Jump to content

Glashutte original SeaQ Panorama date


Bayard

Recommended Posts

Nádhernej kousek! Big date, 100h rezerva nátahu a 30barů WR.

Škoda, že už jsou poměrně velké (43,2mm) a vysoké (15,65mm), ale zrovna výška má důvod vzhledem 30barům a DIN 8306 i ISO 6425 standardům v kombinaci s průhledem.

Máš je i s tahem?  Co jsem je zkoušel na tahu, tak z té mikroregulace by si měli vzít ostatní výrobci příklad.

Na ruce ti sednou skvěle!

Link to comment
Share on other sites

Takhle při kolmém pohledu (který si při focení placatých rolád kvůli přímému odrazu moc neužijete) vypadají úžasně, panoramadate čitelné z libovolného úhlu je taky pecka. Chápu že kvůli výšce chtěli aspoň lunetu udržet nízko - akorát ten “retro zaoblený” safír už při pohledu ze strany dost výrazně opticky deformuje číslice, škoda že to nevyřešili spíš stylem á la Omega ~ hranatá poklička.

Link to comment
Share on other sites

Máš recht že tohle krušnohorské koaxiální jednovrstvé provedení “bigdate” vynikne nejlíp s tmavým podkladem, na kterém ten (taky tmavý) předěl mezi číslicemi přirozeně zmizí. Já takhle vloni na jaře prošpekuloval podobně řešené (a v provedení s bumpery/karbonem/luminiscenci/panoramadatem dost těžko sehnatelné) Belisary, za cenu která byla proti těmhle überpotápkám sotva desetinová - a taky to bylo hlavně kvůli neladícímu patkovému fontu a “pozitivní” barvě data, se kterýma mi to prostě nešlo pod fousy... -_-

Edited by Radek124
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Je to moje subjektivní hodnocení, ale jsou to opravdu dobré hodinky. To sklo láme pohled z různých stran, je to pokaždé jinak. Vyfotit to moc nejde.

Strojovna pěkná a Glashutte zpracování a přesnost +3s/týden a to dlouhodobě. .... ale jak to běží, každému se líbí něco jiného

IMG_5850.jpg

IMG_5848.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

@vikinhoOpravdu je po 9 letech na Chronomagu tak těžké otevřít si stránky výrobce a nebo libovolného prodejce? Malá verze = 39,5mm, s obyčejným strojkem 39-11 (40h rezerva chodu bez Panorama Date) - prostě jak nudné staré Rolády a nebo o řád levnější konfekce s 2824/SW200... 

Edited by Radek124
Link to comment
Share on other sites

Tych 43,2 by bolo praveze ok. Na dajverovsky typ hodiniek je takyto rozmer ok. Aj ked samozrejme zalezi na rozmeroch zapästia. 
Ja som ich mal/mam nejaku dobu v uzsom vybere, ale odradza ma vyska. Takmer 15,7 je uz celkom dost. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nechci zakládat nové vlákno, tak využiju "sesterské" Seaq. Co říkáte na shark mesh? Nepřeháním to? Oproti originálnímu kaučuku je to jiný pocit na ruce, ale pořád se nosí fantasticky pohodlně. 

P_20240317_183151.jpg

P_20240317_183605.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mně příjde ten mesh super, hezky to podtrhuje tu sedmdesátkovou estetiku, prostě prďácký potápky z Glashütte se vším všudy.

Jinak bohužel zcela mimo mojí ligu 😂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...