Přejít na obsah

Prim MIG-15


Chegi

Doporučené příspěvky

V 6. 4. 2022 v 14:13, Piplík napsal:

Hodinky mám už měsíc doma, ale kromě pár wristshotů jsem tady nic nedával. A že je v případě MiGů co fotit👏

Od Eltonu totiž nedostanete jen dřevěnou krabičku s hodinkami, ale pořádný vojenský hliníkový kufr! Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si “proboha co s tím budu dělat”. K hodinkám ale uvnitř kufru najdete černý, otevřený automatický winder, vystěžejkovač, náhradní gumu se signovanou trnovou sponou, nášivku se sucháčem na vaši pilotní bundu, certifikáty, booklet a vyšívanou klíčenku. Někteří za čekání dostali plastikový model stíhačky. Ten jsem už koupil dříve sestavený. 

Moc se mi to balení líbí. Trochu mi chybí nějaké cestovní pouzdro ve stejném stylu. Bylo by praktické je mít (-: A co Vy? Co myslíte?

3CF0FD0A-0D71-4946-ADCB-3AE65A55682A.jpeg

F3A89347-436B-4917-A563-724D243316BA.jpeg

42B50FF1-E553-480D-B426-23E6DCC8AA14.jpeg

68F77A50-A9AB-4676-ADF8-AE49EC1D98FA.jpeg

C3021F77-D897-4108-BED6-60EC06D62D8A.jpeg

F745FC0A-6F6B-4660-A5C5-C43B3545BF1B.jpeg

3791B5F9-D6AC-4943-9BD0-4FB80C3170A7.jpeg

B626FB77-34BB-4705-9D52-C20C92684B3F.jpeg

8F04738E-ACDD-4FF5-B5A9-1DA17B184C3C.jpeg

skvely fotky.

a ten ful set vypada jako splneny sen kazdyho chronosilence:) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 185
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 6. 4. 2022 v 14:13, Piplík napsal:

Hodinky mám už měsíc doma, ale kromě pár wristshotů jsem tady nic nedával. A že je v případě MiGů co fotit👏

Od Eltonu totiž nedostanete jen dřevěnou krabičku s hodinkami, ale pořádný vojenský hliníkový kufr! Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si “proboha co s tím budu dělat”. K hodinkám ale uvnitř kufru najdete černý, otevřený automatický winder, vystěžejkovač, náhradní gumu se signovanou trnovou sponou, nášivku se sucháčem na vaši pilotní bundu, certifikáty, booklet a vyšívanou klíčenku. Někteří za čekání dostali plastikový model stíhačky. Ten jsem už koupil dříve sestavený. 

Moc se mi to balení líbí. Trochu mi chybí nějaké cestovní pouzdro ve stejném stylu. Bylo by praktické je mít (-: A co Vy? Co myslíte?

Parádní fotky ! A ty hodinky ti sednou na 100% Pavle :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Piplík napsal:

@Kid_A díky. Ta krabice je celkem NESKLADNÁ (-: Do sejfu se nevejde, takže se na ní práší na knihovně (-:

@Jarett díky Jarku. Jsou fajn, ale nejsou modré (-: Ale ano, mám z nich radost. Rozhodně lepší než další z Orlík II limitek

Haha, muze stat hned vedle krabice od moonu:)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes je pro mne významný den, v HK na letišti mi byly předány hodinky MIG-15. K hodinkám jsem se dostal přičiněním několika skvělých lidí, protože když jsem o ně projevil zájem, byly už vyprodané. Ze zdejších členů to byl Tomáš Helísek, kterému bych chtěl ještě jednou poděkovat a který vážil dlouhou cestu aby byl u předání také, moc si toho vážím. O to víc mne mrzí, že jsem si s ním víc nepopovídal, snad se ještě uvidíme. Druhým, který se o mé hodinky zasloužil, byl Aleš Fleischmann z Eltonu, kterého příběh mého táty, který na MiG-15 v Hradci létal, tak zaujal, že přesvědčil jednoho ze zájemců aby se hodinek vzdal. Hodinky mi předala paní Nývltová, generální ředitelka Eltonu, měl jsem možnost si sednout do MiGu, pohovořit s p.Miřátským, spolumajitelem a pilotem éra, který měl na ruce také MIG-15 a který se významně podílel na vzniku i návrhu hodinek, tahle "historie", stará skoro 3 roky, by vydala na dlouhý článek. Já si vzal sebou na ruku tátovy Lemanie MVS, na akci byl i fotograf Eltonu a mj. autor krásného propagačního videa hodinek MIG-15 LE. Mé lepší fotky budou později, ty nejlepší ještě později, prozatím jen pár mých mobilních cvaků.

