Přejít na obsah

Představení nových členů Chronomagu


Doporučené příspěvky

Ahoj všichni

Na  Chronomágu se jmenuji Majkus. Jsem mladý hodinář a zaregistroval jsem se abych našel odpovědi když si nevím rady ale pokud bude něco s čím budu moc poradit určitě se s radostí podělím. Forum si čtu už od doby co se věnuji hodinkám což jsou dva roky. Doufám že budu přínosným členem a ne jen informační pijavice. Mou oblíbenou značkou je Prim, jelikož jsem hrdý na svou národnost proto pro mě byla volba jasná ale určitě se neuzavírám žádné jiné hodinářské značce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj jsem Láďa 75. V roce 2015 jsem dostal staré hodinky Prim po dědovi a od té doby jsem je začal sbírat. Dnes už vlastním cca 60 kousků. Není to moc ale při káždé příležitosti když vidím kousek , který se mi líbí tak neváhám si ho pořídit. Pěkné je večer když je úplné ticho se zaposlouchat jak všechny pěkně tikají. To je asi vše co bych mohl o sobě říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!

 

RivieraKid jméno mé. Velice mě zaujali hodinky značky SEIKO, o které se momentálně i zajímám. Mimo seika mě zajímají také různé rarity a starší kousky hodinek. Právě jsem byl například obdarován starými hodinkami SLAVA a mám z nich teda velkou radost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká Standa Motl "Nikdy nesuď člověka za jeho činy, pokud jsi nebyl na jeho místě". Nevím kolik ty, ale já jsem toho o L. Thornovi přečetl poměrně dost a něco málo dal i do vlákna o japonských hodinkách ve Vietnamu (viz můj podpis). Advokáta mu samozřejmě dělat nemíním: byl to profesionální zabiják, který celý život bojoval proti bolševikům, nicméně nacistická ideologie jako taková mu byla ukradená. To ale nic nemění na tom, že vybrat si nick podle jeho jména je (post)pubertální idiocie.

Moc díky za info, teď prosím o relevantní zdroj, že mu jako důstojníkovi SS byla "nacistická ideologie ukradená"... Pokud to sám říkal někde po válce, když utekl na západ, relevantní mi to nepřijde. Např. určitě musel složit přísahu SS... nemluvě o tom, že SS byla stranickým tělesem NSDAP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za info, teď prosím o relevantní zdroj, že mu jako důstojníkovi SS byla "nacistická ideologie ukradená"... Pokud to sám říkal někde po válce, když utekl na západ, relevantní mi to nepřijde. Např. určitě musel složit přísahu SS... nemluvě o tom, že SS byla stranickým tělesem NSDAP.

Předpokládám, že na cokoli se člověk odvolá, shodíš s tím, že je to pro Tebe málo věrohodné, ale s tím holt nic nenadělám. Z českých zdrojů třeba tady: "Nacismus mu přitom vůbec nic neříkal, ve velké míře ho ignoroval a příliš mu nerozuměl.", což je informace, kterou lze v různých obměnách najít v zahraničních zdrojích, mimo jiné právě např. o jednotce MACV-SOG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

na fóru budu vystupovat pod nickem 8ballcz. S hodnikami jsem začal, když mi bylo nějakých těch pozdějších -náct. Už tehdy si mi líbili všemožné komplikace (hlavně moon phase) a takový ten pocit švýcarské tradice a kvality (prostě, že bych jednou mohl mít hodinky, které mě v klidu přežijí, nejsou spotřební věc). Tehdy jsem koukal po něčem od značky Tissot (protože je Swiss a obecně dobře známá, ale relativně dostupná). Hrozně jsem chtěl Tissot PRC 200 s černým ciferníkem, žlutými ručičkami a černým řemenem. Bohužel se mi nepodařilo dát dohromady dost peněz a potřeboval jsem dělat dojem na holky, tak jsem skončil u něčeho módního - Tommy Hilfiger (co je vzhledem dost připomíná) ve slevě za cca 100 USD od AD z USA. Vtipné je, že dnes po cca 7-9 letech pořád bez problémů fungují a že jsem se k nim občas úplně hezky nechoval (většinou ehm s hladinkou...). Pak byl dost dlouho klid, rád jsem se sice občas kouknul někde do výlohy, ale moc jsem to neřešil. Před asi půl rokem se objevili nějaké volné penízky a já zase začal přemýšlet jestli by to nechtělo nové hodinky. No a už v tom jedu, načítám si historii všemožných značek a vymýšlím si ideální kombo. Napřed jsem chtěl něco sportovnějšího, tak jsem si nedávno koupil nošené Luminox 3051 z fóra watchuseek (brzy sem někam hodím fotku). A teď hledám nějaké dostupné casual/oblekovky automaty na denní nošení, ideálně s nějakou zajímavější komplikací... asi to bude Orient. Do budoucna mám jako takový větší cíl Longines Master Collection Moon Phase.

 

Díky všem za super informace na tomto fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

tady na fóru jsem pod nickem vlk007. Hezký hodinky mám rád takřka celý život. Až poslední dobou jsem se snažil do toho trochu víc proniknout. Mám před sebou nákup prvních automatů. Následně uvidím, jak se to rozjede :-). Dávalo mi smysl začít s něčím starším a prověřeným než si kupovat mainstrem někde v nákupáku.

Je to tady pro mě velmi inspirativní. Spousta informací na jednom místě.

Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

budu vystupovat pod nickem kinaj. Již nějakou dobu to tu pročítám, ale aktivně se moc nezapojuji. Jsem introvert, když se mi to zrovna hodí. Vlastní chronografy ML a 2 x fortis a musím se přiznat, že mě dokonce velmi baví příspěvky, které se tu objevují, které nejsou jen o hodinkách. Pracuji pro firmu ze SUI, takže jejich hodinky vlastnit je samozřejmost. Jinak trochu rozumím věcem kolem titanu.

Díky za pobavení a užitečné informace, které čerpám, snad taky budu nápomocen.

 

Pěkný den všem maniakům

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Tom. Pětiletý syn mi nedávno přinesl krabici od bot, kde byly tak třicatery hodinky. Mezi nimi i patery Primky. Vzal jsem jedny a nechal vyčistit. A když mi je vrátili vymydlené, asi jsem se zamiloval. Od té chvíle se snažím najít, co nejvíce informací o těchto hodinkách. Taky jsem jich několik koupil a chci je nechat opravit. Hlavně je chci nosit, protože si myslím, že by měly sloužit a být vidět. Když už jsou tak krásné.

Mám ale dojem, že opravy jsou dražší než výsledná cena, ale zatím mi to nevadí. Nicméně časem bych se rád dozvěděl více o cenách, místech, kde hodinky opravují za lepší ceny, případně si zkusil salm hodinky očistit, vyměnit sklíčko...

Budu rád za rady začátečníkovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...