martar Odesláno 10. září 2014 Nahlásit Odesláno 10. září 2014 (upraveno) Ááá, ten strojek, to jsem podcenil (ten exemplář, co jsem měl v ruce já, jsem pochopitelně neotviral, bylo toho dohromady cca 3 kg primek včetně Spartaků, šlo mi z toho hlava kolem)...máš pravdu, Staniku. Pokud visí cifernik s nov?jší datací na starém strojku, bude to tak, jak říkáš.(Jen pro úplnost uvádím mizivou možnost, že zlaté hodinky byly "na zakázku" a zákazník si v rámci úspor dodal vlastní doškrábané primky, ze kterých se použil jen strojek. Ale to je asi pitchovina, nesnažím se tu bránit nějakou svou teorii, říkám to jen proto, že padesátá a šedesátá léta byla přece jen něco jiného než léta osmdesátá, stále ještě existovala sorta zákazníků i výrobců zvyklých na prvorepublikový standard, třeba zakázkové šití kalhot a šatů obecně nebo možná právě klenoty a zlato. Chtělo by to názor pamětníka.) Abych tu nepřispíval jen divokými dohady a přidal i nějaká rozumná fakta, jdu otevřít všechny kousky s tímto typem cifru a postnu sem, jaké strojky v nich jsou, jen tak pro zajímavost. Tenhle typ cifru má alespoň pro mě ještě jednu zajímavost, prošlo mi jich rukama odhadem třicet, a zatímco v chromové verzi jsou vždy ve starém typu pouzdra s prohnutými nožkami bez fazetek, zlacená verze se vyskytovala jak ve stejném pouzdru s prohnutými nožkami, tak v novějším pouzdru s rovnými nožkami (v tom jsem je viděl dokonce častěji). Jdu otvírat. Upraveno 10. září 2014 uživatelem martar
martar Odesláno 10. září 2014 Nahlásit Odesláno 10. září 2014 (upraveno) Takže hlásím, momentálně mám 13 ks. 9ks v chromovaném pouzdru s prohnutými nožkami: strojky 1x 0101, 3x 0111, 5x 50.11ks ve zlaceném pouzdru s prohnutými nožkami: strojek 50.13ks ve zlaceném pouzdru s rovnými nožkami: strojky 3x 50.1 Ta 0101 je taky dost divná. Primky jsou prostě zdrojem stálého překvapení :-) Upraveno 10. září 2014 uživatelem martar
Milan Praha Odesláno 15. září 2014 Nahlásit Odesláno 15. září 2014 Zdravím Vás ve spolek, měl bych na Vás velkou prosbu, nenašla by se tu dobrá duše co by mi pomohla vybrat moje první PRIMky ? Už poněkolikáté několik hodin procházím fora a aukro a nevím do čeho jít, už jednou sem se napálil a nerad bych věc opakoval. Na oplátku mohu poskytnout vědomosti co trochu něco vím (stavební projektant, rc dlouholetý modelář). Líbí se mi Sporty I a II a nebo i traktory ... i když pro mne to jsou hodinky co bych rád nosil každý den k řekněme polospolečenskému oblečení. díky všem Milan
Honza.manta Odesláno 15. září 2014 Nahlásit Odesláno 15. září 2014 Tak to spíš Prim sport 1 nebo traktory. Občas se vyskytují i tady. Je to spíš otázka toho, kolik chceš investovat. Jestli si nějaké vybereš, klidně mi pošli SZ a já se mrknu.
JR_2010 Odesláno 15. září 2014 Nahlásit Odesláno 15. září 2014 Jestli je chceš nosit každý den, tak si kup renovaci Igenů, u dvojkových sportů, byť renovačních, se ti po pár týdnech ošoupe luneta a budou vypadat blbě (bohužel), ostatní Tebou vybrané modely v původním stavu ponesou po pár letech denního používání značné známky opotřebení, i když těch "pár let" je relativní pojem, u někoho to může být po pěti a u jiného po dvaceti, hraje v tom roli celá řada faktorů.
straspol Odesláno 15. září 2014 Nahlásit Odesláno 15. září 2014 Myslím že jako startovní Primky poslouží dobře chromové Eleganty.
JR_2010 Odesláno 15. září 2014 Nahlásit Odesláno 15. září 2014 Jestli máš na mysli ty ze současné produkce, tak to je dobrej start...
