Přejít na obsah

Longines Hydro Conquest Automatic


Radius

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, paro napsal:

Pratele, kamaradi. Vzhledem k memu vyroci 365 dnu v tiebagu v kovidariu jsem citil nutkavou potrebu si udelat radost. Moje prvni “svycary” z druhe ruky, po 1. majiteli, full set, 2012. Nikdy jsem takhle drahe hodinky nemel. Jsem unesen.
Sent from my iPad using Tapatalk

Paráda, vítej do klubu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8755c401f2c85a2fb14a20401b52abea.jpg

Dneska prvni den zkousi zivot nemocnicni krysy. Mohu zdejsi gentlemany pozadat o odpoved:

1. zatim maji odchylku -6s za den. Za me v norme, za vas?

2. natahovani korunkou jde docela ztuha. Je to normalni?

3. lumi moc dlouho luminovat nevydrzi. Max hodinu. U 9 let starych hodinek bezne?

Dik. P.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.-6s za den je asi v normě. Spíš ale bývá odchylka do plusu. Zkoušel jsi na noc různé polohy hodinek? 

2. Natahování jsem zkoušel asi dvakrát. Jen vyšroubovat korunku a otáčet směrem k dvanáctce. Ztuha to nejde, ale je tam cítit mírný odpor. 

3. Nové také nesvítí o moc lépe. Ale je pravda, že jsem je zkoušel nasvítit jen chvilku baterkou. Při normálním nošení doma, večer svítí chvilinku. Čekám až na léto, až budu celý den venku na sluníčku, jak to bude vypadat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,stroj v normě za ty léta.Pokud se nebude odchylka prohlubovat,tak bych to neřešil.

Ztuha to jde i me a to mám nový model,respektive novější stroj.Jak píše @siwibude to nejspíše tou ochranou korunky.Zkusil jsem to jen jednou a ztuha to jde taky.

No a lumi u těchto hodinek asi standart.Nic moc.Ale jak píše kolega @pantauleo,musime počkat na sluníčko,neb nasvicenim baterkou to není ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na desetinky se u mechanik nemůžeš koukat. Stojek může jít každý den jinak podle způsobu nošení. Jednou máváš rukama hodně, jindy málo. Na všechny ty kolečka působí při nošení obrovské odstředivé síly, což má na aktuální odchylku velký vliv. Tu stačí měřit jednou týdně. Časěji to podle mě nemá žádný smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, paro napsal:

Dneska prvni den zkousi zivot nemocnicni krysy. Mohu zdejsi gentlemany pozadat o odpoved:

1. zatim maji odchylku -6s za den. Za me v norme, za vas?

2. natahovani korunkou jde docela ztuha. Je to normalni?

3. lumi moc dlouho luminovat nevydrzi. Max hodinu. U 9 let starych hodinek bezne?

Dik. P.

  1. Odchylka teoreticky v normálu. Prakticky ale Longines bývají zregulovány většinou lépe. Ale záleží jestli je nosíš furt, anebo po příchodu domů či v práci odkládáš.
  2. Natahování u mých 2 roky starých jde zlehka.
  3. Lumi není silná, to je fakt. Pro mě je to ale jen kosmetická vada.

Byly za těch 9 let na servisu? Jestli ne, tak by si ho asi zasloužily. Vyčistit a mírně zregulovat a budeš mít po starostech.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@paro6-7 sekund odchylka denně je už něco, čeho si jeden po týdnu začne všímat. Jestli od předchozího majitele není doklad o provedení servisu, nestyď se a dopřej strojku lázně a přetěsnění (třeba v @ONYX servis hodinek), seřízení na nejlepší dosažitelnou úroveň pak bude příjemný bonus :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...