Přejít na obsah

Chrono24


enslow

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 224
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 10 hodinami, Dreak napsal:

Prosím Vás, použil jsem search tady na foru, ale nic jsem nenašel. Jak funguje přepočet měny na chrono24? na .com to ukazuje doláče, na české koruny atd. Ta cena je přepočítána čím? Já předpokládám, že se může ve finále lišit, co mi odejde z peněženky, protože jiný kurz dělá chrono a jiný kurz dělá banka. Předpokládám rovněž, že cenu stanovuje prodejce v nějaké měně, to tam jde někde přepnout, aby mi to ukazovala třeba u německa eura a u UK libry? Nějak bych to potřeboval vysvětlit tady toto. Chrono FAQ mi taky žádnou odpověď nenabídlo. Samozřejmě is všímám, že japonské a americké prodejce to ukazuje levněji než ostatní.

Přepočet měny bude asi podle obecného kurzu, nicméně když chceš navrhnout cenu, je lepší, vždy v měně prodejce, už se mi stalo, že transakce byla prodejcem zamítnuta právě kvůli přepočtu, a hodinky mi utekly.

Pro úsporu na převodu měny je ideál mít USD/EUR účet a virtuální kartu Revolut, kterou to zaplatíš, téměř bez ztráty. Oproti platbě např. Equa kartou je ten rozdíl celkem citelný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, zaplatit v měně země prodejce je nejlepší, nebo pak převodem přes některé výhodné kurzy platebních karet. Chrono24 kurz je na úrovni kurzu České spořitelny, tedy dost vzdálený kurzu ČNB.

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dreak pokud platíš běžnou CZ kartou, nechej udělat přepočet tvoji banku a plať v požadované měně (eura, libry atd).

U Revolutu rozdíl bude, jen je otázka v jakém množství platba bude, aby mělo smysl o nějakém rozdílu uvažovat.

Další varianta je víceměnový účet v bance a k němu karta, nakoupit (např. eura) za rozumnou cenu a potom platit kartou k tomu eurovému účtu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím zkušené členy. Máte někdo zkušenost s pravdivostí údaje "rok výroby", který prodávající na chronu uvádí? Dle mého je to dost pochybné, že by prodávající vždy znal rok výroby každého kusu. Rád bych pořídil hodinky dceři buď z roku narození (2012) nebo teď k desátým narozeninám r.v. 2022. Nic drahého, jen zkrátka něco pěkného, co jí výročí bude připomínat, pokud je za rok neztratí 🙈😀. Když už se s tím drbu, nerad bych pohořel na takové blbině, že skočím na špek prvnímu obchodníčkovi na chronu.

Díky předem za jakoukoliv zkušenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Bert napsal:

Petře, ale vždyť to záleží na poctivosti jednoho každého konkrétního prodejce. Nikoli na webu Chrono24. Takže i kdyby kdokoli z nás měl zkušenost se stovkou prodávajících, ten Tvůj může být stoprvý.

Určitě, to jsem tak nemyslel, že by to měla být záruka, že všechny roky výroby jsou uvedené prodejci správně a poctivě. Spíš to má být taková sonda, jestli je to úplně irelevantní nebo třeba u poloviny to sedí, z 90% to sedí, a tak. Co jsem kde na eshopech viděl, prakticky nikde se rok výroby neuvádí, většinou ani rok uvedení modelu na trh, proto mě to na Chronu překvapilo, že je rok výroby uvedený u všech. A teď jde právě o to, jestli je to povinná kolonka k vyplnění a každý si vyplní, co chce, aby ho to pustilo dál, nebo jestli to má nějakou váhu, že by to mohl být třeba důvod k vrácení zboží, pokud by rok výroby neodpovídal popisu zboží...

Asi je to kravina, ale když už jsem to nakousl...🤷‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu r.v. uvedenému v inzerátu na chrono24 se nedá vůbec věřit. Sleduji tam několik hodinek delší dobu a úplně stejné kusy, které byly loni uvedeny s r. 2021 se náhle změnily na 2022. Možná je to lepší u vintage kusů, kde je nějaký doklad o pořízení z daného roku, ale u nových hodinek nikdo nechce, aby kupující viděl, že to jsou několik let staré ležáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasné to je, jakmile je dostanu do ruky. Od prodejce bych si musel vyžádat fotku dýnka konkrétních hodinek. U soukromého inzerenta ok, ale u "profi" obchodníků s novými hodinkami v krabičce se tento požadavek asi nesetká s úspěchem. ..🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Ahojte, idem si pre radu..


Asi pred mesiacom som predal natahovač hodiniek (Buben & Zorweg) do Vietnamu cez Chrono24.

Po doručení mi poslal video že natahovač počas chodu je hlučný, že zariadenie chce vratit, ale chce aby som mu aj zaplatil CLO a poplatky čo predstavuje až polovicu predajnej ceny.

Než som stihol napísať na podporu ohladom tejto praktiky, otvoril spor.

Poslal mi jedno video, kde natahovač funguje a nezda sa mi, že by mal iný zvuk ako predtým.

Ale poviem si ok mohlo sa stať, že využijem poistenie zásielky, ale ten vietnamec mi nechce poslať veci k reklamacii, že nieje poviný a s podporou chrono24 si dopisujem asi 3týždne...

Som v slepej uličke...

Vec som predaval ako sukromny predajca a natahovač v popise ako USED.

Tovar dodaný a peniaze stale nikde..

Na google čítal vela podobných negativnych recenzii za posledny pol rok, ktoré vraj riešia už aj sudnou cestou...

Mal niekto podobnú skusenosť... a vedel by pls poradit ako na nich?

 

Thx

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

"Uložte své daňové identifikační číslo

Máme povinnost podávat německému Spolkovému centrálnímu daňovému úřadu informace o všech prodejích, které od roku 2023 realizujete přes Chrono24. K tomu potřebujeme znát Vaše daňové identifikační číslo"

Jak si má toto člověk, jako soukromý prodejce vyložit ? 

Upraveno uživatelem nizkotucnytvaroh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...