehnaná korektnost servírovaná médii sklízí úspěchy :)

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kontroverzni-cinska-reklama-cernoch-asiat.A160529_080106_zahranicni_pku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 5. 2021 v 11:36, Irwinek napsal:

no, 150 byl slušnej fofr, standartně se vysílalo 70 - 90, v soutěžích byl tenkrát rekord tuším okolo 250. U nás byl muzikant ( to byli ostatně nejlepší radisti všeobecně ), a ten chytal 220 - to jsem vůbec nevěděl, co hrajou 😄 

Mne vzdy zajimalo jak poznal, ze zacina dalsi pismeno...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Tom4 napsal:

černožlutá, to proto, aby svět nebyl černobílý  :D

To mi připomělo rodinnou story. Když byl synovec malej, tak běžela reklama na Old Spice s nějakým černochem. No a jednou synovec přistihl bratra, jak si nějakej tenhle kosmetickej přípravek bere a začal mu to úpěnlivě rozmlouvat. Když se brácha zeptal proč, synovec mu s tou dětskou bezprostředností sdělil, že má strach, že se z bráchy po použití stane černoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Delegace z Evropské unie, Angličan, Němec, Francouz, Ital a Španěl - a s nimi jeden Izraelec, padli v Africe do rukou lidožroutů. Statný černoch, jejich vůdce, dovolil každému ze zajatců, aby před snědením vyslovil své poslední přání.

Ital si přál poslat poslední vzkaz své dívce, Němec zvolil pořádnou večeři, aby neodcházel ze života hladový, Francouz zazpíval svůj oblíbený šanson, Španěl si přál zatančit poslední tango a Angličan se spokojil se šálkem čaje. V klidu ho upíjel, zatímco lidožrouti už rozdělávali oheň.

Když přišla řada na Izraelce, požádal, aby ho sám náčelník lidožroutů kopnul vší silou do prdele. Černošský náčelník se smíchy za břicho popadal... Tak bláznivé přání ještě neslyšel, a že už snědl pěkných pár evropských turistů, obchodníků a misionařů. Pak se rozběhl a kopl Žida do zadku s takovou silou, że odletěl deset metrů daleko! Muž padl na zem, ale bleskurychle se otočil, vytáhl z kapsy pistoli a náčelníka okamžitě zastřelil.

Pět přátel začalo jásat, ale hned se sesypali na Izraelce: "Proč jsi ho proboha nezastřelil hned, když jsi měl pistoli?"

"Protože byste mě, pánové, prohlásili za agresora!"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, hinkle napsal:

Mne vzdy zajimalo jak poznal, ze zacina dalsi pismeno...

 

Někdo už to tu psal - vysílalo se po pětiznakových úsecích, takže on si navnímal tón a psal celé slovo ( no slovo , ony ty nesmysly typu PTŘS - protitanková řízená střela a pod ) když nějakou sekvenci nechytl, vynechal a jel dál. zpráva se opakovala třikrát, takže to většinou dal dohromady bez vymýšlení 😄 počítat tečky a čárky byl konec radisty už v PŠ 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Irwinek napsal:

Někdo už to tu psal - vysílalo se po pětiznakových úsecích, takže on si navnímal tón a psal celé slovo ( no slovo , ony ty nesmysly typu PTŘS - protitanková řízená střela a pod ) když nějakou sekvenci nechytl, vynechal a jel dál. zpráva se opakovala třikrát, takže to většinou dal dohromady bez vymýšlení 😄 počítat tečky a čárky byl konec radisty už v PŠ 😄

Když se zpráva opakovala 3x, tak to byl signál a ten se musel ihned hlásit. Jinak to byly zprávy z nesmyslných skupin znaků po pěti. Třeba dvacet skupin. Na konci telegramu se někdy psalo, že je určen pro tvůj volací znak a to jsi také musel hlásit. Já sloužil na stálici tj. 6 hod služba u radiostanice a 6 hod spánek. Vysílali jsme 1armádu a chytali ZVO a MNO. MNO byl vysílací automat a to bylo opravdu peklo zapisovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Oplt napsal:

Když se zpráva opakovala 3x, tak to byl signál a ten se musel ihned hlásit. Jinak to byly zprávy z nesmyslných skupin znaků po pěti. Třeba dvacet skupin. Na konci telegramu se někdy psalo, že je určen pro tvůj volací znak a to jsi také musel hlásit. Já sloužil na stálici tj. 6 hod služba u radiostanice a 6 hod spánek. Vysílali jsme 1armádu a chytali ZVO a MNO. MNO byl vysílací automat a to bylo opravdu peklo zapisovat.

Já dělal radistu o dělostřelců, takže jen na cvičeních 😄 a tam fakt chodily ty PTŘS , tanky zprava, kouřící hovno na Hněvíně,...…. a podle toho bigbíti makali u laufů. Stálici bych nedal, to bylo na cvokhaus. Zlatá tel. ústředna, ČOV a pod zašívárny 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...