Přejít na obsah

Nespresso


Doporučené příspěvky

Nespresso se ještě nepořídil, ale nastudované už to mám solidně.

Narazil sem na video které mě přesvědčilo o tom, že ty znovupoužitelné kapsle jsou pěkný šit. Paní je sice trochu zmatená, ale jako srovnávací video výborné (má to snad 3 části po 20minutach):

 

Snad jen to kovové švýcarské Mycoffeastar by stálo za pokus, ale za 35+8eur to bude asi hodně drahá sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovuplnitelny kapsle jsou imho kravina z principu. Kapslova masina ma smysl tehdy, kdyz ti kvalita kafe z ni staci a chces co nejjednodussi a nejcistsi provoz. Pokud ti kvalita nebo vyber kapsli nestaci, je daleko lepsi se podivat po jinejch zpusobech pripravy. Domacim plnenim kapsli prijdes o nejvetsi vyhodu kapslovy masiny (dokonce si tipnu, ze to plneni a cisteni kapsli bude podstatne vetsi pakarna, nez priprava kafe jinou, bezkapslovou metodou) a nic moc navic neziskas, protoze podstatna cast kompromisu v kvalite zustane zachovanejch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovuplnitelny kapsle jsou imho kravina z principu. Kapslova masina ma smysl tehdy, kdyz ti kvalita kafe z ni staci a chces co nejjednodussi a nejcistsi provoz. Pokud ti kvalita nebo vyber kapsli nestaci, je daleko lepsi se podivat po jinejch zpusobech pripravy. Domacim plnenim kapsli prijdes o nejvetsi vyhodu kapslovy masiny (dokonce si tipnu, ze to plneni a cisteni kapsli bude podstatne vetsi pakarna, nez priprava kafe jinou, bezkapslovou metodou) a nic moc navic neziskas, protoze podstatna cast kompromisu v kvalite zustane zachovanejch...

 

Jasne souhlas...jde jen o to vyzkouset jeste jine kavy nez co nabizi nespresso, aniz by clovek kupoval dalsi mašinu. Ale jak sem psal 43eur za jednu kovovou kapsli je hodne.

Hlavne mi to video prislo zajimave tim, ze nektery ty plastove kapsle to nespresso normalne rozpusti do kafe  :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dostal jsem typ na moji oblíbenou značku Caffe Vergnano...udělali kapsle do Nespressa a dá se to koupit v každém Datartu (stojí 89 Kč /10ks). 

http://www.datart.cz/Kava-Vergnano-Cremoso-alternativni-kavove-kapsle-pro-Nespresso.html

 

 

Jestli to tady bylo a objevuji Ameriku, tak se omlouvám :)

 

post-27543-0-13815800-1394639657.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

efreeti: na ochutnávání rozdílů je stejně nespresso (ono i pořádný espresso) dost omezený. Je to prostě relativně brutální metoda, dělaná na odbyt stovek kafí za den, která jemný rozdíly smeje. Akorát ho řada lidí teď chce i doma, kam ho dostanem jen za cenu velkejch kompromisů (ono není tak moc divu, ani kaváren, kde ho udělaj líp, než Nespresso kapsláč, není bohužel nijak moc, i když v poslední době docela rychle přibejvaj). Takže pokud chceš kafe rychle a snadno na zmáčknutí čudlíku, kup Nespresso. Jestli máš jednou za čas chuť a náladu vychutnávat si různý kávy a nevadí ti pak věnovat trochu práce přípravě, pořiď si k němu jednoduchej překapávač za pár stovek - mou oblíbenou Hario V60, Kalitu wave, to je celkem jedno, a ideálně i dobrej ruční mlýnek (na ten si pravda cca litr připrav) a seš za vodou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem podobné balení kdysi koupil jelikož kapsle jdou opakovaně naplnit. No a to byl vlastně poslední pokus. U nás to skončilo tak, že origo je origo a další co používáme je ale už asi do jiného vlákna CLEVER DRIPPER a v plánu je pro kávové obrady :) VACUUM POT vše včetně kavy na doubleshotu. A moka konvička začíná zahálet.

 

Odesláno pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dostal jsem typ na moji oblíbenou značku Caffe Vergnano...udělali kapsle do Nespressa a dá se to koupit v každém Datartu (stojí 89 Kč /10ks). 

http://www.datart.cz/Kava-Vergnano-Cremoso-alternativni-kavove-kapsle-pro-Nespresso.html

 

 

Jestli to tady bylo a objevuji Ameriku, tak se omlouvám :)

Nebudu je nikomu rozmlouvat... Měl jsem pár krabic za hodně dobrou cenu ale chuťově to prostě bylo o dva levely pod originálem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatný špatný špatný!! Z nouze jsem jednou koupil a skončilo v koši. Vyčpělý, bez chuti, vodový.

dostal jsem typ na moji oblíbenou značku Caffe Vergnano...udělali kapsle do Nespressa a dá se to koupit v každém Datartu (stojí 89 Kč /10ks). 

http://www.datart.cz/Kava-Vergnano-Cremoso-alternativni-kavove-kapsle-pro-Nespresso.html

 

 

Jestli to tady bylo a objevuji Ameriku, tak se omlouvám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatný špatný špatný!! Z nouze jsem jednou koupil a skončilo v koši. Vyčpělý, bez chuti, vodový.

aha...no tak to jsi mě moc nepotěšil...sem se  tak těšil...prý, bylo mi rekomandováno, stejný jako moje oblíbený dharkan... tak asi ne, no :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dostal jsem typ na moji oblíbenou značku Caffe Vergnano...udělali kapsle do Nespressa a dá se to koupit v každém Datartu (stojí 89 Kč /10ks). 

http://www.datart.cz/Kava-Vergnano-Cremoso-alternativni-kavove-kapsle-pro-Nespresso.html

 

 

Jestli to tady bylo a objevuji Ameriku, tak se omlouvám :)

Potvrzuji ,nekupovat.Šlo to do koše 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji ,nekupovat.Šlo to do koše 

i přes vaše varování jsem to zkusil...no nespresso to není, to je pravda, ale zase tak šíleně špatné taky ne...teda koupil jsem to nejsilnější, tak nevím, jak ty slabší :) . Ale opravdu to bude spíš pro nechtěné návštěvy, než pro nás :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...