Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Vcera prvy beh s novymi Mizuno Wave (predtym Nike air Zoom). Musim povedat, ze super. Boty su neutralne az s lahkou podporou pre supinacny naslap (moj pripad). Myslim, ze budeme kamaradi. cca 10 km intervalovy beh. Nie, ze by bsom ma lepsi cas, ale pocit bol lepsi. Mozno je to len v hlave:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera prvy beh s novymi Mizuno Wave (predtym Nike air Zoom). Musim povedat, ze super. Boty su neutralne az s lahkou podporou pre supinacny naslap (moj pripad). Myslim, ze budeme kamaradi. cca 10 km intervalovy beh. Nie, ze by bsom ma lepsi cas, ale pocit bol lepsi. Mozno je to len v hlave:-)

Já běhám v Wave Rider 17, jako tréninkových botách, už druhým rokem a musím pět jen chválu :) Po všech NB, Saucony a Asicsech je to balzám na nohy. Mám už třetí a v nich na míru dělané ortopedické vložky a od té doby zmizely všechny problémy co jsem kdy měl :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarádovi dělali plastiku předního, myslím před 3, max. 4 roky. Rok jsme ho všichni hlídali, aby neběhal. Teď na bajku OK, po těžším běhu to koleno občas prej cítí. Naposled, když si vyjel slot na Xterru na Havaj (jakože na xteře běhaj dost prasárny, seběhy v terénu, které to koleno zatíží důkladně, o tom žádná).

 

Já bych doporučil, než skočíš ortopédovi pod nůž, zkusit situaci probrat u dobrého fyzioterapeuta. A pokud skočíš pod nůž, s doktorem dobře probrat, co a jak bude dělat, vědět, že doktor přesně ví, jak to v koleně vypadá. (Teď je v módě utrácet pojišťovně prachy za magnetickou rezonanci, já ale věřím spíš na diagnostickou artroskopii, i když je invazivní - současně se tam uvnitř všecko uklidí, zabrousí, zahladí.)

 

Pokud máš ten vaz prdlej už dlouho, mohla ta nestabilita v koleně nastartovat/urychlit artrózu - a tyhle degenerativní procesy ti žádná plastika vazu zpátky nevrátí :-(

 

Koukni sem:

http://www.fyzioklinika.cz/koleno-stehno-lytko/nejcasteji-pouzivane-operativni-metody-v-terapii-ruptury-predniho-zkrizeneho-vazu-lca

http://www.fyzioklinika.cz/koleno-stehno-lytko/pretrzeni-predniho-zkrizeneho-vazu-konzervativni-versus-chirurgicka-terapie

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnes jsem si řekl, že si zkusím zlepšit čas na 5km a dopadlo to takhle, těch 10km jsem doběhl už jen z principu, protože 5km se mi nechtělo jít pěšky zpátky :D .

bomby.png

 

A zlepšils?

Já tam vidím lehký přepal. Ten první km byl docela rychlý, vzhledem k trojce a pětce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

časy pěkný, první km hodně dobrý, takhle rychle jsem snad nikdy neběžel(ani na tramvaj), potom už ti ty časy narůstaly. Ve výsledku máš průměr 4:11min/km na 5km. Zajímalo by mě, kdybys ten první km běžel pomaleji a první 4km držel ty 4:11min/km, jestli bys neměl býsledek lepší?  Ale klobouk dolů, čas je to super, to je bez diskuze ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beet: jojo zlepšil, naposledy co jsem šel zaběhnout cíleně 5km, tak jsem měl 23:26. Tak to je klasika, že vždycky si říkám "hlavně nepřepálit start", ale stejně většinou prvních 500m běžím zbytečně rychle až si ustálím určité tempo.

 

pebe: Díky, mno to je těžko, že takhle z hlavy to fakt nedokážu říct, dal jsem si u endomondo ať mi to po 2,5km zahlásí jak na tom jsem, když mi to hlásilo, tak jsem byl na 10min. což jsem si říkal supr, ale tak počítám jsem, že dalších 2,5km neudržím v takovém tempu, zlom přišel po 4,2km, to mě začalo docela dost dost píchat v boku a těžko se běželo, takže těch 800m jsem docela běžel násilím :D .

 

Když tak tady jsou lap times.

laptimes.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem si byl zaběhnout po třech měsících závod a to čtvrtmaraton. Měl jsem běžeckou pauzu, takže v posledních třech měsících naběháno přesně 53,8km.

Výsledek 45:37 mě velmi mile překvapil. I tempo jsem si rozvhnul docela pěkně.

Jednotlivá kola (první bylo méně než poloviční): 02:52 07:06 07:16 07:15 07:12 07:05 06:47

 

Odpoledne jdu na ligový hokej Vítkovice - Třinec. Dnes je prostě krásný státní svátek. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...