Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Nedávno jsem koupil kožený řemínek na LHC z watchgecko. Bohužel je na moje 44mm příliš úzký. Rozměr má 22mm, ale směrem ke sponě se zužuje a výsledný efekt není moc dobrý, tak jsem tam zase vrátil originál ocelový. Jsem zvědavej kolikrát se ještě při výběru řemínku seknu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To říká moje drahá polovička taky. Když jsem jí řekl, že chci kožený řemínek tak se začala křižovat :D  Kožený jsem chtěl proto, protože mi hodinky na ocelovém pořádně neseděly. Mám docela velké zápěstí (18,5cm) a musel jsem ubrat hodně článků, ale stále to nebylo ono. Buď byly moc volné nebo mi přerušovaly oběh 🙂   Hlavně jsem si nemohl zvyknout když byly moc volné. Na ruce mi to lítalo a když "spadly" až k zápěstí tak mě korunka nepříjemně tlačila do dlaně. Nakonec jsem ale sehnal "půl" článek a s tím je to tak akorát. Ale kůže je na ruce pohodlnější a praktičtější (teplo/chladno) ale hlavně jsem si myslel, že mi s tím koženým budou konečně sedět 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, RAW napsal:

To říká moje drahá polovička taky. Když jsem jí řekl, že chci kožený řemínek tak se začala křižovat :D  Kožený jsem chtěl proto, protože mi hodinky na ocelovém pořádně neseděly. Mám docela velké zápěstí (18,5cm) a musel jsem ubrat hodně článků, ale stále to nebylo ono. Buď byly moc volné nebo mi přerušovaly oběh 🙂   Hlavně jsem si nemohl zvyknout když byly moc volné. Na ruce mi to lítalo a když "spadly" až k zápěstí tak mě korunka nepříjemně tlačila do dlaně. Nakonec jsem ale sehnal "půl" článek a s tím je to tak akorát. Ale kůže je na ruce pohodlnější a praktičtější (teplo/chladno) ale hlavně jsem si myslel, že mi s tím koženým budou konečně sedět 🙂 

Já bych na ně dal Hirsch Heavy Calf. Podle stránek dělají verzi 22/20 mm. Ta by mohla vypadat dobře.

Taky už jsem zjistil, že 22/18 mm je na hodinkách no-go.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 12. 2020 v 16:46, Kluk jako buk napsal:

Já bych na ně dal Hirsch Heavy Calf. Podle stránek dělají verzi 22/20 mm. Ta by mohla vypadat dobře.

Taky už jsem zjistil, že 22/18 mm je na hodinkách no-go.

Díky za tip. Budu na to myslet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ten strojek L888 co se dává do HC, tak je v jaké kvalitě? Standart, nebo Elabore (nebo spíš jestli tam je hnací pero Nivaflex)? Dočetl jsem se, že kalibr L888 vychází ze strojku ETA A31.L01 a úplným základem je mechanismus ETA 2892-A2. A ještě druhý dotaz: mám levný natahovač hodinek bez regulace otáček (podle výpočtu kolem 1800 otáček denně), u vetšiny hodinek doporučují jen 650 otáček za den, lze tam nechat hodinky dlouhodobě nebo je lepší ten natahovač pustit jen na pár hodin denně? Můžou se hodinky nějak poškodit? Když je mám na ruce, tak taky nejde ohlídat, zda se ,,přetáhnou,,?  Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, pantauleo napsal:

Ahoj, ten strojek L888 co se dává do HC, tak je v jaké kvalitě? Standart, nebo Elabore (nebo spíš jestli tam je hnací pero Nivaflex)? Dočetl jsem se, že kalibr L888 vychází ze strojku ETA A31.L01 a úplným základem je mechanismus ETA 2892-A2. A ještě druhý dotaz: mám levný natahovač hodinek bez regulace otáček (podle výpočtu kolem 1800 otáček denně), u vetšiny hodinek doporučují jen 650 otáček za den, lze tam nechat hodinky dlouhodobě nebo je lepší ten natahovač pustit jen na pár hodin denně? Můžou se hodinky nějak poškodit? Když je mám na ruce, tak taky nejde ohlídat, zda se ,,přetáhnou,,?  Děkuji za odpovědi.

