Přejít na obsah

kam investovať???


Doporučené příspěvky

no i já čumím, že to lidi dál a dál kupují i po těch xx zdraženích...... rok co rok to zdražuje a rok co rok to lidi kupujou dál a dál.....

RLX to dělá zkrátka dobře. Chtěl jsem zformulovat hlubokou myšlenku na téma, od jaké částky si už každý musí přiznat, že je to úplná blbost ("hodinkově")... a ona to vlastně vzhledem k tomu, jak si značka drží hodnotu, blbost není nikdy... mno, hluboké myšlenky nejsem po návratu z divočiny do hnusného města schopen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no i já čumím, že to lidi dál a dál kupují i po těch xx zdraženích...... rok co rok to zdražuje a rok co rok to lidi kupujou dál a dál.....

U některých produktů a značek to tak prostě je. Čím je to dražší tím se to lépe prodává. Spousta zákazníků je orientovaná hlavně na vysokou cenu a tím určitou výjimečnost. Krize v roce 2008 byla vyloženě požehnáním pro luxusní zboží, spoustu lidí zjistilo, že je lepší mít drahý věci, které si i užijí než drahé akciové portfolio, které jim generuje akorát šedivé vlasy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že to je pořizovacími náklady - oboje rostou, ale poměrně k pořizovacím nákladům to u ocele roste prostě více. 

 

Ono to je relativní. Ano, steel roste procentuálně rychleji, ale výsledek je pak v absolutních hodnotách jiný.

post-11110-0-25774700-1462808959_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to je relativní. Ano, steel roste procentuálně rychleji, ale výsledek je pak v absolutních hodnotách jiný.

 

Máš samozřejmě pravdu, já ještě myslel, že cena těch modelů roste rychleji, ale máš pravdu, že zisk je i tak u zlata vyšší. 

 

Např. rok 86 - ocel se dá najít od 4'500 do 6'000 - dejme tomu 3-4x dráž, než v roce 1986, zisk ca 3-5.5k

Zlato jsem našel jedny za 24'500, tedy ca 2x dražší než pořizovačka, ale zisk ca 12-13k. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tohle cele vlakno se posunulo od striktne vzato investicnich rad, kde hrajou roli jen cisla a fakta.... Vemte člověka, naprosto nenakaženého nejakou hodinkomanii, který do neceho chce dat peníze, a pak je po par letech chce vybrat. Radit mu, at si koupi Rolexky, pac si je ponosi a po nejake době je proda mozna za stejnou cenu, nebo i za vic, je asi stejna rada, jako radit nekomu na vozicku, at si koupi Hondu S2000 v dobrem stavu, pac za 5-10 let to proda za 2nasobek ceny, a ještě s tim autem párkrát muze absolvovat Nurburgring... :D

Proste bych se drzel rad Buffeta, v praci mi nejde vkládat odkaz, tak pomoci strejcka googla doporucuji vyhledat "warren buffet investing advice" a clanek na yahoo. Ale když to zkratim, investovat do neceho cemu rozumíte, a investovat v dlouhem horizontu a nakupovat kdyz je na tom ekonomika spatne. Jasne, tady se likvidita nejak odignoruje, a je to spis takove sporeni na stari, a vim, ze se i tu muze argumentovat historicky, ale myslim si, ze rodiny drzici znacny počet akcii Coca Coly za posledních x desetileti jsou na tom dobře. Nekdy cena sla nahoru, nekdy dolu, ale ani nemuseli prodávat, aby na tom vyrazne vydelali, dividendy vam hodinky nevyplaci.... Ted vemte CEZ, cena skace, nekdy mirne nahoru, nekdy dolu, dle toho jak jim vychazi nejake strategicke partnerstvi a investice spolecne s MOLem, ale tak nejak v dlouhem horizondu cena stoupa a dividendy se vyplaci...
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ještě me napada jak radit podnikatelum, do ceho by měli investovat, v podstate to Buffet taky napsal, do sebe, a tim nemyslim takovy ty strasne in motivacni sracky a couching na téma osobního rozvoje, kterých je plny internet, ale do firmy, do vlastní firmy... To je totiž ta investice, kde clovek ma největší vliv na navratnost investice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...