Jump to content

Jak by měly vypadat vaše ideální neexistující Tudory?


safi

Recommended Posts

Zkusím vykopnout úvahu, jak by měly ideální neexistující Tudory. Aneb Tudor zatím nevyužil všechny kombinace velikostí, pouzder, materiálů a barev.

Za mne: 39mm, výška max 11mm, datum, bez GMT, keramická lunetou, nebo ideálně celé v keramice a s gumou a lá Rubber. Jo a průhled na strojek v šedo-černém provedení alá BB Ceramic. 

Jaké jsou vaše vysněné / ideální neexistující Tudory? 

Edited by safi
Link to comment
Share on other sites

 • safi changed the title to Jak by měly vypadat vaše ideální neexistující Tudory?
 • Replies 40
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale takové již existují. Tudor North Flag 🙂 Ideální výška, bez GMT, datum, keramická luneta, průhled, inhouse strojek, 70h rezerva nátahu. Můžeš je mít na tahu nebo na jejich pogumovaném řemenu, který je mimochodem super. Dvakrát jsem je prodal a dvakrát to byla chyba 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ja jsem skromnej. BB58 v klasickym provedeni jsou pro top a asi vlastne nej hodinky co jsem mel (vim, jsou to hodinky pro ty co nemaji na Rolex, ale ty jsem taky nejaky mel a jsou v tom hodnoceni zahrnuty). Ty materialy jako keramika zas tolik neresim, datum nejen nepotrebuju, ale ani nechci. Tvar, vyska, strojek atd za me taky Ok. Takze snad jen lepsi tah, resp. spona. 

Link to comment
Share on other sites

před 4 hodinami, safi napsal:

Sponu z BB Pro? 

To se tusim nekde resilo, ale nevim zda to jse prehodit, pripadne jaka je cena toho naramku. Ostatne je mam tedka na kuzi s origo preklapeckou a jsem prekvapive spokojenej - jak funkcne a z hlediska pohodli, tak vzhledove. 

Link to comment
Share on other sites

A zrovna u Tudorů považuju za všestranně dokonalý 42mm Pelagosy, jen s drobnou mouchou týkající se lícování indexů. To by ale pak AD nemohl při dotazu na to tvrdit, že je to ruční výroba a hodinky by ztratily to kouzlo. Takže je to vlastně klad :D

Edited by Radik
Link to comment
Share on other sites

před 4 hodinami, Emiliano napsal:

V podstatě stříbrný BB58 v ocelovým pouzdru, s náramkem se sponou z BB Pro, s matnou keramickou vložkou lunety a s datem. Strojek se 70 hod. rezervou. Plný dýnko.

Souhlas.  Plus ještě vnitřní AR. 

A to datum by mělo být na 3. hodině.

Link to comment
Share on other sites

před 37 minutami, Micey napsal:

Bez napisu “Tudor”, vyrobeny treba Sinnem,  ice-hardening od Damaska, funkcni spona s extenzi, typu co je na IWC naramku, trubicky od Ballu, vevnitr spring drive. Takovy Tudory bych si s chuti koupil!

To stojí za to poslat jejich marketingovému oddělení. Ale souhlas. Na BB PRO by se nějaký tvrdokov hodil. 

Link to comment
Share on other sites

Z vašich reakcí vyplývá, že by se Tudor mohl skutečně přejmenovat na Black Bay.

Takže dovolte malou úvahu: Značce by zřejmě prospělo, kdyby dokázala vytvořit novou, podobně silnou řadu jako je BB. Myslel jsem si, že právě North Flag mohl být předzvěstí řady "moderních" Tudorů, ale to se bohužel nestalo. Zřejmě neoslovil zákazníky, kteří kupují Tudor a přitom myslí na R, ale jen ty, kteří kupují Tudor protože  chtějí Tudor. 

Každý z nás má jinou představu o designu hodinek, proto jen pár detailů, které by se podle mě mohly na nové řadě objevit:

 • 3D řešený ciferník, vnitřní luneta, do které zasahují hodinové indexy ala Pelagos
 • aplikované luminiscenční indexy bez rámečků (případně s rámečky u společenské verze), pokud možno se vyhnout kombinaci kulatých a obdélníkových indexů
 • vyřešení datumovky na 3.hodině jejím vytažením k obvodu cifru, aby byla symetrická s indexem na 9.hodině (to umožní i zvětšit číslice datumovky) 
 • vyvinout rodinu "Tudor" fontů, které by nebyly dominantní ale díky drobným detailům se staly charakteristickými pro značku (využít i na datumovce)
 • kombinace nejen úpravy povrchů, ale i materiálů na těle/tahu hodinek
 • upínání tahu a řemenů bez nástrojů, standardní rozteče nožiček
 • spona tahu s mikroregulací bez nástrojů
 • asi to hlavní - neměly by zasahovat do hájemství BB/Pelagos, tedy ne styl potápky

Asi jsem se moc zasnil. Chápu, že žák nemůže předstihnout učitele. 

Edited by Kobliha
Link to comment
Share on other sites

@Kobliha: Dobře ty! Bylo by fajn, kdyby Tudor udělal i "společenštější verzi NF", protože žlutá barva je super na outdoor a na šplhání po kopcích, ale k obleku se moc nehodí. Tudor by u této verze mohl použít leštěné indexy a číslice s luminiscencí.Protože samotné pouzdro a tah jsou super! 

Edited by safi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
 • Create New...