Přejít na obsah

Jak by měly vypadat vaše ideální neexistující Tudory?


safi

Doporučené příspěvky

Zkusím vykopnout úvahu, jak by měly ideální neexistující Tudory. Aneb Tudor zatím nevyužil všechny kombinace velikostí, pouzder, materiálů a barev.

Za mne: 39mm, výška max 11mm, datum, bez GMT, keramická lunetou, nebo ideálně celé v keramice a s gumou a lá Rubber. Jo a průhled na strojek v šedo-černém provedení alá BB Ceramic. 

Jaké jsou vaše vysněné / ideální neexistující Tudory? 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • safi změnil název na Jak by měly vypadat vaše ideální neexistující Tudory?
  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ale takové již existují. Tudor North Flag 🙂 Ideální výška, bez GMT, datum, keramická luneta, průhled, inhouse strojek, 70h rezerva nátahu. Můžeš je mít na tahu nebo na jejich pogumovaném řemenu, který je mimochodem super. Dvakrát jsem je prodal a dvakrát to byla chyba 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem skromnej. BB58 v klasickym provedeni jsou pro top a asi vlastne nej hodinky co jsem mel (vim, jsou to hodinky pro ty co nemaji na Rolex, ale ty jsem taky nejaky mel a jsou v tom hodnoceni zahrnuty). Ty materialy jako keramika zas tolik neresim, datum nejen nepotrebuju, ale ani nechci. Tvar, vyska, strojek atd za me taky Ok. Takze snad jen lepsi tah, resp. spona. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zrovna u Tudorů považuju za všestranně dokonalý 42mm Pelagosy, jen s drobnou mouchou týkající se lícování indexů. To by ale pak AD nemohl při dotazu na to tvrdit, že je to ruční výroba a hodinky by ztratily to kouzlo. Takže je to vlastně klad :D

Upraveno uživatelem Radik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Emiliano napsal:

V podstatě stříbrný BB58 v ocelovým pouzdru, s náramkem se sponou z BB Pro, s matnou keramickou vložkou lunety a s datem. Strojek se 70 hod. rezervou. Plný dýnko.

Souhlas.  Plus ještě vnitřní AR. 

A to datum by mělo být na 3. hodině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, Micey napsal:

Bez napisu “Tudor”, vyrobeny treba Sinnem,  ice-hardening od Damaska, funkcni spona s extenzi, typu co je na IWC naramku, trubicky od Ballu, vevnitr spring drive. Takovy Tudory bych si s chuti koupil!

To stojí za to poslat jejich marketingovému oddělení. Ale souhlas. Na BB PRO by se nějaký tvrdokov hodil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vašich reakcí vyplývá, že by se Tudor mohl skutečně přejmenovat na Black Bay.

Takže dovolte malou úvahu: Značce by zřejmě prospělo, kdyby dokázala vytvořit novou, podobně silnou řadu jako je BB. Myslel jsem si, že právě North Flag mohl být předzvěstí řady "moderních" Tudorů, ale to se bohužel nestalo. Zřejmě neoslovil zákazníky, kteří kupují Tudor a přitom myslí na R, ale jen ty, kteří kupují Tudor protože  chtějí Tudor. 

Každý z nás má jinou představu o designu hodinek, proto jen pár detailů, které by se podle mě mohly na nové řadě objevit:

  • 3D řešený ciferník, vnitřní luneta, do které zasahují hodinové indexy ala Pelagos
  • aplikované luminiscenční indexy bez rámečků (případně s rámečky u společenské verze), pokud možno se vyhnout kombinaci kulatých a obdélníkových indexů
  • vyřešení datumovky na 3.hodině jejím vytažením k obvodu cifru, aby byla symetrická s indexem na 9.hodině (to umožní i zvětšit číslice datumovky) 
  • vyvinout rodinu "Tudor" fontů, které by nebyly dominantní ale díky drobným detailům se staly charakteristickými pro značku (využít i na datumovce)
  • kombinace nejen úpravy povrchů, ale i materiálů na těle/tahu hodinek
  • upínání tahu a řemenů bez nástrojů, standardní rozteče nožiček
  • spona tahu s mikroregulací bez nástrojů
  • asi to hlavní - neměly by zasahovat do hájemství BB/Pelagos, tedy ne styl potápky

Asi jsem se moc zasnil. Chápu, že žák nemůže předstihnout učitele. 

Upraveno uživatelem Kobliha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kobliha: Dobře ty! Bylo by fajn, kdyby Tudor udělal i "společenštější verzi NF", protože žlutá barva je super na outdoor a na šplhání po kopcích, ale k obleku se moc nehodí. Tudor by u této verze mohl použít leštěné indexy a číslice s luminiscencí.Protože samotné pouzdro a tah jsou super! 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...