Přejít na obsah

KULINÁRIUM Chronomagicum


Doporučené příspěvky

To vychází 10 na hlavu celkem, 5 na den (so+ne). To ještě jde, kor když se k tomu nic další nepožírá, max. kyselá okurka.

 

Já měl v lednici v oliváči naložený zbytek vepř.plece, když jsem pár dní zpět dělal švejžužu. Co s tim? Libový nudný maso. Řízky prubnu, řikam si, ty můžem pořád. Tenké plátky jsem rozklepal do poloprůhledna, pomazal medovou dijonskou hořčicí, obalil v trojobalu (mouka a strouhanka kukuřičná) a osmažil na sádle (hřešili jsme, ale z trouby prostě nejsou takové). Po usmažení jsem je dával do nerez hrnce a vrstvy řízků prokládal najemno pokrájenými plátky červené cibule. Nakonec to dal všechno na 15min. a 120st. do trouby. Co vám budu povídat... řízků bylo 10, byli jsme na ně 3 (resp. dva a půl) a už neni ani 1 :) Spořádáno jen tak, s tou cibulí a kyselou okurkou. Poslední jsem dojel studenej asi před hodinou. Simply good!

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxeli, taky chválím. Ty Tvoje recepty tady už nějakou dobu hltám. Chtěl jsem napsat příspěvek přímo do blogu, ale nějak nevidím možnost vkládání komentářů ? 

 

Chtěl jsem se zeptat co to je za pánev, na které jsi dělal to ragú ? Něco podobného taky pořídím, tak jestli máš dobrou zkušenost s tímto ? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky hoši!

 

Komentáře jsem tam schvalně vypnul, ať debatu nediversifikujem. Ale jestli tam chcete občas něco plácnout, klidně to zapnu - let me know. Stejně mě to asi nemine, bo bych tam chtěl mít vlákno právě s vašimi příspěvky, co byste chtěli vidět, co mam zkusit uklohnit nebo vyzkoušet. 

 

@nividic: Na švestkách? Tam by se dalo spáchat i něco ne-sladký, když bych vzal švestky tekutý ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasne, to tam zapni. Vod ceho jinyho bybyl kuliblok bez kecu? Neasi :D

 

Done

 

Mozem len a len odporucat Slovensko,Tatranska Lomnica, Hotel Lomnica bud ako pobyt (skvele ranajky) alebo ako obed a vecera. Zvlast odporucam ochutnat rozne klobasky, sunky a syry. Jednym slovom vyborne.

 

To bude patřit spíš sem: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/31434-tip-na-dobrou-hospodu-restauraci-kav%C3%A1rnu/page-58

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

recept?

Je to z nějakého holčičího časáku, z nějakého důvodu v časopisech pánských recepty nejsou,

jen nože, letadla, kola a tak . . . :D

 

takže - míra 1 hrnek = klasický "reklamní" hrnek který má 3,5 dcl

 

3/4 hrnku cukr krupice

3/4 hrnku olej

3 vejce

2 pol. lžíce kakao

1 káv. lžička mleté skořice

1 káv. lžička mletý zázvor

1 hrnek mouka hladká žitná

1,5 hrnku hladká mouka bílá

1 kypřící prášek do perníku

2 hrnky najemno strouhané cukety

hrst nahrubo nasekaných ořechů

 

-- jak jdou ingredience seshora dolů tak se jedna po druhé dávají do mísy a míchají

-- těsto se naleje do vymazané a vysypané formy na bábovku

-- peče se v předehřáté troubě (horní + spodní ohřev, 180 stupňů, hodinu a pár minut)

-- po upečení se nechá 20 minut chládnout a potom vyklopit

 

moje poznatky

- je to málo sladký, cukr se dá trošku přidat nebo na to pak dát polevu

- neváhal bych to ovonět rumem

- nebál bych se rozinek kdo má rád

- je to taková ta "vlhká" bábovka, žádný suchý drobivý kentus, druhý den na snídani je snad ještě lepší :)

- cuketu bych klidně nahradil strouhaným jablkem ale pak nepřidávat žádný cukr navíc, nechat jen co je psáno a bude to taky dobrý

 

 

Upraveno uživatelem tommas4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...