Honza.manta Odesláno 15. září 2014 Nahlásit Odesláno 15. září 2014 Jestli je chceš nosit každý den, tak si kup renovaci Igenů, u dvojkových sportů, byť renovačních, se ti po pár týdnech ošoupe luneta a budou vypadat blbě (bohužel), ostatní Tebou vybrané modely v původním stavu ponesou po pár letech denního používání značné známky opotřebení, i když těch "pár let" je relativní pojem, u někoho to může být po pěti a u jiného po dvaceti, hraje v tom roli celá řada faktorů.Dva hlavní faktory jsou, jak.moc je budeš otloukat a hlavně agresivita potu, ta je individuální. Můj pot chrom likviduje dost drsně, tak hodinky vždy před nasazením impregnuji silikonem ve spreji, to funguje.
straspol Odesláno 16. září 2014 Nahlásit Odesláno 16. září 2014 Jestli máš na mysli ty ze současné produkce, tak to je dobrej start...JÁ MYSLEL ŽE TY NOVÉ JSOU V NEREZU
Milan Praha Odesláno 16. září 2014 Nahlásit Odesláno 16. září 2014 No ale nové Eleganty stojí 65 000 ne ? Tolik se mi do nich opravdu nechce dát. Do začátku jsem chtěl najít něco rozumného v rozmezí 2000-5000.Ale děkuji za nápady. Zkusím hlídat aukro, aktuálně tam jsou jen v hrozném stavu nebo nějaké prapodivné složenky (Sport I a Traktory)
bohus76 Odesláno 16. září 2014 Nahlásit Odesláno 16. září 2014 Stačí si sehnat funkční vrak primek a v Eltonu Ti jej dají do kupy,jen počítej s částkou okolo 10táců +- /nerezové pouzdro/.A traktory nebudou ani vlhkovzdorné /nulová odolnost vodě/.U sportů 1 je to jiná,tam se s něma můžeš jít pak i vykoupat.Nebo si sehnat starší originály /pochromované pouzdro/ a třeba ze dvou hodinek udělat jedny.Oběhni si bazary a nebo opravdu Aukro.
JR_2010 Odesláno 16. září 2014 Nahlásit Odesláno 16. září 2014 JÁ MYSLEL ŽE TY NOVÉ JSOU V NEREZU Ale no tak, to byl pokus o vtip, samozřejmě, že jsou v nerezu No ale nové Eleganty stojí 65 000 ne ? 83000 v základu
Milan Praha Odesláno 18. září 2014 Nahlásit Odesláno 18. září 2014 Tak sem ztrávil několik bezesných večerů a mám jasno, už jen někde sehnat ty Prim Igen Sport , alespoň mám jasno. Díky moc všem za rady, pokud byste o nějakých věděli, dejte mi prosím vědět ...
Lamiczka Odesláno 23. září 2014 Nahlásit Odesláno 23. září 2014 Dnešní bitka o trikolóru PS1 byla drsná, kdo je sakra c..1 takovej šílenec je snad jen strašák
Jan_Jan_2006 Odesláno 23. září 2014 Nahlásit Odesláno 23. září 2014 Dnešní bitka o trikolóru PS1 byla drsná, kdo je sakra c..1 takovej šílenec je snad jen strašák Dej sem odkaz...
doktor584 Odesláno 23. září 2014 Nahlásit Odesláno 23. září 2014 Dej sem odkaz...Nic drsného v tom nevidím, i cena je v normě...http://aukro.cz/show_item.php?item=4614016649
doktor584 Odesláno 23. září 2014 Nahlásit Odesláno 23. září 2014 Dnešní bitka o trikolóru PS1 byla drsná, kdo je sakra c..1 takovej šílenec je snad jen strašák Dělá si asi sbírečku tak už mu chybí jen okrovky, a ty končej v sobotu tak to jsem zvědav
Honza.manta Odesláno 23. září 2014 Nahlásit Odesláno 23. září 2014 No pouzdro, luneta a vložka jsou mrtvé, korunka už taky není dokonalá. Sklíčko je zdrápané až hrůza a dle fotek mi přijde i prasklé. Za ručky, strojek a cifr to zase není nijak málo.
Lamiczka Odesláno 23. září 2014 Nahlásit Odesláno 23. září 2014 Ty cervene mel stesti, ze jsem nestihl hodit. Spatne jsem to spocital, ale ty modre a cerne sly za dost...
financ Odesláno 23. září 2014 Nahlásit Odesláno 23. září 2014 Chlapi, nezbláznili jste se? Takový prachy za takový hujdy
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se