Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Odesláno

jj ja nejdrive taky parkrat kliknul, tvarila se, ze se stahla, ale nesla nainstalovat. Stahoval jsem to asi 5x nez se instalace chytila. Ale dost to snizilo vykon Airu, plus se ted mnohem vice zahriva. 

Odesláno (upraveno)

S dovolením tu musím nesouhlasit s celým tímto příspěvkem. Rozumnej korporátní ajťák umí nastavit aktualizace tak, aby uživatele vůbec neprudily (pomocí SCCM). Navíc už dávno (ale opravdu hodně dávno) neplatí, že se musí po Windows aktualizacích nutně restartovat počítač, nehledě na to, že i toto lze pomocí příslušných korporátních nástrojů ošetřit. U nás by třeba uživatelé ani nevěděli, že se něco aktualizovalo, kdyby jim o tom kolegové nenapsali.

 

Co se týče MacOS pro korporátní prostředí, tak to bude hodně individuální a závislé na způsobu používání. U nás má jeden odvážlivec rMBP, ale stejně mu tam 99% času běží virtuál s widlema, protože musí fungovat na našich korporátních aplikacích, které prostě nikdy nebudou portovány na něco jiného, než Windows, protože by to firmu stálo neúměrny prachy.

 

Jasný však jsem psal , že IT oddělení to pořeší, ale představ si normálního obchoďáka v malé až středně velké firmě co má NTB a 90% času je někde venku, pak to píchne do doku a bere ho zase pryč. Tam prostě ty aktualizace člověka otravují svým způsobem řešení ...

 

ten nucený reset zažívá manželka na plnotučných 8.1čkách když se kouká na filmy na tabletu ASUS transformer, který jen uspává. A už několikrát jí to pěkně vytočilo, když Ti to po x-tém odkladu napíše, že sorry, ale bude reset ... jako proč musí nějaká aktualizace resetovat celý systém ... neříkám update OS, ale prostě nějaký obyčejný patch nemá důvod resetu celého OS. Zastavím úlohu, patchnu to a spustím ...  

Upraveno uživatelem jrov
Odesláno

@nAscA: A byl to "upgrade" (z Mavericks?) a nebo "update" (ze staršího Yosemite)?

Nestraší něco v seznamu "aplikací se zvýšenou spotřebou" - konkrétně aplikace "Mail"?

A co je to za ročník MB Air - procesor, RAM, grafika, zkusils přes "kriplkáru" vypnout průhlednosti? 

Odesláno

i5, SSD disk, 4GB ram, uplne cista instalace, takze by tam nic strasit nemelo. Trochu me zarazi, jak si tady nekteri stezuji na nutnost restartu PC s Win pri aktualizacich, ale ze to same zada OSX pri upgradu jakekoliv appky.. 

To zahrivani neni nijak radikalni, ale urcite vetsi nez u predesleho OSX. ALe urcite horsi nez muj tablet Acer W700 s Win 10. Popravde prime srovnani se stejnym procesorem, RAM, SSD a Acer je na tom o neco vykonove lepsi.. I proto se divim, jak nekteri vychvaluji Apple... mozna je cas zkusit i neco jineho. Vyvoj jde dopredu. Je bezva, ze je na vyber.

Odesláno

Restart po mě chce pouze při instalaci systémových souborů, veškeré externí aplikace bez restartu. Přítelkyně má na Air 13" Windows 8(ostuda ale co zmůžu) a tam se spouští ventilátor každou chvíli, to na svém Air neznám.

Odesláno

Mam taky MBA 13" a ted uz W10, ale ani na W8(.1) jsem s nejakym castym spoustenim ventilatoru problem nemel. V podstate se to hreje uplne stejne jako v MacOS, kdyz obcas prebootuju.

Odesláno

V mojej firme som zakazal windows a od vtedy ziadny servisak si netukol ;)

 

 

Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

 

ja ked zakazem windows tak mozem zavriet firmu.. neviem ci to je tak narocne pochopit.

Odesláno

U ní to většinou dělá Firefox. Samozřejmě Windows neumí pracovat správně s padem, takže Win není plnohodnotná náhrada. Mít Air a na něm Windows mi nějak nedává smysl.

Odesláno

Apple MacBook je jako pracovní notebook naprosto v pohodě, nepotřebuje k práci ani Outlook stačí aplikace Mail a Kalendář. Na 80% dokumentů by mi stačil SW Pages a Numbers, proto mám Office dodnes ve verzi 2011 (asi už přejdu na 2016). Řada manažerů v IT přešla na OSX, nepotřebují Windows ani v nejmenším, to potřebují technici, programátoři apod. U našich zákazníků je Apple čím dál častější produkt a začíná se prosazovat i v takových firmách jako je SAP apod. Spouštět Windows na Apple, no to nechci, na speciální programy které nejsou na Apple holt jednou za měsíc vytáhnu notebook Dell s Windows.

 

outlook k praci nepotrebujem od roku 2006, to ma byt akoze argument?.. paneboze. chlap pise ze 90% casu travi v Exceli, tak som na to reagoval. co to tu meles o IT manazeroch, ti mozu svoju pracu robit z mobilu. kupovat si apple notebook na to, aby v nom niekto travil 90% casu v exceli je kompletna pichovina. kupovat si na to akykolvek notebook je pichovina, ked uz sme pri tom.

Odesláno

No jestli u McStingerů ještě pořád jedou na Meotaru a instant má jako nejvyšší boss enem jedno vajco s batohem přídavnech baterek, nedivím se že je roztržití pohodáři s macbookama a víc než 10 hodinovou výdrží (bez vypínání) iritujou. Ale každému co jeho jest, hlavně když zbude na hodinky  :whistling:

 

Meotar:

meotar-stolni_54e4c9e93e402.jpg

 

co si ty za chuja clovece.. aky batoh pridavnych bateriek? o com tu meles? nedokazes sa o niecom normalne rozpravat bez toho aby si nenafukoval a nezosmiesnoval ostatnych? TY SI VAZNE MYSLIS ZE McSTINGER NEVIE CO JE MEOTAR? 

Odesláno

2nAscA: No tak ten "dáreček" od Google proboha chvíli nepoužívej a uvidíš - Safari je ohledně spotřeby výrazně lepší už kvůli tomu jak pracuje s "offscreen" pluginy. 

 

instanta radši nekomentuju, radši budu věřit že ty sračky sem za něj generuje a posílá jeho Cortana...

Odesláno

Kluci jděte si lehnout a do rána vychladněte. Tohle je dost zbytečná hádka. Nebudu pátrat po tom, kdo si začal s urážením, a na chvíli zamykám.

Odesláno

Ja fakt nevim, ze me si ten OSX asi fakt dela srandu... :D viz: Tato kopie iTunes je poškozena nebo není správně nainstalována. Nainstalujte iTunes znovu. (-42037)

No to zvladnu, ale fakt neni moznost jak zustat neustale prihlasen do App Store a iTunes a nemuses se tam pro nejake stahovani porad hlasit? Kdyby stacilo kratke heslo, ale musi tam byt 8 znaku, vcetne pismen a velkeho pismena. Pakarna.

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...