Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Tohle by mohlo být i ve vlákně "co mne potěšilo". Už se zase hejbu, už zase mohu běhat. Nejdřív jsem neběhal se zlomenou levačkou (rukou) na zevním fixátoru, zkrátka jsem to nedal (před roky s pravačkou v odlehčeném plastu místo sádry, taky Coleska, se běhat dalo celkem v pohodě).

Pak zase po transplantaci kostního štěpu na pravé předloktí jsem byl mimo provoz kvůli místu odběru, i když to berou z pánevní lopaty dle doktora bez zásahu do úponů apod., bylo to až kolem kyčle celé oteklé a při běhu jsem po chvilce šel přes bolest, tak jsem neběhal. (Když byly stehy vytažené, měl jsem povolené plavání, taky šel cyklotrenažér.) No a když jsem konečně vyběhl, po pár km protivně bolelo koleno na opačné straně, nejspíš to tam kolem kyčle ještě nebylo OK a nějak jsem změnil mechaniku kroku, až to odneslo to koleno.

Takže to, že se teď běhat dá, je fakt vysvobození .-) Navíc podle posledního rentgenu se začalo hojit i to pravé předloktí, takže spokojenost veliká .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobě to s těma bolavejma kolenama běhá lím než se zdravejma .-)

S jedním bolavým kolenem. ;) Ještě mu dávám šanci. Pod nůž se mi nechce. Možná bych zkusil nějakou tu fyzioterapii, ještě jsem se na to nedíval.

Zatím jenom poklusávám, o běhu bych nemluvil. Co taky s padesáti naběhanýma kilometrama, že? :)

Ale se závodem jsem byl spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz neco boli nebo zacina bolet znamena, ze telo dava najevo, ze neni neco v poradku. :mummy: .

To ja vím naprosto přesně co mi tělo dává najevo. Chybí meniskus, je přetržený křížový vaz a bolí jedno blbé došlápnutí ze schodů. :) Ale lepší se to.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřív mi pomáhal Animal Flex. Teď mám po různejch doporučeních Alavis Triple Blend.

Rozhodně bych se vyhnul nesmyslům jako je  colafit, kamzík, GS Condro atd..

Zrovna s kolenama mám problémy dlouhodobě a koncem srpna jsem se konečně objednal snad ke slušnýmu ortopedovi.

Řeším opět jestli koupit nějaku kloubní výživu.

Máš nějaké postřehy po 4 měsících?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem si byl zaběhnout po třech měsících závod a to čtvrtmaraton. Měl jsem běžeckou pauzu, takže v posledních třech měsících naběháno přesně 53,8km.

Výsledek 45:37 mě velmi mile překvapil. I tempo jsem si rozvhnul docela pěkně.

Jednotlivá kola (první bylo méně než poloviční): 02:52 07:06 07:16 07:15 07:12 07:05 06:47

 

Odpoledne jdu na ligový hokej Vítkovice - Třinec. Dnes je prostě krásný státní svátek. ;)

Gratuluji, kamarád toto běžel taky a museli jste se zřejmě minou, protože měl 44m:48s.  :)

Upraveno uživatelem rolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším opět jestli koupit nějaku kloubní výživu.

Máš nějaké postřehy po 4 měsících?

 

