Přejít na obsah

PRIM v inzerci.


Doporučené příspěvky

To Rama - Nemám zatím osobní zkušenost s renovací, ale co jsem si v Eltonu zjišťoval, tak ten kaučukovej? řemínek s dírkami a nápisem 18 mm k renovaci momentálně nenabízejí. Není možné, že se v průběhu času změnila jen podoba spony na totožném řemínku? Accutron by to snad mohl vědět. Dávám fotku asi všech typů řemínků s dírkami a různými sponami na PS2 co se dají dohledat:

 

Teď možná ne, ale před dvěma lety měl PS2 na renovaci kamarád a na dotaz mu tenhle řemínek nabídli. A těch pár, co mám já, tak vím že pocházely z úniku z Eltonu.

 

 

To Financ - Bastlík ala Orlando? Hezký, nepůvodní.

Edit: Tipnu ručky z Parexa. Vteřinovka jim nepasuje, tak si pomohl něčím jiným.

(Prim Sport 2 Green s fosforem, přiznejte se: http://aukro.cz/hodi...2076496220.html)

Nevím, jestli z prodeje, ale z výroby bych Orlanda rozhodně podezříval. :smile_anim:

 

 

 

post-5320-029183000 1327435295.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle by mohl vědět skutečně spíš Accutron. Ale já bych si tipnul na jednorázovou objednávku určitého počtu kusů, která se již vyčerpala. Možná objednají další. Jinak ten původní je mnohem tvrdší a i jiný na omak a taky na ruce vychází asi o půl dírky jinak dlouhý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rama

Máš pravdu, ten úplně první typ se širokou sponou je odlišný i velikostně od toho druhého z Eltonu 18 mm. Přikládám důkazní fotku. První tuhý model sehnat v NOS stavu dnes asi nebude jen tak. Já žil dlouho v domění, že budou stejné kromě spony. Pořád je co objevovat.

post-18172-051753000 1327499312.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemýlíš, loni se několikery prodávali nepoškozené kolem 6.000,- , zaměstnavatel se asi nezavděčil...

 

 

Za 6000 šly myslím jedny. Několik kusů (vím o pěti) se prodala mezi deseti a dvanácti, jedny šla dokonce za dvacku. Ale tam to byla spíš záměna za mechanické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní řemínek na PS2 byl ten gumový, kovotex Trenčín byl podle mého dokupovaný.

Tyhle jsou pozdější neoriginální výroba:

 

post-5320-049970700 1327407299.jpg

 

Originál, co se dával musí mít zespodu značení 18mm:

 

post-5320-053476600 1327407966.jpg

 

Dle mého je ve dvou variantách - současná produkce Eltonu v rámci programu renovace:

 

post-5320-042462300 1327407602.jpg

 

Má drobnější sponu:

 

post-5320-032741800 1327407737.jpg

 

A původní, co se ně dával přímo z výroby:

 

post-5320-004835000 1327407814.jpg

 

Je tvrdší a má robustnější sponu:

 

post-5320-036216700 1327407869.jpg

 

Edit: bordel v přílohách

 

A já měl na PS2 pásek s kovovou sponou, byl určitě origo přímo z výroby, takže těch variant bylo asi víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mně foto toho řemínku.

Protože ke konci produkce se už zřejmě ty původní "rallye" nedělaly a dávaly se tam například tyhle:

 

post-5320-074461700 1327840877.jpg

 

Byly to PS2.1 po tátovi, takže spíš začátek produkce, jejich fotku bohužel nemám, ztratil jsem je ještě na základce na školním lyžáku(dodnes to mám na talíři). S tou kovovou sponou jsem řemínek už pak v reálu asi nikdy neviděl, TADY je vidět v katalogu, nejspíš to byl opravdu samotnej začátek produkce, tipuju cca kolem roku 1983, otec je ty hodinky vůbec nenosil, měl jsem je pak až já, takže ten řemínek byl určitě původní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm ... Já tam žádný katalog nenašel, ale jsou tak nějaké katalogové fotky a na těch je ale řemínek na Igeny - ten se dělal v obou variantách spony. Tak možná ten.

 

Promiň, až teď jsem si ten komentář v odkazu přečetl, na fotce z katalogu jsou na sportech opravdu pásky z igenů, ta druhá fotka je dobová reklama, ne katalog. Fotku s dovolením přepostnu, šipka ukazuje na řemínek s kovovou sponou, kterej jsem měl na sportech já.

post-14887-061076700 1327848435.jpg

Upraveno uživatelem Mirek24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to na Prostřední Bečvě v Beskydech a 18 let zpátky, takže přeju hodně štěstí při případným hledání :D . Ale jak píše stanik, co je v katalogu, nemusela být realita, s páskem z igenů asi PS2 do prodeje nešly, v katalogu tak ale jsou. Otázka je, jestli tu kovovou sponu dávali na PS2.1 po celou dobu a následně humberta atd. pak už byly s plastovou, nebo to byl jen uplnej začátek s kovovou a i další PS2.1 už měly taky plastovou. A taky by mě zajímalo, proč už Elton tyhle "rallye" řemínky nenabízí k renovacím, když to dřív dělal. Jestli šlo něco vyrobit dřív, musí to jít i teď, ne? Navíc tady někdo (myslím, že docent) ukazoval fotky těchto řemínků v několika barevných provedeních, ty by šly určitě nadračku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...