Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za mně povedené. Ještě tak o 2 mm rozšířit. A vyměnit tu minutovou ručku. Jak je hodinová pohledná, tak je minutová ohavná. IMHO, samozřejmě nemám univerzální vkus, snad se to někomu zalíbí ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S něma ne, ale měl sem jiné seiko s 100m a plaval s nimi i v moři a pohoda, žádné následky. Navíc u těch skx-pětek je korunka přece jen krytá, chráněná, tak si myslím že je i málo pravděpodobné, že by došlo k jejímu nechtěnému vytažení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, darcerap napsal:

Ahoj všem chci se zeptat v tomhle vlákně máte někdo ty 5tky SPRD a plaval s tím někdo v moři bazéně atd? Chci vědet jak je na tom ta voděodolnost někteří si stěžují někteří zas že v pohodě.

Že je WR100 ok na plávání uvádějí i všichni výrobci. Jsou tu střelci, co se s tím i potápěli. Tam bych to ale už sám neriskoval, byť věřím, že to většinou v pohodě dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Zmrzlinar napsal:

Že je WR100 ok na plávání uvádějí i všichni výrobci. Jsou tu střelci, co se s tím i potápěli. Tam bych to ale už sám neriskoval, byť věřím, že to většinou v pohodě dopadlo.

A potápění je myšleno 2+ metry po delší dobu jestli to správně chápu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

víte, co se týče stupňů vodotěsnosti, je to poměrně ošemetná věc. Můj názor je asi takovýto. Největším milníkem v této problematice je to, že se používá souběžně několik veličin - jednotek na udaní stupně vodotěsnosti. Všichni známe označení ATM a BAR. Tady je všechno v pořádku, jenom se musí výrobcem definovat to do jaké hloubky takto označený výrobek je možné používat. Třetím označením je udání počtů metrů a většinou hezky čitelně a viditelně přímo na číselníku. To nám z toho dělá pěkný nepořádek. Tisíckrát jsem vysvětloval zákazníkům, že i když jsou hodinky označeny vodotěsností 100 M, tak není rozumné se s nimi potápět do větší hloubky než 5 metrů. Hodinky z pravidla vydrží i mnohem víc, ale někdy se stane.......!!! Toto je prostě zavádějící údaj, který na hodinkách nemá co dělat.

Je to tak, že testování na max. tlak je to co hodinky snesou v laboratorních podmínkách. Ovšem naprosto jiná situace nastává při běžném použití. Změna teploty s tím spojená tepelná roztažnost materiálu, tlakové rázy při skocích a nebo i při obyčejným plavání sůl, pot, chemikálie, kterým musí odolávat těsnění atd.....

Za svoji hodinářskou kariéru jsem viděl mraky značkových i neznačkových hodinek utopených z různých příčin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, ONYX servis hodinek napsal:

Dobrý den,

víte, co se týče stupňů vodotěsnosti, je to poměrně ošemetná věc. Můj názor je asi takovýto. Největším milníkem v této problematice je to, že se používá souběžně několik veličin - jednotek na udaní stupně vodotěsnosti. Všichni známe označení ATM a BAR. Tady je všechno v pořádku, jenom se musí výrobcem definovat to do jaké hloubky takto označený výrobek je možné používat. Třetím označením je udání počtů metrů a většinou hezky čitelně a viditelně přímo na číselníku. To nám z toho dělá pěkný nepořádek. Tisíckrát jsem vysvětloval zákazníkům, že i když jsou hodinky označeny vodotěsností 100 M, tak není rozumné se s nimi potápět do větší hloubky než 5 metrů. Hodinky z pravidla vydrží i mnohem víc, ale někdy se stane.......!!! Toto je prostě zavádějící údaj, který na hodinkách nemá co dělat.

Je to tak, že testování na max. tlak je to co hodinky snesou v laboratorních podmínkách. Ovšem naprosto jiná situace nastává při běžném použití. Změna teploty s tím spojená tepelná roztažnost materiálu, tlakové rázy při skocích a nebo i při obyčejným plavání sůl, pot, chemikálie, kterým musí odolávat těsnění atd.....

Za svoji hodinářskou kariéru jsem viděl mraky značkových i neznačkových hodinek utopených z různých příčin.

Wow tak vaše odpověď mš hodně potěšila. Díky za názor odborníka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si koupis hodinky s oznacenim vodotesnosti do 100m, tak se s nimi koupej jak chces. Budou OK. (Na potapeni si vyber jiny typ.) 

Pokud byly hodinky spatne smontovane ve fabrice nebo u hodinare, tak se tam voda dostane. 

Tzn. : Pokud je po nejakem zasahu hodinare vytopis = jeho spatna prace.

Pokud utopis nove = reklamace vyrobci. 

Kdysi se s Primkama delalo spoustu drsnejsich akci a byly OK. 

Takze rada max 5m????????? No, nevim. Ja v tom vidim pouze alibismus. Ale prat se s nikym nehodlam. Kazdeho vec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo kdy viděl zatěsnění Seiko s 300m, nemůže se bát jít do vody se Seikama se 100m. Já chodil i s nejobyčejnějšíma pětkama s 30m a dělám tak i s Prim Sport 2 staršíma, než jsem sám(tam mám ale těsnění vyměněné).

Edit: horní fotka pětky s 30m, dole Marýn Mástr se 300m a monolitickým pouzdrem.

 

maxresdefault.jpg

picture.jpg

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsem to přehlédl, ale výrobci se vyhýbají interpretaci ve smyslu nápis 100m na ciferníku znamená 100 metrový nebo libovolně jiný ponor. Znamená to pouze odkaz do tabulky, kde výrobce specifikuje vodoodolnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Hardslimer napsal:

Pokud si koupis hodinky s oznacenim vodotesnosti do 100m, tak se s nimi koupej jak chces. Budou OK. (Na potapeni si vyber jiny typ.) 

Pokud byly hodinky spatne smontovane ve fabrice nebo u hodinare, tak se tam voda dostane. 

Tzn. : Pokud je po nejakem zasahu hodinare vytopis = jeho spatna prace.

Pokud utopis nove = reklamace vyrobci. 

Kdysi se s Primkama delalo spoustu drsnejsich akci a byly OK. 

Takze rada max 5m????????? No, nevim. Ja v tom vidim pouze alibismus. Ale prat se s nikym nehodlam. Kazdeho vec. 

Ano, s tím plně souhlasím 100M = Koupačka bez omezení.

Potápění = jiný typ hodinek.

Alibizmus ano, ale ten jde rovnou už od výrobců. 100M tak proč pak nějaký tabulky na určení co se s hodinkami smí nebo ne!!!!!

Asi to z mého předchozího příspěvku, úplně tak nevyznělo, ale s tímto systémem nesouhlasím, i když se používá již desítky let.

Jenom k těm Primkám, pokud se budeme bavit o Sportkách, tak těch jsem viděl vytopených stovky, ale samozřejmě se nejednalo o nové hodinky. Řekl bych, že skoro u každých se řešila narezlá hřídel, natahovací a spojkový pastorek a samozřejmě stavěcí páčky. Ale to nic proti Primkám, jsou to naše skvělé hodinky a o to je důležité, to Naše!

RK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tady je pak krásný blábol o vodotěsnosti hodinek SEIKO přímo ze záručáku. Proč bych neměl 20barovky  používat na potápění s přístrojem?????? ( teď neřeším praktickou stránku věci, ale princip ). Tak se potom prosím nedivte prodejcům ani hodinářům.....Výrobce je na vině!!!!!!

P6050222.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...