Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Folie určitě ano, Sunset to tolik neztmaví, jak píše kolega výše, takže se určitě není čeho bát.

 

Pánové, jen takový dotaz - nikdy se mi to nestalo, tak se raději ptám, ale teď poprvé jsem počítal ujetou vzdálenost/rok a zjistil jsem, že mám s osobním autem najeto od výměny oleje pouze 7.500km a dobíhá mě rok. V servisu do mě hučel, že je to potřeba určitě vyměnit. Já sice jezdím na výměny po maximálně 12.000km, ale měnit ho v půlce nájezdu mi přijde docela zbytečné, když tomu nedávám "pilu". Atmosféra, klidná jízda, 70% venku/30% město. Hladina OK. Co myslíte? Měnit nebo počkat aspoň na těch 10.000km?

Co to je za auto a jakej motor? Podle mě pokud to je auto dnešní generace, kde servis či výrobce povoluje 30tkm nebo 2roky tak nestresuj. Já měním na všech běžných autech LL olej 5W30 po 15tkm a většinou cca jednou za čtvrt roku u auta ve kterém se jezdí denně. Máti najede za rok cca 5tkm a v servisu ji říkaj musíte jednou za rok, prdím na ně, mění se to před každou druhou zimou po cca 9tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi, myslel jsem si to taky, ale raději jsem se chtěl ujistit. Předchozí 3.0/2.8 (V6) a 4.2 (V8) jsem měnil vždy po roce bez ohledu na kilometrový průběh přesto, že měly najeto zpravidla do 5tkm/rok, ale už mě to jaksi přestalo bavit, navíc teď poprvé je to do 10tkm/rok, tak se ptám, ty zbylé cca 3tkm najedu tak do listopadu, takže přetáhnu o cca 1/2 roku. Ono de facto o nic nejde, ale raději se ptám.

 

M3: Tohle konkrétní je Octa I, 1.6 75kW, 2003, 180 tkm klidným stylem, olej podle mě ani nedlabe.  

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dejve kasli na to. Bud po roce nebo 15 tisic km. Takhle to delam u vsech aut a je to to nejlepsi co pro mazlika muzes udelat.

U mazlika to dělám kolem 10.000km/rok - Mobil 1.

 

Když mi říkal kluk, co jsem u něj byl, jak někteří zákazníci jezdí až na 30tkm, tak jsem nechápal :D .

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měnit po roce při tak malém nájezdu je stejný nesmysl, jako měnit po 30t km s long life. V prvním případě Tě chce servisák obrat, ve druhém případě je to snaha automobilky mít servisní zakázky u motorů s nájezdem přes 150t-200t km...

Svět je zkaženej

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měním po 15 tis. km.Najedu -+10 tis. ročně,takže výměna přibližně po roce a půl.Používám Castrol Edge Profesional LongLife III 5W-30.Autígo mně olej nepapá (ťuky-ťuk na dřevo) :) .

Upraveno uživatelem bobi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi, myslel jsem si to taky, ale raději jsem se chtěl ujistit. Předchozí 3.0/2.8 (V6) a 4.2 (V8) jsem měnil vždy po roce bez ohledu na kilometrový průběh přesto, že měly najeto zpravidla do 5tkm/rok, ale už mě to jaksi přestalo bavit, navíc teď poprvé je to do 10tkm/rok, tak se ptám, ty zbylé cca 3tkm najedu tak do listopadu, takže přetáhnu o cca 1/2 roku. Ono de facto o nic nejde, ale raději se ptám.

 

M3: Tohle konkrétní je Octa I, 1.6 75kW, 2003, 180 tkm klidným stylem, olej podle mě ani nedlabe.  

No vidíš a říjen ,listopad je nejlepší doba pro výměnu oleje. Na studené a mrazivé starty budeš mít pěkně čerstvej olejíček  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli jsi si udělal radost tak gratuluji!

Marek Šimík a Auto in ho měli v Čr jako první.

Jak se Ti v tom jezdi?

Jezdí se v tom dobře, (ještě to není zajeté, tak zatím žádná velká divočina... Ale bohužel radost jsem si neudělal já, ale tatik u kterého jsem byl :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já už mám přezuto týden...sice jsem se bál co se týče nehody jelikož některé pojištovny to maji v podmínkách(ve smlouvě) že do 1.4 museji být zimáky ale jelikož už jsem nechtěl brousit dobré zimáky tak jsem před delší cestou na Moravu přehodil bačkůrky.Už to auto konečně vypadá jako dospělácké .

 

Jinak dotaz mimo soutěž.Může být RZ s nalepenou STK vepředu nebo to upravuje nějaký zákon? Nejedná se o mě jelikož já mám RZ přilepené :)

post-21035-0-87647800-1459238428_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...