Přejít na obsah

Kila dolů


Doporučené příspěvky

Ja jsem mezirocne -5kg (105 -> 100), ale byl jsem na podzim na 97, 5kg, takze jsem cekal, ze dam jeste tech 2,5kg na planovanych 95. 2,5kg jsem tedy jako dal, ale nahoru.

Ted si to budu muset v hlave fakt uz nejak srovnat, jelikoz makam na rotopedu 3-4x tydne, docela turistim, obcas cinky, ale zjevne to bez vyreseni zradla a chlastu nepujde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja som na zaciatku isiel dost rychlo dole lebo:

- ziadny alkohol, resp. max pivo za tyzden

- ziadne sladene napoje, dzusy

- ziadne pecivo/chlieb, jednoduchsie jedla, viac zeleniny/ovocia, co najmenej cukrov

- bez ranajok a posledne jedlo max o 7 vecer, ziadne chrumkanie k telke

- cvicenie denne, niekedy aj 2x denne - hlavne doma, v lete par krat za tyzden bicykel

Potom som si kupil jednorucky a hned sa doje*al, musel som brat dake lieky a bez cvicenia asi mesiac. Proste expert, no :D

Teraz cvicim kazdy druhy den (stale len doma, brucho + jednorucky).

Kalorie som netaral, neviem ako spravne cvicit (neviem co je tepovka a take tie veci), aj sa mi dost nechce ale islo to.

Dosledkom je, ze som musel skratit vsetky opasky tak o 10-13cm a ubrat jeden dielik z tahov na hodinkach :)

Terajsiu vahu som mal naposledy mozno v prvaku na vyske...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Beet napsal:

Já +7kg od září. Ale zahájil jsem suchý únor, takže očekávám, že to půjde dolů. :)

Tak ono malé množství alkoholu neškodí, spíše naopak. Podstatnější je otázka, co je to za alkohol. Např. pivo má sice malé množství kalorií, ale ty nejsou až tak důležité. Zásadnější je, že má vysoký glykemický index, který proces přibírání pomáhá roztáčet. Nevhodné jsou samozřejmě jakékoli likéry a lihoviny s přidaným cukrem, s trestí apod. Naproti tomu suché destiláty jako je např. slivovice či ušlechtilé značky whisky nebo rumů jsou OK, stejně jako suché víno, optimálně červené, a to i kvůli resveratrolu, který je v červeném hojně obsažen. Tím malým množstvím rozumím panáka či 2 dcl vína za den a tak cca 4 x za týden :).

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chlapi, neviete mi odporučiť nejakého výživového poradcu? Praha... Najprv som nabral jak bola žena tehotná, potom už rok na HO prakticky bez pohybu, potreboval by som od niekoho pomôcť "nakopnúť"... pomerať, stanoviť nejaký plán, naučiť si variť zdravšie veci než tie fajnoty, čo doma kuchtíme a raz za 14 dní kontrolovať .... 
 

Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez pohybu to nepůjde. 

Hele, zkus jen takovou blbost, než zajdeš za "odborníky": vynechej snídaně a začni až obědem (ve fajnotách můžeš pokračovat, je to psychicky stravitelnější než dieta), a začni běhat, třeba jen 10min. denně a postupně se dostaň na hodinu, rychlost pohybu je jedno, klidně hodinová rychlá chůze. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez nemaml poradcu a ide to. Na zaciatku velmi pomaly a veeeelmi tazko. Bolelo to. A stale boli. Jedno rano som proste zacal cvicit. Len tak, doma. A menej zrat. O dost menej. Vyrazne obmedzit alkohol, pecivo vsetkeho druhu a sladke.

Nieco taketo -> https://www.google.com/search?q=exercise+for+abs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwji7ainpL_uAhVD_SoKHZJ2C8kQ_AUoAXoECBwQAw&biw=1920&bih=938

Trochu som prebehol tuto stranku, no vela veci obisiel. Ze ratat kalorie a podobne, na to nemam.

https://fitnessrevolution.sk/

Vysledok je zatial tusim od Jula cca 15-16kg dole a vyrazne zlepsenie kondicky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, shaggy napsal:

No jo, ale to uz musis len chlomtat vodu a nic ine...

Sent via IPoAC
 

ale to je přeci nesmysl

stejně jako vynechávání snídaní je nesmysl

a vynechávání pečiva a příloh

nejjednodušeji řečeno, je jedno co jíš, ale záleží kolik toho jíš. Takže kuchyňskou váhu, Kalorické tabulky, buď si nechat sestavit makroživiny nebo se to pokusit nějak sám vyčíst a zapisovat. Postupně člověk přijde na to, že toho jí na objem málo a má hlad, jí málo bílkovin a vlákniny a aby neměl hlad, tak přidá na zelenině a ovoci.

Na mě to takhle funguje spolehlivě. Povolil jsem si jedno pivo za týden, tak nějak na chuť, víc se na něj těšim a víc si vybírám a koupim si v klidu i dražší. 

A sport je potom prima protože ty spálené kalorie bys měl dojíst 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pebeale lidi co mají špatné stravovací návyky a sepíšou si ty kalorie, aby upravili dávku, tak nakonec z hrůzou zjistí, že si např. jen snídaní v podobě vlašáku s třemi rohlíky odpálí kalorický příjem na celý den a už se jim potom špatně poslouchá, že by si měli dát toho vlašáku jen kávovou lžičku a jednou si kousnout do rohlíku 🙂 

Proto ten přerušovaný půst je pro někoho psychicky lepší varinta, protože může prakticky jíst furt stejně, jen ale v daný čas. 

Všechno je to o nastavení hlavy a každy si musí najít to svoje. Moje žena zdavé stravě neholduje, takže ani tak nevaří, takže mě osobně vyhovuje, při vyšší váze, začít na pár týdnů ten přerušovaný půst. Jakmile mi váha klesne, tak přestanu a ještě to nějaký měsíc vydrží. Konkrétně vynechání snídaně mi osobně pomohlo překonat vánoční svátky bez ztráty kytičky a jedl jsem všechny čertovi nástrahy Vánoc 🙂

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takové ty obecné rady jsou k ničemu, stejně jako konstatování, že vynechání snídaně je nesmysl apod. Podobně jak je někdo více skřivan a jiný zase více sova, má každý odlišný metabolický typ. Já jím první jídlo např. někdy po půl dvanácté, aniž by se mi zvýšila hladinu kortizolu a díky danému stresu i glykémie, která by následně vyvolala pocit hladu. Naopak žena by to bez snídaně nedala, okamžitě se jí bez jídla příslušné hladiny zvyšují. Ale pokud nemám odsledované podobné metabolické pochody, tak pro sebe budu poměrně těžko nacházet i nějaký vhodný program. O čem je samozřejmě dobrý mít, alespoň zpočátku, přehled, tak je to, co a kdy zbágruji, zejména pokud jsem schopen si zároveň kontrolovat stav glukózy v krvi a odpozorovat případnou souvislost. Naproti tomu ale za opravdový opruz považuji zapisovat si nějaké údaje z tzv. kalorických tabulek, a to proto, že pokud člověk nejí jen konzervy či jinak průmyslově upravené potraviny, pak se jedná o jakési nesmyslné průměrné hodnoty: aby to logiku mělo, musel bych mít po ruce biochemickou laboratoř a u každého jídla a každé konkrétní potraviny pak dělat rozbor. Vlastně výhoda by tu přeci jen byla: člověk by na to jídlo pak neměl vůbec čas 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...