Bohužel zatim nemám. Od prázdnin sem byl zraněnej (noha v sádře) nebo nemocnej a jedinej sport od tý doby byl downhill na kole, a tam mi přišla suplementace celkem zbytečná. Teprve od minulýho tejdne se z lehka rozběhávám, takže zatim žádnou objektivní recenzi na Alavis dát nemůžu :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Rozhodl jsem se pro nějakou konzervativní léčbu toho mého kolene. Zase běhám, takže bych řekl, že je to v pohodě a nic mě nebolí. Jenže bych rád předešel podobným věcem jako špatné došlápnutí a pak měsíc bolesti. Např. měsíc před vysněným maratonem by mě to fakt nepotěšilo. Táži se proto. Nemáte někdo tip na dobrého fyzioterapeuta/tku z Ostravska případně Opavska?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem dosáhl 1000 letos naběhaných kilometrů. Přes tisíc kiláků se mi podařilo naposledy v roce 2008. Měl bych být tedy spokojen, ale nejsem. Kromě jednoho závodu jsem neměl ani jednou pocit, že mi to jde. Takže trápení a v druhé polovině roku, problémy s kolenem. Snad bude příští rok lepší. :2guns:  :wheelchair:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já začal zase po dlouhý době lehce běhat, akorát mě celkem dost bolej kolena, a to i při chůzi.. při tom samotnym běhu taky, hlavně první kilák. Boty mám nejspíš dobrý, ale běhat můžu víceméně jenom po asfaltu - což při mejch 95 nebo kolika neni úplně ideální, žejo. Kolena mě bolej na vnitřní straně. O tu bolest ani tak nejde, spíš bych si ty kolena nerad nějak víc vykurvil.. Nějaký zkušenosti? "Sedne" si to nějak samo? Možná se to tady už řešilo, sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký zkušenosti? "Sedne" si to nějak samo? Možná se to tady už řešilo, sorry.

 

S tím bych šel radši k ortopedovi, než čekat, jestli si to "sedne". O to víc, když Tě to bolí i při chůzi. Nějakou kloubní výživou určitě nic nezkazíš, ať už zmíněnou pro koně (Alavis Triple Blend) nebo třeba Animal Flex pro kulturisty. Možná zkusit běhat na nějakym umělým okruhu místo asfaltu? Já teda kolena před běhaním i před tréninkem ještě mažu thajskou mastí Namman Muay pro prohřátí, i když těžko říct, jestli to zrovna kloubům nějak pomáhá. No snad Ti někdo zkušenější poradí líp, ale asi Tě stejně všichni odkážou na ortopeda  :( ..

 

Jinak výživu pro koně beru znova od konce října, rozhodně nechci dělat nějaký závěry, ale zatím sem se nerozpadl (1x týdně běh 6 - 10km a 4x týdně trénink), dokonce i lokty a ramena docela držej, což je u mě zázrak  :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to s těma končetinama, bolením a správným pohybem složité :)

já jsem na to celkem kašlal, říkal jsem si, že přece běhám pro radost a jen trochu, nic mě nebolí, v podstatě zdravý člověk... ale teď nedávno, v září, jsem si při chůzi, při došlapu na nějakou nerovnost, nalomil levý kotník a měl měsíc sádru. na rehabilitacích jsem se dozvěděl, že mám ploché nohy, oslabené kotníky vinou nesprávných návyků a to všechno se dál přenáší do těla. mám cvičit nějaké ty cviky na nohy a kotníky a můžu běhat, trochu...

pak jsem se ještě objednal k jedné fyzioterapeutce, která mi řekla (krom toho co už jsem věděl z rehabilitací), že po sádře nemám správně usazenou levou kyčel, a že mám s běháním ještě počkat, nejprve si srovnat v rámci možností tělo - jak jsou ty kosti naskládané na sobě, tak se vzájemně ovlivňují, tak ať si zbytečně něco neodrovnám...

prý, jestli chci cvičit, tak můžu plavat, tak mám zatím permici na bazén a tenisky hluboko ve skříni, aby nedráždily :)

 

běhat je super, už se těším, až zase začnu, moc mi to chybí, ale po mé zkušenosti nad tím teď budu trochu víc přemýšlet... a bolesti kloubů bych asi raději řešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Micey, jak jsi na tom s pevností kloubních pouzder? Zkus se podívat na posilovací cviky na ně. A kloubní výživou taky nic nezkazíš, Animal Flex celkem funguje, nebo i Condrosulf - je ale potřeba natlačit do sebe denně aspoň 1,6 gramu, tj. 4 pilule té volně podejné 400mg varianty.

Konzultace s rozumným ortopedem určitě není od věci, ale držím pěsti s nalezením toho rozumného, mně osobně se zatím nezadařilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...