Přejít na obsah

Citizen Eco-Drive


enicar2

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 225
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo, sosají celý den, vesměs je mám na ruce, právě jsem si užíval nové NATO s Orientama
Ale přes noc musí do krabičky, i u nás ve firmě už se začalo loupit (blbci ukradli přes víkend kávovar, to jim za ten průser stálo, druhý den si pro ně přišli ;o)
 (Citizenky jsou hodinky do kanceláře, doma zatím nedeklarované, závislost se musí odkrývat postupně. Jsem sledován, výměna nato za plech u  Oryjentů byla komentována v řádu minut ;o)

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Mám prosbu, koupil jsem Garminy a 3 roky staré Eco-Drive jsem přestal úplně nosit. Mám je asi půl roku za oknem, ale chci se zeptat, kde je nejlépe skladovat aby netrpěl kapacitátor? V úplné tmě a jen občas je vystavit světlu, a nebo naopak je nechat pořád na světle? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jirkab z toho bych měl trošku obavy (píšu o sobě). Uložím do šuplíku, zapomenu, nedobiju a budu mít strach, že článek odejde dřív. Ale není to můj případ. Já je nosím. Ne úplně každý den, ale nosím.

Možná to moc řešíme :) Třeba by nám nějaký elektro technolog u kapacitoru vysvětlil a rozptýlil naše obavy ze tmy, nebo přílišného světla. Pak bychom znali rozdíl mezi "akumulátorem" a daným "kapacitorem" v konkrétních hodinkách. Navíc, já třeba mám trošku strach nechávat je v létě za oknem na sluníčku, kvůli teplotě. Bývaly docela nahřáté a je otázka, co s tím dělá vyšší teplota.

Tak jako tak, zatím jsem žádné Eco-drive neměl dýl než šest let. Za tuhle dobu mi nikdy neumřely. Na současných hodinkách mám jakýsi ukazatel nabití. Při mnou popisovaném používání (žádný šuplík) jsem trvale někde kolem cca 85-90%. Ať dělám co dělám, nikdy jsem je ani na přímém slunci nedostal výš ani níž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 12. 2021 v 11:05, sodekcz napsal:

... Možná to moc řešíme :) Třeba by nám nějaký elektro technolog u kapacitoru vysvětlil a rozptýlil naše obavy ze tmy, nebo přílišného světla. Pak bychom znali rozdíl mezi "akumulátorem" a daným "kapacitorem" v konkrétních hodinkách....

Ano, nechci to moc řešit, ale jak píšeš, ale pokud někdo umí vysvětlit technologii u kapacitátoru a nebo zná odkaz kam se vrhnout a načerpat vědomosti, tak bych to uvítal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U náhradních článků do hodinek Citizen je tento popis:

Capacitor watch Citizen 295-753,

je speciální typizovaný akumulátor / kapacitor / lithiové technologie. Používá se především k napájení moderních hodinových strojků Citizen a hodinek Miyota. Do baterie se ukládá energie ze solárních článků a energie pohybová, která je zachycená mechanizmem hodinového strojku.

Vysokého výkonu a dlouhé životnosti této nabíjecí baterie, je dosaženo použitím nejkvalitnějších surovin a precizním výrobním postupem.

Technická data:

Magnese Titan Lithium, CTL621

Napětí: 2,5V

Kapacita: 2,5mAh

Takže v podstatě lithiový akumulátor s trochu jiným složením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak konstrukčně jsou to odlišné systémy, já to vidím takto:

Capacitors jsou kondenzátory, velmi rychlé, skladují elektrony opravdu na oddělených "deskách" - dnes jsou tenoučké a vtěsnané do co nejmenšího prostoru (používané třeba k pohonu malých dronů) - problém je v tom, aby náboj udržely dlouho. Nejde v běžném provozu přebít a úplné vybití mu nevadí. Je to "krabička na elektrony"

Baterie a akumulátory udržují energii v podobě chemických vazeb, mají pomalejší nabíjení a delší výdrž. Chemický proces )u akku vratný) se musí držet v určitých mezích, aby zůstala ta "vratnost".

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Zdravim, pred nedávnom som riešil, že mi moje eco drivy meškali 30 sekúnd denne.

Mali by ukazovat nedostačné nabitie tak, že sa sekundová ručička pohybuje skokovo po dvoch sekundách a nie po jednej ako je normálne. Toto sa ale nedialo. 

Dal som ich teda reklamovať (kde sa mi snažili vysvetliť že 30 sekundová odchýlka je normálna) a nakoniec urobili "seřízení strojku a nasvícení" 

Má niekto podobnú skúsenost? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@gazdiq Co jsem měl Ecodrive bez radia tak chodily max cca do 0,3 vteřiny denně. Což je 100x méně, než tvůj případ.

Myslím že měly limit do +- 15 vteřin za měsíc.

Dobití pomohlo? Jak byly staré a jaký režim za sebou?

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...