Přejít na obsah

Omega Speedmaster Pro - velikost


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, warann napsal:

Já bych se řídil tím, co napsal @kamilb: Co ti můžu poradit rozhoduj se jen a pouze tak  že si je dáš fyzicky na ruku. Rozhodně ne podle fotek.

Na to, jak to hodnotí ostatní na tvoji ruce bych se úplně vybodl. 

 

Lepší radu ti IMHO nikdo nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, bodostr napsal:

Nad tím jsem již přemýšlel dříve, ale na nový model (rok 2021) s tím novým tahem a zkrácenou vzdáleností mezi oky jsem tady zatím nenarazil. A nebo jsem se špatně díval... 

- ses spatne dival, nove zafirove tu uz boli viackrat...a urcite budu, len to treba proste sledovat
- presne ako pisal ragu 
- nejaky akoze ofiko listprice v austrii ci deutschlande je pre blbych
- tie moony nedas dole z ruky ani na chvilu, su perfektne 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moony chceš, takže kdybys teď koupil aquaterry, stejně bys pořád nad moonama uvažoval. Vzít moony, ponosit a jestli nesednou, tak se podívat jinam.

Mám ruku 16,5-17, zkoušel jsem speedmaster broadarrow, ale nakonec mi přišly moc velké. Ještě je tady verze "first omega in space", která je o něco menší. Není však na tahu, ten se dá dokoupit aftermarket (forstner, uncle seiko).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Ondrejm i to by byla nějaká alternativa, spíše pak "first omega in space", ale jejich shánění bude fuška. Jen nevím, zda mi nakonec nevadilo, že to stejně nejsou Pro.

Co se týká řemínku, stejně bych se i Pro snažil dát na řemen, neb se mi zdají být tím pádem elegantnější. Ale možná se bude hůře cítit na ruce. To už ale zacházím daleko, když ještě žádný nemám. 🙂

A jak píše Snake, u Pro je opravdu super jejich výška (tloušťka).

No mám to těžké... Ale stejně, to vybírání a polemizování je na tom pořizování hodinek stejně nejhezčí! 🙂 Jo pak ještě to první vybalení a nasazení na ruku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím, ale mám pocit, že pouzdro u FOIS je velikostně stejné jako u obyč Moonu, jediný rozdíl je, že FOIS nemají ochranu korunky a proto vypadají menší (ale L2L je stejný). Jinak nevím, co myslíš tím že nejsou PRO, ale FOIS jsou taky Professional.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, měl jsem na mysli nynější ,,poslední" model. Právě jsem ještě něco ohledně FOIS ,,guglil" a máš pravdu, velikostně bych si nepomohl, neb délka nožiček je větší než u modelu roku 2021. Navíc svým tvarováním nový model prý lépe sedí na ruce, než zmíněný FOIS. Teda to říká pan Google... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych poděkovat za názory a za postřehy. Konečné rozhodnutí bude samozřejmě na mě. Proto si dám čas na řádně odzkoušení na ruce, včetně vnímání pocitu, jak na ruce hodinky sedí. Pokud se nakonec rozhodnu pro Moony, přijde další otázka: Haselit nebo Safír.... Ale to by už bylo asi na jiné téma.... 

Takže ještě jednou děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, bodostr napsal:

Chtěl bych poděkovat za názory a za postřehy. Konečné rozhodnutí bude samozřejmě na mě. Proto si dám čas na řádně odzkoušení na ruce, včetně vnímání pocitu, jak na ruce hodinky sedí. Pokud se nakonec rozhodnu pro Moony, přijde další otázka: Haselit nebo Safír.... Ale to by už bylo asi na jiné téma.... 

Takže ještě jednou děkuji. 

Ahoj, občas to lidi pletou... je to hesalit🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, bodostr napsal:

Díky za opravu. Ano správně HESALIT. 🙂

Pokud jses ještě nekoukal, tak na youtube jsou srovnání. Nevýhody safíru jsou estetické - ten vyšší krystal dělá takovou mléčnou auru po obvodu. Pokud ti toto nevadí, tak pak jsou samá pozitiva (kromě toho že safírové moonwatche nejsou kvalifikované na lety do vesmíru…ale tím si nejsem jistý. Každopádně na měsíci byly hesality).

Jo a Safíry mívají ještě průhledné dno, takže můžeš obdivovat strojek. Jsou verze hesalitu se safírovým dnem, a asi jde i aftermarket sehnat - ale nevím jestli se s tím chceš tak prcat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2023 v 7:18, Fade napsal:

 

No jo, tak ty starší Moony s těmi velkými koncovkami navíc mohutného tahu byly peklo. Tady ale bodostr zkouší novou referenci, která má koncovky samice a ještě má o 1 mm větší lug to lug velikost, plus samotný tah je malinký, tenký atd. 

Mám obě reference Moonů a je to poznat dost. 

 

 

Já bych se toho nebál. Sedí ti dobře. Mám stejné zápěstí a za mě pohoda. 

Jakmile teď nově tah u Speedu doplnili o mikroregulaci na sponě, tak za sebe s čistým svědomím můžu říct, že jde o jeden z nejlepších tahů na trhu vůbec.. Jak kvalitou, designem, pohodlností.. Zůžení je dokonalé :) Pohledově samozřejmě záležitost vkusu, tam se zavděčit každému nejde, ale já zrovna 1479 mám fakt rád a nový tah je této referenci velmi podobný.. 

K tématu diskuse.. za mě nová reference v pohodě i na menší zápěstí, u Speedu je luneta 40mm, tedy těch 42mm vcelku slušně maskují, opticky vypadají o chlup menší - takže OK. 

  

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Axel napsal:

Jakmile teď nově tah u Speedu doplnili o mikroregulaci na sponě, tak za sebe s čistým svědomím můžu říct, že jde o jeden z nejlepších tahů na trhu vůbec.. Jak kvalitou, designem, pohodlností.. Zůžení je dokonalé :) Pohledově samozřejmě záležitost vkusu, tam se zavděčit každému nejde, ale já zrovna 1479 mám fakt rád a nový tah je této referenci velmi podobný.. 

K tématu diskuse.. za mě nová reference v pohodě i na menší zápěstí, u Speedu je luneta 40mm, tedy těch 42mm vcelku slušně maskují, opticky vypadají o chlup menší - takže OK. 

  

Pravda. Akorát tam dali mikroregulaci v rámci těch dvou pozic co jsou na současné sponě a nic víc. Kdyby to aspoň mělo tři pozice. Si to seřídíš na tu prostřední a můžeš posouvat nahoru/dolů podle toho, jestli máš zápěstí tenčí nebo více oteklé. nechápu co je tak těžkého na normální mikroregulaci.

Jinak, u mě dělá velikost hlavně L2L vzdálenost. Musím říct, že třeba takové Seiko SKX mají 42mm, ale L2L snad jen 46mm a připadají mi na ruce menší než Moony. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...