Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, jsem Jakub, jsem z Opičích hor (Náchod), kde nic není - je jen krásně :-) Od dětsví mě fascinuje mechanika proto miluji mechanické foťáky (zejména Leica - vlastním několik) a mechanické hodinky! Jinak klasika, otec od rodiny, zaměstnanej a na Vespě prohanějící se! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobré odpoledne všem. Jmenuju se Martin, je mi 43 let a jsem ze střední Moravy. Co mně přivedlo sem? Zájem poznat víc možnosti svých Seiko SKX013, které mám zatím ve standartu, ale uvažuju o nějaké esteticky a funkčně vhodné modifikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, po několika letech hodinkového půstu jsem si splnil velký sen a nechal si jedny nadělit k narozeninám. Jelikož už jsem přesycen vším možným elektronickým harampádím, do kterého musíme doma cpát baterky nebo nabíječky, po zralé úvaze jsem si zvolil automatický strojek. A jako celoživotní fanoušek letectví a vojenské historie jsem si vybral vzhledově odpovídající Seiko 5 Sports SNZG17. Moc mi při výběru pomohly informace nalezené na tomto fóru a dnes jsem se rozhodl přidat. Zjistil jsem totiž, že mě hodinky prostě baví :-) a taky hned druhý den nošení jsem si neopatrně poškrábal sklíčko, tak zkoumám možnosti jeho výměny... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IvanG: vitaj a chvalim aj tvojho avatara Pacha:)

Díky :-) som rodák z Blavy a prežil som tam prvých 22 rokov života, ale teraz už ďalších 26 rokov žijem na Morave. Pacho je stále môj najobľúbenejší filmový superhrdina :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 5 týdnech...

Dobrý den. Dovolte mi,abych se jako nový člen Vašich stránek představil. Budu vystupovat pod jménem jaroslav1952. Sbírám jako koníček staré  mechanické budíky a mám dvoje nástěnné hodiny do kuchyně,jedny od firmy Tik-Tak signované uvnitř 4. 1932-stroj Junghans kulatý.Druhé jsou  už od firmy Chronotechna ,vyrobené v r. 1958,půlové. Oboje jsou v chodu,dobový stav.Hlavní zálibu mám ale ve sbírání mechanických budíků .Snažím se tyhle staré strojky uvést do chodu. Nejsem vyučený hodinář,jen fanda poctivého řemesla a mám koníček v důchodu. Byl jsem celý život mechanikem a schází mi mechanická práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, zdravím všechny zdejší členy. Budu zde vystupovat pod jménem, které asi každý fanoušek Sabaton zná :gunsmilie:. Jsem z Prahy a moje vášeň pro hodinky se datuje vlastně už od dětství (to se odehrávalo přibližně v době, kdy byl Žižka svobodníkem), bohužel, jak pamětníci vědí, za komančů tu zase moc výběr nebyl, takže můj první kontakt se známými značkami byl až po Plyšákovi - z katalogů v Rakousku, Německu atp. A člověk najednou koukal jako blázen (především, když zjistil, kolik to stojí...). Nu netřeba to natahovat, začal jsem se Steinharty Ocean a Nav-Chrono BII od Kubsona, pak to pokračovalo TAG- Heuery Aquaracer a nakonec jsem s velikou klikou zakoupil můj sen, spjatý s Paulem Newmanem - Rolex Daytona. Doufám, že občas přispěji se svou troškou do Chronomlýna. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Larry Thorne. Nemám přílišnou radost z toho, že zde na fóru hodláš vystupovat pod jménem člověka, který se nechal fotit v uniformě SS. Prosím, ušetři mne historického exkurzu po jiných hrdinských kouscích tohoto skvělého vojáka a bojovníka, ale u mne platí: jednou fašoun, navždy fašoun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jmenuji se Martin a jsem z Olomouce. Poté co se mi pokazily moje oblíbené a jediné hodinky Meoris G028Ti jsem při vybírání nových zjistil, že mě hodinky zajímají. Zatím jsem se zakoukal do japonských značek a chci si pořídit automaty Seiko z řady Prospex. Fórum navštěvuji už dlouho, ale teprve nyní jsem se rozhodl se zaregistrovat a to hlavně kvůli prodejní sekci, kde doufám, že si nějaké pořídím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Larry Thorne. Nemám přílišnou radost z toho, že zde na fóru hodláš vystupovat pod jménem člověka, který se nechal fotit v uniformě SS. Prosím, ušetři mne historického exkurzu po jiných hrdinských kouscích tohoto skvělého vojáka a bojovníka, ale u mne platí: jednou fašoun, navždy fašoun.

