Přejít na obsah

Kila dolů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak se taky podělím... za rok a půl cca mám dole něco přes 40kg, popravdě jsem především přestal žrát a začal jíst, žádné šílené diety, žádné extra cvičení... Spíš jen normální pestrá strava, ideálně 5x denně plus sport, fotbal, hokej, běhání, rotoped, kolo, chůze - ale že bych to nějak přeháněl, to ne... Co jsem omezil maximálně jsou sladké nápoje, nesladím vůbec nic, piju hlavně vodu. Z původních 140+ jsem teď na 101-102 kg a posledních pár kilo někam k 90 - 95 je fakt těžkých, ale co jsem začal to dokončím a nikdy už se zpátky nevrátím :)

Zvládnout to může každý a nakonec je to zase hlavně o hlavě, nečekat, že se výsledky dostaví hned a že za pár tejdnů všechno půjde vidět. Co za sebe doporučuju - vykašlat se na všechny diety, jíst normálně, ale s rozumem a hlavně nad tím přemýšlet - pokud jsem si dneska dal pizzu, dalších pár dnů omezím tučná jídla apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak psal ingi88. Mam 184 cm a v květnu jsem nabral během dvou měsíců z 84kg na 91. Někdo řekne že to je v pohodě. Já měl ale ty kyla jen v pupku. Na kole mi břicho vadilo, špatně se mi dychalo. A navíc mi našli v krvi vysoký hodnoty kiseliny močové. Tak jsem se přestal rvat masem, trochu upravil jídelníček a kazdej den hodinu cvičení břicha. Začal jsem jist celer, tofu a takovýhle jídla který jsem předtím nechtěl ani vidět. Dnes mám 82 kg a jsem v pohodě. Fakt stačí trochu i u toho zradla myslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky podělím... za rok a půl cca mám dole něco přes 40kg, popravdě jsem především přestal žrát a začal jíst, žádné šílené diety, žádné extra cvičení... Spíš jen normální pestrá strava, ideálně 5x denně plus sport, fotbal, hokej, běhání, rotoped, kolo, chůze - ale že bych to nějak přeháněl, to ne... Co jsem omezil maximálně jsou sladké nápoje, nesladím vůbec nic, piju hlavně vodu. Z původních 140+ jsem teď na 101-102 kg a posledních pár kilo někam k 90 - 95 je fakt těžkých, ale co jsem začal to dokončím a nikdy už se zpátky nevrátím :)

Zvládnout to může každý a nakonec je to zase hlavně o hlavě, nečekat, že se výsledky dostaví hned a že za pár tejdnů všechno půjde vidět. Co za sebe doporučuju - vykašlat se na všechny diety, jíst normálně, ale s rozumem a hlavně nad tím přemýšlet - pokud jsem si dneska dal pizzu, dalších pár dnů omezím tučná jídla apod.

Velké plus za pevnou vůli. Tak dlouho se udržet, to bych asi nedal :D . Jen jsem se chtěl zeptat "jíst normálně" myslíš tak, jako že jíš bez omezení to, co předtím, ale s mírou a vícekrát denně?

 

Mě začíná z váhy bolet levá kyčel, tak bych se měl taky nějak ohlédnout po pestřejší stravě, jen Vánoce + 4 kg a to ještě není konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Sphinxx : Mám artrózu kyčle (3stupeň) a skočil jsem o cca 10 kilo dolu, o HODNĚ míň to bolí.... ;)

Jako vážně? Takže ta váha může mít vliv na bolest, respektive snížení intenzity? Někdy je to hodně nepříjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to tak bylo. Kamarádovi dávali nový kloub a podmínka byla aby před tím dal dolů váhu, kvůli následné rekonvalescenci. Samozřejmě mě to nevyléčilo (jím kloubní výživu, atd.) ale je to znát. Mě ještě funguje cvik od fyzioterapeuta, ale to je asi individuální a spojené trochu i s problémem spodní části zad. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DavidLC: Já jsem takovej vůl, že dokud to extrémně nebolí, tak nejdu k doktorovi. Ale potřebuji redukci, na své 2m mám nějakých 125kg, což je dost, není to extrém, ale je to znát byť mám dost ve svalech. Chybí mi ta sebekontrola :D .