S winderem neporadím. Maximálně přidám svůj názor — že to je zbytečná věc. :)

Ale první otázka mě zaujala. Ve většině Hydroconquestů by měl být kalibr L 888.2 a v těch nových zelených L 888.3. Rozdíl mezi nimi se mi nepodařilo dohledat. V obou je klasická ocelová pružina, tutově Nivarox. Nicméně jaká konkrétně slitina, to asi bude vědět jenom výrobce. V zelené butikové limitované edici je pak L 888.5, který jediný má silikonovou pružinu.

Nevím, jestli v době, kdy ETA dodává strojky pouze v rámci Swatch Group podle konkrétních požadavků každého výrobce, má ještě smysl bavit se o "standard" nebo "elaboré". (Rád se nechám poučit.) Našel jsem, že 2892-A2 se dělala minimálně ve verzi elaboré, protože se dávala značkám od Longines a výš. Jak je to teď, těžko říct. Tyhle kalibry (L 888.*) ale asi nikdo kromě Longines nepoužívá, nebo si toho nejsem vědomý.

Nicméně, z osobních zkušeností a na základě toho, co jsem četl od jiných chronomagorů na fóru i jinde, můžu celkem zodpovědně prohlásit, že Longines mívá strojky standardně výborně vyladěné už z výroby. A nepostřehl jsem, že by si někdo stěžoval na nespolehlivost nebo něco jiného. Sám mám kromě Hydroconquestů ještě starší chrona s Valjoux 7750.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Kluk jako buk napsal:

Nicméně, z osobních zkušeností a na základě toho, co jsem četl od jiných chronomagorů na fóru i jinde, můžu celkem zodpovědně prohlásit, že Longines mívá strojky standardně výborně vyladěné už z výroby. A nepostřehl jsem, že by si někdo stěžoval na nespolehlivost nebo něco jiného. Sám mám kromě Hydroconquestů ještě starší chrona s Valjoux 7750.

Děkuji za odpověď. Jsem rád, že jsem snad ze značkou Longines a jejich HC neudělal krok vedle. Budou to moje první ,,dražší,, automaty, tak se zajímám o informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem se konečně také dočkal. Hodinky dorazily ze Švýcarska o týden dřív a tak můžu užívat mé první automaty. Zatím jsem z nich nadšen, nejen ze vzhledu, ale i z preciznosti. Strojek se má měsíc až dva zabíhat, ale třetí den po sobě jde +4 vteřiny, tak jsem spokojen. Teď zkouším různé pozice odkládání, takže za týden budu zase chytřejší. Bál jsem se velikosti tahu, ale zápěstí mám kolem 18,5-19cm a jelikož mám rád hodinky na volno, tak mi sedí na ruce perfektně. Přikládám jedno rychlé večerní foto. Velikost hodinek 41.

IMG_20201213_224825.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, pantauleo napsal:

 Ráno jsem zjistil, že na pásku je z každé strany jeden dílek menší než ostatní. Nevím jestli to je ten půldílek, ale výměnou za větší nebo naopak, jde pásek krásně vyštelovat na požadovaný obvod.

 

Tak ze by Longines konecne daval puldilek defaultne? U starych referenci to nebylo a musel se separatne dokupovat. To je dobra zprava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boby, skeleton, sáně - dlouhodobě Omega. Foto nemám, ale vždycky, když u té dráhy vidím ty velké PO chrono, mám úsměv na rtech.

Rolex se cpe spíš tam, kde se točí víc peněz a movitější lidi - tenis, golf, F1...

Upraveno uživatelem Radek Cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...