Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Pánové, pomozte zoufalci. Kvůli čemusi jsem dovolil aplikaci Amazon Alexa nějakou aktualizaci nebo restart či kýho výra a od té doby mi odmítá přehrávat Spotify. Když si chci Spotify v záložce Music&More vybrat jako link new service, hupne mi tam prázdná stránka a hotovo. Přitom do teďka mi to normálně fungovalo. Spotify mám placené premium. Poradí někdo..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@geometr mě to přijde dobrý, máme to i v myčkách v práci, kde se myje opravdu hodně, nevím o tom, že by s tím byl problém, za mě lepší, jak košík dole v myčce (ten mám v kuchyňce v druhým kanclu), ale každýmu vyhovuje něco jinýho...

Určitě dobrý se na to podívat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 6. 2024 v 8:11, geometr napsal:

akže otázka je, jakou značku dneska?

Už dvakrát jsem opravoval relativně drahou Whirlpoolku a opravář je v pohodě chlapík, tak jsem se ho ptal, co mám koupit příště.

Řekl mi, že je jedno, jakou značku vezmu, a cena nehraje roli (údajně opravuje i velmi drahé myčky, které se porstě kazí...),

doporučil mi, ať koupím levnou myčku vyrobenou v Číně - údajně mají být velmi jednoduchých konstrukcí, provozně spolehlivé a případně velmi levně a snadno opravitelné.

Až to u mě bude aktuální, budu mu volat ať mi poradí konkrétní značku a typ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už dvakrát jsem opravoval relativně drahou Whirlpoolku a opravář je v pohodě chlapík, tak jsem se ho ptal, co mám koupit příště.
Řekl mi, že je jedno, jakou značku vezmu, a cena nehraje roli (údajně opravuje i velmi drahé myčky, které se porstě kazí...),
doporučil mi, ať koupím levnou myčku vyrobenou v Číně - údajně mají být velmi jednoduchých konstrukcí, provozně spolehlivé a případně velmi levně a snadno opravitelné.
Až to u mě bude aktuální, budu mu volat ať mi poradí konkrétní značku a typ.
Přesně tohle mě radil " můj " opravář. Nerez v myčce prorezne- dávat sůl až před cyklem, odejde čidlo na dvířkách nebo jednotka. Je to spotřebák ať je na tom napsáno superextraluxushighsociety.

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bosch Made in Germany kupovana 02/2012 za vtedajsich 467 eurokorun zacina tiez mat nejake problemy. Ale zatial ide. Odhrdzavelo par drziakov tanierov v spodnom kosi, tlacitka vysuchane, dierka pokopane...
Ale ma (pisanu) spotrebu 6.5l vody na 180 minutovy Eco rezim. Ktora mycka to dnes dokaze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem z dnešních výrobků nešťastnej. Zbytečně složitý, přitom přínos nebo výsledný efekt většinou nula. Jako co chceš vymyslet na tak banálním zařízení jako je myčka... dvě čerpadla, jeden nějakej programátor/tišťák... Zlatá 20 let stará myčka Ariston - jeden knoflík na zmáčknutí, kterým se zapíná, jeden otáčecí knoflík na volbu programu - zmáčkneš, otočíš na program a jede. Tak asi osm let zpátky jenom vyměněný oběhový čerpadlo a nedávno přestaly otvírat vrátka na tablety, jinak nic, žádnej rez, nikde nic neteče. Asi dva roky zpátky jsem vyměnil lednici, která byla stejně stará, taky Ariston - ušel plyn. Ptal jsem se - prej můžeme to opravit, ale u takhle starý lednice... opravime to a zdechne něco jinýho... No, když přivezli novou a odvezli starou a jal jsem se to dávat do linky, litoval jsem, že jsem tý starý nedal ještě šanci. Strašnej zmetek proti tý starý. Nedá se jí teda upřít, že míň žere, to je asi tak všechno a neznamená to, že bude ve výsledku levnější, protože nejspíš chcípne daleko dřív než ta stará.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele dnes je spotřebák všechno o tom asi není sporu. Co jsem měl info, tak čínský značky (třeba slavnej českej concept) to v minulosti řešili tak, že se dodávalo x% spotřebičů navíc na náhradní díly a ty se rozebíraly, ale nevím jak je to dnes.

Tchán byl do Conceptu zamilovanej a jako stolař ho i hojně doporučoval a přeprodával, bohužel mě přišla většina těch spotřebičů jako hrozný krámy - na zánovní troubě blbnou dvířka, ovládání je totálně neintuitivní a na heslo (trouba se sama vypínala), dotykový ovládání na plotně se rozpalovalo a uživatelsky bylo na houby....

Zlatej electrolux, byť u trouby jsme měly problém a opravovala se v záruce, protože odešlo horní odsávání a přehřívala se. Nicméně výměna byla bez problémů během 10 minut.