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DavidLC: Já jsem takovej vůl, že dokud to extrémně nebolí, tak nejdu k doktorovi. Ale potřebuji redukci, na své 2m mám nějakých 125kg, což je dost, není to extrém, ale je to znát byť mám dost ve svalech. Chybí mi ta sebekontrola :D .

Mě ty kila taky nešly sami od sebe (ale zánět žaludku a jater). Sebekontrola, nebo zámek na ledničce, psal jsem si pod stromeček, a nic :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopitelně. Zkus si chodit den-dva třeba s krosnou, tj. 15kg navíc. Budou tě bolet záda, kolena, kyčle, chodidla... takže když ubereš na těl. váze, tak je ta zátěž na ně menší, míň se huntujou a míň bolí. V podstatě je to první, co ortopedi nakazujou svým pacitentům, kteří mají nadváhu - zhubnout.

 

Jako vážně? Takže ta váha může mít vliv na bolest, respektive snížení intenzity? Někdy je to hodně nepříjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ty kila taky nešly sami od sebe (ale zánět žaludku a jater). Sebekontrola, nebo zámek na ledničce, psal jsem si pod stromeček, a nic :lol2:

Mám to stejně, ale musím to trochu upravit, ono to přijde s jarem a venkovními aktivitami.

 

 

Pochopitelně. Zkus si chodit den-dva třeba s krosnou, tj. 15kg navíc. Budou tě bolet záda, kolena, kyčle, chodidla... takže když ubereš na těl. váze, tak je ta zátěž na ně menší, míň se huntujou a míň bolí. V podstatě je to první, co ortopedi nakazujou svým pacitentům, kteří mají nadváhu - zhubnout.

No vida, tak v tom případě je to jasné. Jak jsem psal výše, upravím to. Ale docela obdivuji kolegy nahoře, jak se jim to daří (nekterým :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velké plus za pevnou vůli. Tak dlouho se udržet, to bych asi nedal :D . Jen jsem se chtěl zeptat "jíst normálně" myslíš tak, jako že jíš bez omezení to, co předtím, ale s mírou a vícekrát denně?

 

Mě začíná z váhy bolet levá kyčel, tak bych se měl taky nějak ohlédnout po pestřejší stravě, jen Vánoce + 4 kg a to ještě není konec.

 

No ono to ve výsledku ani nebylo o tom se držet - to, co jsem jedl byl hroznej hnus, pizza několikrát měsíčně, smažené ve velkém, přejídání, fastfoody, sladké nápoje, alko, všechno dohromady a strašná divočina. Vůbec jsem to neřešil, dokud jsem si neřekl a dost (to bylo asi na 145kg)...

 

Tak jak píšeš - za mě normálně jíst je dát si na co máš chuť (třeba dnes - na oběd guláš, ale jen dva menší knedlíky, žádných pět šest), přiměřeně s porcí a samozřejmě taky dalším okolnostem - pokud vím, že mám třeba trénink z fotbalu nebo třeba hokej apod. pak mě něco tučnějšího moc netrápí, vím, že budu mít energetický výdej, kterým to vynahradím. Naopak když jsem několik dní bez pohybu tak volím spíše zdravější jídla atd.

 

To je ale samozřejmě stroze řečeno, tělo si po chvilce na nový režim zvykne a už ani nemám potřebu do sebe tučná jídla cpát - přijdu někam na oběd a automaticky mě zajímají spíše lehčí jídla a na nějaké prasečiny ani nemám chuť. 

 

A jak už tady zmínili kolegové - zdravotně mnohem lepší, kyčel taky bolela a už nebolí.. osobní, pracovní dokonce i vztahový život neskutečně lepší, třeba se mi to jen zdá, protože mám  více energie, ale celkově se mi žije mnohem, mnohem líp :) ono už jen to, jak vás v jednom kuse někdo za zhubnutí chválí dává hrozně moc energie a dobré nálady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...