Přejít na obsah

SEIKO 5


instant

Doporučené příspěvky

Tak mám své meze, Citizeny byly krásné už z výroby a BottleCap taky nebudu ohrožovat otvírákem ;o)

Myslím že toto období mám za sebou. Aktuálně přehazuju pásky tahy řemeny, pošta nestíhá...

Jeden rychlocvak jak se zubí,
sice Pulsary, ale co, patří do rodiny

zuby (2).jpg

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Že začátku jsem je strašně chtěl. Pak jsem je viděl na živo a jsou to takové nedodělané potápky a vůbec nemají koule. Koneckonců mě se u této série nelíbí ani ta verze s lunetou. Ale to je můj názor.

A někdo už je tady i prodával, tak třeba se podělí o zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, za mě když pětky, tak jedině starý dobrý 5-ky. Mám už mraky let denně SRPB13K1 a sou to za mě ty nejhezčí pětky a vůbec nemám potřebu koukat jinam. Plastický indexy, plastický logo Seiko, plastickej štítek s 5kou, plastickej rámeček kolem day-date, to sou věci společně s day-date, bez kterých si neumím hodinky zamilovat. Jakmile by něco z toho neměly, už to u mě končí.  Sou furt jak nový, i hardlex je bez sebemenší chybičky, jediný s čím sem nesouhlasil byla Seiko spona, tu sem vyrazil spát do šuplíku a koupil místo ní sponu s extenzí - v kombinaci s dokonalým tvarem hodinek to celý sedí na ruce jak prdel na hrnci, můžu si kdykoli povolit-zatáhnout jak jen se mi to zrovna hodí a nemusím je ani sundat z ruky. A taky ta přesnost 0.5 sec.\den, stabilně a furt, takže to je jak sen. WR 100 s obyčejnou korunkou je přesně to, co potřebuju, honit furt závit mě psychicky ničí ( beztak se jednou strhne ).  Zkoušel jsem i nějaký Švýcarky, ale tyhle pětky je poslali v podstatě hned spát do šuplíku. Vykrádání designu mi taky vadí, tuhle řadu si podle mě fakt mohli klidně odpustit, protože absence tý lunety vysloveně bije do očí. Na druhou stranu ten jejich větší tatínek lunetu má, ale s WR 100 je to co? Potápky to nejsou, oblekovky taky ne, leda tak hodně divný každodenní hodinky s divers lookem, prostě sou to strašný kočkopsi, obě dvě verze. Ale nejvíc mi vadí, že kolem day-date nedaj rámeček. Tím si to u mě totálně zmrvili. Takže za mě tyhlety nový pětky ani náhodou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo chlapi, letos mám pětkový rok (55 od 2. ledna)
ale léty vypozorované pravidlo se vztahuje skoro na všecko:

Každá změna je k horšímu

ale čím víc "nemust have" a "must nehave" nekrásných hodinek, tím více ty moje relativně zkrásňují

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se naopak SRPE55K1 líbí a nepřijde mi že by šlo o parazitování na SKX007. Pětky oproti 007 mají plastické indexy, vypadají víc uhlazeně a celkově mi připadají hezky vyvážené - ani usedlé/ani výstřední. Při troše nadsázky je řadím do stejné kategorie jako Tudor Black Bay 41 :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videl jsem ty petkove skx bez lunety, mel jsem je na ruce, modra barva. Bez znalosti ceny super hodinky. Nepusobi jako skx bez lunety, ty mi dycky prisly jako nedomrle, neco jim chybelo. Asi jako kabriolet z fabriky vs flexou urezana strecha. Pusobi jako jine hodinky, ucelenejsi hodinky, zejmena tim, ze jsou o neco mensi.

Ale fakt to nejsou hodinky s hodnotou 7k, za ktere se v CR prodavaji.

Edit: nechapu, co porad mate s nejakym vykradanim. Naopak, takle mely skx vypadat od zacatku. Nikdy jsem nepochopil a nezkousl kombinaci lesklych rucek s neoramovanyma indexama. A nez mit tak zmrvenou kombinaci korunka\zavit na osicce, jakou mely skx, to raci korunku bez zavitu. Nevim proc, ale jen u skx jsem mel problem chytit zavit a to jsem mel snad 4 ruzne kusy skx a pro porovnani milion jinych potapek od Seika.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...