Přejít na obsah

Seiko MARINEMASTER


rafficek

Doporučené příspěvky

Jo, s tim tubusem mam asi jeste vetsi problem, jak s lunetou. Novy pouzdro bude stat asi dost penez. Pokud se nepletu, oba tyhle majstrstyky jsou i na SLA, je to tak?

Jinak to, jak hodinky drzej na ruce a sedej, je spis otazka tvaru pazoury, ja s timhle problem nemel. SLA s plochym dnem budou sedet samozrejme lip.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Překvapivě možná U1000, ale nikdy jsem je v ruce neměl, vím to jen z webu.

https://www.sinn.de/en/Modell/U1000_B.htm

 

Mají mít kombinaci jak šroubovací korunky, tak D3 systému:

 

https://www.sinn.de/en/Technology_Glossary.htm#technikabc_10

 

D3 na korunce najdeš pak i u UX, ale ty ji myslím nemaj šroubovací, čili se tam neřeší závity.

 

Jako jasně, chápu, že stržený závity = výměna pouzdra je naprd. Je to ale riziko, se kterým jsem ochotný žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No D3 system neni spatny, pouzivaji ho hlavne na tlacitkach, dira je primo v pouzdru, nejsou tam zadne trubky. Problem muze nastat, pokud zacnou v otvoru pouzdra u tesneni vznikat trhlinky, diky vlhkosti apod. Casem to muze prestat tesnit. Ale sinn pise, ze u D3 systemu, vsechny tyhle otvory v pouzdru, jak pro tlacitka, tak pro korunku jsou vylestene, coz by melo mit velkou zivotnost. Paklize si ovsem nekdo u 3D systemu strhne zavit, je problem, protoze ho nevymeni. Jenze zavity u Sinnu obecne, jsou perfektni a uplne jina kategorie, nez Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ATOM: Bavím se samozřejmě o nové verzi, když mluvíme o D3.

 

Tak jsem za pitomce - měl jsem zato, že (novější) UX závit nemají, a ony tam teda nějaký (krátký, nestržitelný) mají.

 

xbraj: závit se u 300 určitě strhnout dá, když to děláš neopatrně, jako asi všechny závity u čehokoli. Když ale u hodinek řešíme i jemné či teoretické přednosti či nedostatky, je to u MM300 slabina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to remake povodneho modelu a tam to tak bolo. To sa mi zda dostatocny dovod. Tazisko sklo atd je na nich vyborne. Mate placate paprcky na ktorych to nesedi, no co s tym. Kupte si suma.

 

Mne rukami preslo pochuj hodiniek a ani na jednych som zavit nestrhol. Svojho casu som nasiel dva overene pribehy so strhnutym zavitom na MM300. Tak asi tolko k tomu aky velky problem to je..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to remake povodneho modelu a tam to tak bolo. To sa mi zda dostatocny dovod. Tazisko sklo atd je na nich vyborne. Mate placate paprcky na ktorych to nesedi, no co s tym. Kupte si suma.

 

Mne rukami preslo pochuj hodiniek a ani na jednych som zavit nestrhol. Svojho casu som nasiel dva overene pribehy so strhnutym zavitom na MM300. Tak asi tolko k tomu aky velky problem to je..

 

Ne, neni to podle puvodniho modelu. Bylo to konstrukcne jinak.

Kdo ma cit a da si pozor, vydrzi mu to. Blbuvzdorne to ale neni a paklize ty hodinky nekdo pouziva denne, nedava bacha a casto steluje cas...casem ty zavity dojebe.

 

...je to proste udelane na hovno a nekvalitne vzhledem k cene hodinek. Pokud se nepletu, tak az GS dajvry maji tohle poresene.

A 1000 dolacu za nove pouzdro je taky pres caru.

Upraveno uživatelem ATOM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alesu, ses zbytecne militantni. MM300 jsou v obehu tisice a jednotky z nich mely tenhle problem. OK, na japonske pomery to neni malo, ale jinak boure ve sklenici vody. Pokud je budes nosit denne, jak casto mas potrebu sroubovat korunku ven - jednou tydne, spis ani to ne, pokud pujdou rozumne presne. Timto tempem ten zavit majitele bezpecne prezije. I na mych starych rucne natahovanych roladach mi posledni 2 servisy v Carollinu tubus nemenili, protoze byl OK a hodinky prochazi tlakovkou na 10 ATM. Natahuju je kazdej den, tj. 365 x rocne uz zhruba 5 let. Buhvi, jak dlouho tam ten tubus je, hodinky jsou z roku 1985. A zavit je subtilnejsi nez na Seiko potapkach.

Ne, neni to podle puvodniho modelu. Bylo to konstrukcne jinak.

Kdo ma cit a da si pozor, vydrzi mu to. Blbuvzdorne to ale neni a paklize ty hodinky nekdo pouziva denne, nedava bacha a casto steluje cas...casem ty zavity dojebe.

 

...je to proste udelane na hovno a nekvalitne vzhledem k cene hodinek. Pokud se nepletu, tak az GS dajvry maji tohle poresene.

A 1000 dolacu za nove pouzdro je taky pres caru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vis ze jednotky ? To se tim vsichni pochlubi na netu myslis ? Nicmene, je mi jedno kolik. Je to proste v tehle cenove kategorii odflaknute. Nekomu to vadi, nekomu ne, ja to vidim tak.

Ty zavity... nekoho staci prezit vsechny, nekomu ubyvaji, nekdo je strhne vsechny, nekomu drzi na poslednim, tot zkusenosti i z tohoto fora.

Se zavitem rolexek by tohle vubec neporovnaval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...