Přejít na obsah

Cité du Temps - OMEGA Museum


Murphy97

Doporučené příspěvky

Dnes jsem byl konecne pobliz mesta Biel, vysetril nejaky cas (take diky tomu ze v kantonech, kde posledni dobou pobyvam, byl dnes den volna 🙃) zajel do domova manufaktury OMEGA a navstivil muzeum sidlici od roku 2019 v neprehlednutelne budove symbolicky spojujici znacky SWATCH a OMEGA. Autorem tohoto krasneho dila je japonsky architekt Shigeru Ban. Vice info zde: https://www.citedutemps.com/architecture/

Pote co vas prijemne prekvapi, ze vstup do muzea je zdarma (prestoze bych za tu nadheru klidne rad zaplatil), poskytne vam mila recepcni veskere "vstupni" informace a jako prvni vas posle do druheho patra, kde je k videni expozice znacky Swatch. Az do letosniho roku a poblazneni MoonSwatchema jsem tento brand nejak zvlaste nesledoval, ale musim uznat, ze expozice me mile prekvapila. K videni jsou prakticky vsechny modely od sameho pocatku, tedy roku 1983, vcetne prototypu a zkusebnich vzorku. Z tech tisice kousku jde hlava kolem. A kdyz mi pak pani recepcni v patre Omegy ukazala "swatchky", ktere nosi na ruce jak Maradona spolu s Aqua Terra na ruce druhe, skoro mi padla brada. Vyprodany model s nedavno zesnulou kralovnou Alzbetou, ktere se postupne jak ubiha cas meni barva jejiho outfitu me fakt dostal ☺️https://www.swatch.com/en-en/planet-swatch.html

No, a pak uz jen sebehnete jedno patro dolu a.... a jste ve svete OMEGA. Mile damy vas uvedou do vstupniho multimedialniho koutku, kde na uvod uvidite poutave, 360 stupnu projektovane video o historii mereni casu. Od slunce, pres vodu, presypaci hodiny az k prvnim hodinovym strojum a strojkum. Na konci projekce se oteviraji dvere a vstupujete do expozice znacky. Neni mozne zde vypsat vse, co je k videni, ale obecne ma vystava nekolik zasadnich casti. Historie a prvopocatky hodinarstvi znacky, chronologicky vyvoj a hlavni milniky a technologie v jednotlivych letech, sekce venovana damskym modelum, sekce sportovnich casomir, a samozrejme nemohou chybet ty verejnosti asi nejznamnejsi, tedy prvni hodinky na mesici a pak vsechny modely pana Bonda, Jamese Bonda. Odchod z expozice (ktery nechcete, ale spat se tam proste neda) vam zprijemni dalsi poutave video, ktere zajimavou formou mapuje hlavni milniky vyvoje znacky.                                                       https://www.citedutemps.com/omega-museum/

Tresnickou na dortu je pak "must have" navsteva butiku Omegy sidlicim v prizemi hlavni budovy. Opet; vsichni jsou neskutecne mili, popovidaji si s vami o vasich hodinkach, predvedou a nechaji vas vyzkouset na co si ukazete (jako treba ja na nove Ultra Deep), povypravi o tom jak se k nasi spolecne vasni dostali oni.... no proste bajecny den!                                                                                                https://www.citedutemps.com/omega-boutique/

62726F5E-82B1-41FC-A82A-11ED644041FC.jpeg

FD301ED0-4485-4BF9-AD58-DB71F381FA39.jpeg

160F43F8-CE17-47F4-8122-8699DC8C1DD1.jpeg

B1E9B942-3769-4BB5-96CC-A23D89325F5D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrozne to, Honzo, v tech vitrinach vynikne pod tim primym a silnym bodovym svetlem 🤷🏼‍♂️

Pouhym okem to neni tak strasne.

Jinak tedy stale nechapu, jak na forum nahrat fotky tak, aby byly ostre stejne jako jsou na telefonu, ci iPadu. Uznavam, ze to te "reportazi" hodne skodi 😳. Sorry..

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Murphy97 napsal:

Hrozne to, Honzo, v tech vitrinach vynikne pod tim primym a silnym bodovym svetlem 🤷🏼‍♂️

Pouhym okem to neni tak strasne.

Jinak tedy stale nechapu, jak na forum nahrat fotky tak, aby byly ostre stejne jako jsou na telefonu, ci iPadu. Uznavam, ze to te "reportazi" hodne skodi 😳. Sorry..

Ale hovno, reportáž výborná, moc se mi to líbilo, tak PO byly moje první plnotučný hodinky.

Nemáš ty Ultra deep i z boku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Moty napsal:

Ale hovno, reportáž výborná, moc se mi to líbilo, tak PO byly moje první plnotučný hodinky.

Nemáš ty Ultra deep i z boku?

Primo z boku na ruce ne, ale pod kosili uplne nejsou 😀

6864127B-034A-4FC5-A1AD-9CB955696DF4.jpeg

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...