Jinak dle legislativy od roku 2021 platí, že všechna bílá elektronika na trhu musí být demontovatelná, opravitelná a výrobci musí držet náhradní díly... https://www.dtest.cz/clanek-8659/spotrebice-musi-byt-opravitelne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci shánim Saharu na svoji Oktu 2 po faceliftu rok 2009, motor 1,9 TDI,Pd,kód motoru BXE ,verze s jedním větrákem. Nevíte o něčem? Použitou v rozumné dojezdove vzdálenosti od Hradiště. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjistil jsem to bohužel až dnes, že mám špatnou, nepasujici. Jsou tu kluci z různých profesí,proto se ptám. A ano z vrakáčů bych to třeba pořesil přes týden.

Jinak bych si inzerát později dal,pokud neseženu teď během víkendu.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostaly se ke mě německý stříbrný mince, 2 a 5 markovky, 1935-1938, některý už s hákovým křížem, na aukru a bazozoši se to pohybuje od 200-600,- za kus, co s tím, vyčistit a schovat? 5marka má cca 14 gramů, takže na stříbro se to asi nevyplatí při výkupu cca 20,-/g? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Moty napsal:

Dostaly se ke mě německý stříbrný mince, 2 a 5 markovky, 1935-1938, některý už s hákovým křížem, na aukru a bazozoši se to pohybuje od 200-600,- za kus, co s tím, vyčistit a schovat? 5marka má cca 14 gramů, takže na stříbro se to asi nevyplatí při výkupu cca 20,-/g? Díky

Ja bych si je schoval.

Jen neco k cisteni https://www.numismatikasova.cz/radce/jak-vycistit-mince-stare-mince-stribrne-mince-medene/

https://www.numismatikasova.cz/radce/jak-vycisti-stribro-stribrne-mince-stribrne-mince/

Upraveno uživatelem Prochy68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Prochy68 napsal:

Ja bych si je schoval.

To já si je schovám, šlo mi spíš o to v jakým stavu, protože jak jsem psal, jeslti je prodám za 30-50k, tak se to nevyplatí

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejný, jako s hodinkama, zrovna minulý týden kolem toho byl skoro flejm :D Numismatiků tu bude asi dost, ale co vím od kamaráda, co se mincema vyloženě živí, tak pro sběratele mají cenu původní stavy s patinou, takže nesahat (mastnota z rukou taky nedělá dobře), nečistit, jen uložit do sucha.

Bankovky nepřehýbat, ale tam mě to přijde hrozná alchymie, rozdíl v cenách bankovek je brutální dle stavu a logicky můžou být i velmi specifické šarže, drobné odlišnosti (kolky, ...) Můžeš vidět jednu bankovku za raketu a druhou, která ti přijde identická, jen s přehnutím a dostanež za ni koruny...

Nejlepší budeš mít to i někomu odnést na ocenění - je i služba, která ti bankovky a mince ohodnotí a dají je do blistrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Moty napsal:

Dostaly se ke mě německý stříbrný mince, 2 a 5 markovky, 1935-1938, některý už s hákovým křížem, na aukru a bazozoši se to pohybuje od 200-600,- za kus, co s tím, vyčistit a schovat? 5marka má cca 14 gramů, takže na stříbro se to asi nevyplatí při výkupu cca 20,-/g? Díky

Pokud jsou hezké, nejsou dotlučené nebo moc poškrábané, tak bych je taky schoval. Do výkupu na stříbro se to zatím moc nevyplatí. Co se čištění týká, tak toho bych se zrovna u těchto mincí moc nebál. Hlavně nešudlat žádnou vatou na čištění stříbra nebo nedej bože nějaký Cif. Pokud na nich není vrstva špíny a mastnoty, koupil bych roztok na čištění stříbra, vykoupal je v tom, opláchl vodou, osušil a uložil do sucha. Jinak před tím omýt jemným kartáčkem teplou vodou s mýdlem, aby slezla špína a pak koupat v roztoku. Ony časem zas naberou patinu. Obecně ale platí, že historické a vzácné mince se čistit nemají, pokud k tomu není dobrý důvod. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Lamiczka napsal:

Je to stejný, jako s hodinkama, zrovna minulý týden kolem toho byl skoro flejm :D Numismatiků tu bude asi dost, ale co vím od kamaráda, co se mincema vyloženě živí, tak pro sběratele mají cenu původní stavy s patinou, takže nesahat (mastnota z rukou taky nedělá dobře), nečistit, jen uložit do sucha.

To jsem taky četl, nechat patinu, ale jsou takový zamaštěný a s nějkaým bordelem, jako prachem/pískem/hlínou, někde jsem četl, je dát do horký mýdlový vody, což mi přijde, že by nemuselo uškodit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...