IMG_20220422_102855 (2).jpg

IMG_20220422_102912 (2).jpg

IMG_20220422_110923~01.jpg

IMG_20220422_111434~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Piplík napsal:

MiGy na nebi ✈️

DAF0A8A6-F393-4FE4-9567-36FBA9EF2FCD.jpeg

Na Tvé ruce vypadají akorát a na mé jako obrovská monstra. Což není pravda, jsou samozřejmě velké ale na ruce vypadají ještě přiměřeně.

V pátek mi na letišti někdo řekl, že hodinky jsou unikátní dvěma otočnými lunetami. Uznávám, že to není obvyklý jev, nicméně jsem kontroval tím, že mám hodinky dokonce se TŘEMI otočnými lunetami, tedy Hamilton X-Wind chrono…:-).

Osobně preferuji kůži oproti jiným materiálům řemenů, i když v poslední době trochu přicházím na chuť textilu, ale musím uznat, že v případě MIGů mi k nim sedne dodaná guma víc než dodaná kůže.

Možná jsem úchyl, ale já v těch hodinkách vidím éro čím dál víc. Nejde jen o vložený díl v korunce ve tvaru čumáku éra, ale i vroubkování lunety připomínající kolo turbíny nebo dýnko se šrouby, připomínající kontrolní otvor letounu. A nejen to, včera jsem dlouho zkoumal palubní desku MiGu (na fotkách), hlavně sovětské palubní hodiny, které mám tu čest i osobně vlastnit a podoba ciferníků jasná - font, vteřinové indexy, tvar ručiček.. Šedá barva pouzdra je dalším prvkem a posledním, který zatím vstřebávám, je boční tvar pouzdra, inspirovaný údajně siluetou MiGu. At je to tak nebo si to jen vsugerovávám, v každém případě kouknu na zápěstí a vidím MiG-15, což je pro mne silný pocit..  

IMG_20220425_171232~01~01~01~01~01.jpg

IMG_20220425_143707~01.jpg

IMG_20220425_171402~01~01~01.jpg

IMG_20220425_171529~01.jpg

IMG_20220425_171634~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivan Lelák i na mé ruce jsou velké. Nejsou na každodenní nošení. Ale musím uznat, že je dobře čitelný ciferník a celkově na mě působí dobře. Jsem spíš na  hodinky do vody (pod vodu), ale tyto "pilotky" se mi moc líbí (už jen protože mají lunetu).

To, že v nich vidíš letadlo je asi proto, že se na vývoji a designu hodinek podíleli kluci co to letadlo vidí každý den v hangáru, znají jej do posledního šroubku a lítají v něm. Mě se toto spojení líbí. To, že přišly na svět v nevhodnou dobu, za to ty hodinky ani Elton nemůže. Já je mám spojeny čistě jen českým výrobcem hodinek a s nadšenci z  Flying Legends a nehledám v tom nic jiného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 4. 2022 v 14:46, Piplík napsal:

@Ivan Lelák i na mé ruce jsou velké. Nejsou na každodenní nošení. Ale musím uznat, že je dobře čitelný ciferník a celkově na mě působí dobře. Jsem spíš na  hodinky do vody (pod vodu), ale tyto "pilotky" se mi moc líbí (už jen protože mají lunetu).

To, že v nich vidíš letadlo je asi proto, že se na vývoji a designu hodinek podíleli kluci co to letadlo vidí každý den v hangáru, znají jej do posledního šroubku a lítají v něm. Mě se toto spojení líbí. To, že přišly na svět v nevhodnou dobu, za to ty hodinky ani Elton nemůže. Já je mám spojeny čistě jen českým výrobcem hodinek a s nadšenci z  Flying Legends a nehledám v tom nic jiného. 

Já myslím, že na každodenní nošení být mohou ale pokud to myslíš tak, že se nehodí ke všem příležitostem, pak s Tebou souhlasím, oblekovky to určitě nejsou a pro formální chvíle se také moc nehodí. 

Jasně že v nich vidím letadlo jak kvůli celému příběhu, tak kvůli tomu co píšeš. Nemyslím že přišly na svět v nevhodnou dobu a rozhodně neuznávám kritiku spojení hodinek se sovětským letounem MiG-15 kvůli tomu, co se teď děje.

Přidám pár fotek dvorního fotografa Eltonu Michala Hejduka. Na předávání jsem si vzal tátovy Lemanie, které jsem pak odložil a nasadil MIGy. A když se sejdou dva piloti s MIGy u MiGu, je z toho prima setkání a příjemný pokec 

P1135546.jpg

P1135576.jpg

P1135589.jpg

P1135693.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...