Přejít na obsah

Jaké Hodinky Orient nosite


t48mirek

Doporučené příspěvky

Pánové @tombas @Snekofon nebudu tvrdit, že jste mě teď neznejistili... Kupovány jsou tady na fóru. A dohledal jsem snad i nějaké ref.čisla: např tyto: 2ER00002D (modré), 2ER00001B (černé).

Pokud by se někomu o tomto modelu podařilo něco více zjistit ať už v pozitivním či negativním smyslu, budu rád za každé echo.

Tímto děkuji za pomoc

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové [mention=12368]tombas[/mention] [mention=60559]Snekofon[/mention] nebudu tvrdit, že jste mě teď neznejistili... Kupovány jsou tady na fóru. A dohledal jsem snad i nějaké ref.čisla: např tyto: 2ER00002D (modré), 2ER00001B (černé).

Pokud by se někomu o tomto modelu podařilo něco více zjistit ať už v pozitivním či negativním smyslu, budu rád za každé echo.

Tímto děkuji za pomoc

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk



Bud v klidu, doktore…
2d06ab39daf75d34f39a878a8782ce73.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nějaký ten pátek červený Kamasu, musím jako absolutní nováček říct,  že nelituju. Jsou to moje první automaty,  ta cena za safír,  dobrej WR, šroubovací korunku a úžasně barvama hrající ciferník v bratru za devět na Helveti je super.  Zatím jdou konstantě 13s do plusu.  Ještě je chci nechat zaběhnout, pak začnu zkoušet i na noc odkládat. Do teď je nesundavam, bo jsou kvůli práci dole hodně přes den.  

Zajímá mě,  jestli dělám správně,  to že je denně srovnávám,  ? Nebo je pro korunku lepší,  je srovnávat např.  jednou dvakrát týdně.  ? Jak to máte vy? 

20220319_093614_copy_2322x3096.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už nějaký ten pátek červený Kamasu, musím jako absolutní nováček říct,  že nelituju. Jsou to moje první automaty,  ta cena za safír,  dobrej WR, šroubovací korunku a úžasně barvama hrající ciferník v bratru za devět na Helveti je super.  Zatím jdou konstantě 13s do plusu.  Ještě je chci nechat zaběhnout, pak začnu zkoušet i na noc odkládat. Do teď je nesundavam, bo jsou kvůli práci dole hodně přes den.  
Zajímá mě,  jestli dělám správně,  to že je denně srovnávám,  ? Nebo je pro korunku lepší,  je srovnávat např.  jednou dvakrát týdně.  ? Jak to máte vy? 
20220319_093614_copy_2322x3096.thumb.jpg.dfc8f443b137d6c159604ca4da7ad285.jpg
Určitě bych je neseřizoval každý den.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, siwi napsal:
před 3 hodinami, Arim napsal:
Už nějaký ten pátek červený Kamasu, musím jako absolutní nováček říct,  že nelituju. Jsou to moje první automaty,  ta cena za safír,  dobrej WR, šroubovací korunku a úžasně barvama hrající ciferník v bratru za devět na Helveti je super.  Zatím jdou konstantě 13s do plusu.  Ještě je chci nechat zaběhnout, pak začnu zkoušet i na noc odkládat. Do teď je nesundavam, bo jsou kvůli práci dole hodně přes den.  
Zajímá mě,  jestli dělám správně,  to že je denně srovnávám,  ? Nebo je pro korunku lepší,  je srovnávat např.  jednou dvakrát týdně.  ? Jak to máte vy? 
20220319_093614_copy_2322x3096.thumb.jpg.dfc8f443b137d6c159604ca4da7ad285.jpg

Určitě bych je neseřizoval každý den.

Ahoj, rozveď to prosím. Já jsem nováček,  taky mi běželo v hlavě,  aby se nesku*vil  závit na korunce.  Nikde jsem se žádných doporučení nedočetl,  jak se nejlépe starat o mechanický hodinky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím častěji budeš manipulovat s korunkou tím dřív poničíš závit. V lepším případě na korunce která jde vyměnit celkem levně, v tom horším bude na výměnu celé pouzdro. Některá pouzdra mají krček se závitem vyměnitelný, tady nevím ale moc s tím nepočítej. Dostupnost dílů na Orienty je obecně mizerná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Své nové OrientStar jsem naposledy seřídil, když jsem je dostal ze Zásilkovny a to je dnes přesně 19 dnů. Od té doby udělaly do plusu 35s a s jistotou je budu seřizovat až 27.3. a to na letní čas.

U méně přesných hodinek bych je šoupnul třeba půl minuty dozadu a pak seřídil až půjdou + 1 minutu, takže max. 1x za týden.

OrientStar08.jpg.93ae4e352e50849e534bc6f6f9656b6e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, tombas napsal:

Své nové OrientStar jsem naposledy seřídil, když jsem je dostal ze Zásilkovny a to je dnes přesně 19 dnů. Od té doby udělaly do plusu 35s a s jistotou je budu seřizovat až 27.3. a to na letní čas.

U méně přesných hodinek bych je šoupnul třeba půl minuty dozadu a pak seřídil až půjdou + 1 minutu, takže max. 1x za týden.

OrientStar08.jpg.93ae4e352e50849e534bc6f6f9656b6e.jpg

To je dobrej nápad.  

Ještě jedna technická.  V pátek mi přišli ještě jedny mechaniky od Seika.  Chtěl bych to po cca dvou týdnech střídat.  Je dobrej nápad,  nechávat pravidelně jedny  zastavit,  druhé na ruce, bez navíječe? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, tombas napsal:

...

U méně přesných hodinek bych je šoupnul třeba půl minuty dozadu a pak seřídil až půjdou + 1 minutu, takže max. 1x za týden.

Přesně takhle to dělám já.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju všem za pomoc a rady.  Opravdu. Ještě mě napadá.  (Nezlobte se pls, že to tu plevetím 🙂

Máte nějaký tip na obchod v ČR,  kde bych na Kamasu mohl objednat pěkný tah, s plnými koncovkami? U p. Frýdla se mi nelíbil ani jeden z ocelových.  (Vzal jsem jeden hodně povedenej z kůže plus strong 2mm stěžejky, snad padnou)  🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, siwi napsal:

Přesně takhle to dělám já.

A přesně takhle to budu dělat i já,  ještě tedy zkusím na noc odkládat v různých polohách,  jestli to bude mít nějaký vliv.  Do dneška jsem je neodkládal v noci, protože je odkládám i v týdnu přes den, kvůli práci.  Tak jsem myslel, že těch šest, sedm hodin, bude na natažení málo,  ale evidentně jim těch pár hodin stačí.  

Pro mě je to teď vše hrozně nové, tak se omlouvám,  za hloupý otázky.  🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle japonské strojky mají poměrně "živé" rotory, které dokážou strojek udržovat v chodu i při pár hodinách nošení. Ale pokusil bych se nosit ty hodinky déle, třeba 12 - 14 hodin denně, aby se natáhly doplna. Pak by ta přesnost mohla být mnohem lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...