No "nechal fotit"... to je asi jedna věc, ale dle dostupných zdrojů to byl do konce druhý války regulérní důstojník SS - "untersturmführer" tedy ekvivalent dnešního NATO OF-1 - česky poručík. Tam bych už zejména v SS jistou ideologickou průpravu a dobrou prověřenost předpokládal... jinými slovy byl to nácek jako prase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím!
Před nedávnem jsem se zaregistrovala s tím, že mi to tu usnadní výběr nových hodinek, ale opak je pravdou...úplně v tom lítám. Svoje první pořádné hodinky jsem si pořídila před 6 lety a to Wenger (před tím jsem měla hodinky jen na základce - místo vteřinovky tam byl pavouček co obíhal dokola). Wengery pořád šlapou jak mají, ale rozhodla jsem se doplnit je o další hodinky at to můžu střídat. Je fakt obrovskej problém najít hodinky na moje úzké zápěstí. Dámské hodinky se mi vyloženě nelíbí a pánské bývají velké. Mám na cestě Seika SNK803, abych se seznámila s mechanikou a snad budeme kamarádi. Tím ovšem moje hledání nekončí, takže mám pořád co studovat. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj jmenuji se Zen a jsem tu nový. Je to asi půl roku co jsem získal první cibule..chvilku jsem je zkoumal a zjistil jsem, že se mi fakt moc líbí. A tak jsem je začal i kupovat.. nyní jich mám okolo 20ks a vždy, když přijedu z práce a seženu něco nového, tak doma to hned na mě poznají...dokonce už mám zákaz něco kupovat...ale prostě si nemůžu pomoct. Nejsem žádný expert a proto jsem přišel mezi Vás, abych se dozvěděl víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj jmenuji se Zen a jsem tu nový. Je to asi půl roku co jsem získal první cibule..chvilku jsem je zkoumal a zjistil jsem, že se mi fakt moc líbí. A tak jsem je začal i kupovat.. nyní jich mám okolo 20ks a vždy, když přijedu z práce a seženu něco nového, tak doma to hned na mě poznají...dokonce už mám zákaz něco kupovat...ale prostě si nemůžu pomoct. Nejsem žádný expert a proto jsem přišel mezi Vás, abych se dozvěděl víc.

 

Vítej a držím palce s dobrým výběrem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj! 

Já jsem Peter_See a přivedla mě sem touha po informacích a plánovaného pořízení SEIKO modelů na běžné denní nošení.

První  automatické hodinky jsem dostal k 20tým narozeninám  (Citizeny), poté čásem pořídil CERTINY a ELYSEE. Nyní plánuji SEIKA a časem bych rád Tag Heuery, nebo Omegy, když se bude dařit nad plán :) (nebo mi je někdo můžete koupit k 30tinám, hahaha) .

 

Přeji všem co to dočetli až sem úspěšný den!

 

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dobrý den přeji všem, zdravím všechny, kteří jsou stejně jako já tak trochu chrononemocní. Chronomag fórum sleduji nepravidelně už nějakou dobu, hlavně jako zdroj informací od zasvěcených, občas pro zábavu, potěšení. Budu zde vystupovat pod lehce upraveným jménem známého zupáckého velitele Mjr. Terazkyho, s nímž naštěstí nemám zhola nic společného, žádný strach. Vášeň pro hodinky mám asi už od malička, pokoušel jsem se to přechodit, ale nedaří se, ať chodím jak chodím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No "nechal fotit"... to je asi jedna věc, ale dle dostupných zdrojů to byl do konce druhý války regulérní důstojník SS - "untersturmführer" tedy ekvivalent dnešního NATO OF-1 - česky poručík. Tam bych už zejména v SS jistou ideologickou průpravu a dobrou prověřenost předpokládal... jinými slovy byl to nácek jako prase.

Jak říká Standa Motl "Nikdy nesuď člověka za jeho činy, pokud jsi nebyl na jeho místě". Nevím kolik ty, ale já jsem toho o L. Thornovi přečetl poměrně dost a něco málo dal i do vlákna o japonských hodinkách ve Vietnamu (viz můj podpis). Advokáta mu samozřejmě dělat nemíním: byl to profesionální zabiják, který celý život bojoval proti bolševikům, nicméně nacistická ideologie jako taková mu byla ukradená. To ale nic nemění na tom, že vybrat si nick podle jeho jména je (post)pubertální idiocie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...