dlubix Odesláno 6. února Nahlásit Odesláno 6. února Kolegové, pořídil jsem si karavan a potřebuji dokoupit pár drobností. Máte někdo zkušenosti s výběrem mooveru? AL-KO a Truma bude asi bez chyby, ale můžete doporučit i jiného výrobce? Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
Ivan Lelák Odesláno 12. března Nahlásit Odesláno 12. března STK na další 2 roky hotovo, můžeme vyrazit. Vlastně ještě ne, chystáme se až koncem dubna do Holandska, předtím možná asi zkušební víkend, protože povezeme poprvé našeho nového mazlíka, borderku Beryho a musíme vyzkoušet, jak bude snášet pobyt a čekání v autě, když někam půjdeme bez něj. Taky chceme dokoupit pár věcí - něco do kuchyně, do koupelny, venkovní koberec a když to stihneme, vyměnit klasické 10 kg plynové láhve za plnitelné. Přes zimu se nám nepodařilo auto zakrýt, takže stálo venku, aspoň se ukázalo, že soláry fungují a baterky byly stále nebité na 100% Jak jste na tom s přípravou aut a karavanů na sezónu vy a kam plánujete letos vyrazit? Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. 2 1
TLD Odesláno 12. března Nahlásit Odesláno 12. března Kam se v NL chystas? My tam jezdili asi ctyri roky po sobe,kdyz byli kluci mali. Na Zeeland. Mel sem rad spaciry po tech dunach,pisecny plaze,mestecka jako Veere,Vlissingen,Zoutelande atd. Dat si rybu do novin na trhu . A pak pokracovat ostrovama na sever. Uzijte si to! 1
collie Odesláno 12. března Nahlásit Odesláno 12. března Příprava na sezónu byla výborná, když mi auto začalo přes zimu padat a ke kontrole zpětných ventilků okruhů měchů jsem se dostal v neděli. Čímž jsem docílil toho, že to místo 24 hodin vydrželo pod tlakem asi půl hoďky. A ve středu večer jsme měli jet na týden do Anglie :). Ale v pondělí jsem je v Praze sehnal, v úterý vyměnil, ve středu všechno zase sešrouboval dohromady a ve čtvrtek ráno jsme vyrazili. Nic jiného auto nepotřebovalo. Dolít vodu, naftu, vyměnit letní peřiny za teplejší a naplnit ledničku. Včera jsme se vrátili, 3300 km bez ztráty kytičky a už se zase těšíme na další výjezd. I když zatím bez konkrétního plánu. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. 6
Petr11 Odesláno 13. března Nahlásit Odesláno 13. března ahoj, a na lyže s tím někdo jezdíte?Zaparkovat někde blízko vleku a ráno první lano.
Murphy97 Odesláno 13. března Nahlásit Odesláno 13. března před 20 hodinami, Ivan Lelák napsal: Jak jste na tom s přípravou aut a karavanů na sezónu vy a kam plánujete letos vyrazit? Pripravy v plnem proudu. O vikendu jsem si z Ostravy z Multivanshopu dovezl spaci vestavbu a vysuv , dnes trochu "designoveho" hrani, pristi vikend jeste prolitnu ForCaravan, koupim kapsare do posledni rady oken, stolek a..., no, mame vsechno. Po peti letech s multakem letos poprve Cali a volba padla na okruzni jizdu Italii vc. Sicilie. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. 3
Ivan Lelák Odesláno 13. března Nahlásit Odesláno 13. března před 20 hodinami, TLD napsal: Kam se v NL chystas? My tam jezdili asi ctyri roky po sobe,kdyz byli kluci mali. Na Zeeland. Mel sem rad spaciry po tech dunach,pisecny plaze,mestecka jako Veere,Vlissingen,Zoutelande atd. Dat si rybu do novin na trhu . A pak pokracovat ostrovama na sever. Uzijte si to! Byli jsme tam kdysi 2x s Důrou a chci se tam podívat zase, takže zčásti okružní jízda po místech, která mi tehdy přirostla k srdci - tulipány v Keukenhof, Amsterodam, Gouda, Edam, Utrecht, Naarden, sýrové trhy v Alkmaaru, námořní muzeum Den Helder, Frísko (možná se koukneme na Ameland) atd. Ale rád si nechám doporučit i něco nového. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. 1
Murphy97 Odesláno 16. března Nahlásit Odesláno 16. března Pro mistni cestovatele asi zadna novinka, ale pro jistotu pripominam konani veletrhu "For Caravan" tento vikend v Letnanech... https://forcaravan.cz 1
Murphy97 Odesláno 22. dubna Nahlásit Odesláno 22. dubna Abych predesel "stresu" na posledni chvili, tak jsem si radsi vyzkousel vsechny ficury na aute a hlavne slozeni vestavby. Napoprve asi dve hodinky, ale priste, verim, uz to dam za hodinku. Jsem mile prekvapeny, jak je samonosna konstrukce pomerne lehka, pritom stabilni. Vse uchyceno s dodanym materialem do podlhovych kolejnic. Rozmer luzka 140x200 (stejne jako v predchozim multivanu) poskytne dostatek pohodli, navic, v T7 je fakt super to komfortni a rychle vyndani vsech lehkych samostatnych sedadel. Takze nejen na vysuvu cca 1,1x0,9m, ale i pred nim je po vyndani sedadel neskutecne mista na veskerou vybavu pro dva lidi. Do zadnich bocnich oken jsem opet poridil kapsare na miru, ostatni okna jsou zatemnena originalnimi zaclonkami na magnetky. Dalsi prislusenstvi (jako napriklad ruzne uchyty/oka do podlahovych kolejnic) funguji perfektne, jen na zacvaknuti, coz je v porovnani s predchozimi generacemi neskutecny posun. Mezi sedacku ridice a postel se opet pohodlne vejde chemicke WC, s velikosti lednice jsme si diky dostatku prostoru take vyrazne polepsili. Tak jsem zvedavy, jak to jeste vse bude v praxi... Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím.
Murphy97 Odesláno 22. dubna Nahlásit Odesláno 22. dubna Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. 3
Murphy97 Odesláno 22. dubna Nahlásit Odesláno 22. dubna (upraveno) před 16 minutami, vikinho napsal: Co jsi pořídil za kapsáře? mel jsem od stejneho vyrobce kapsare uz v T6.1 a maximalni spokojenost - https://www.rebuild-car.cz/tasky-do-zadnich-oken-vw-multivan-t7-dlouhy-set-2ks/ Na ForCaravan meli na miste 10% slevu Upraveno 22. dubna uživatelem Murphy97
vikinho Odesláno 22. dubna Nahlásit Odesláno 22. dubna Nelákalo tě zkusit něco jiného? Annycarmat, reimo,.. na ty T je ta nabídka tak široká..
Murphy97 Odesláno 22. dubna Nahlásit Odesláno 22. dubna (upraveno) před 42 minutami, vikinho napsal: Nelákalo tě zkusit něco jiného? Annycarmat, reimo,.. na ty T je ta nabídka tak široká.. nemel jsem potrebu, tyhle se fakt osvedcily v predchozim aute ..byl jsem pred 14 dny v Reutte, v Bullishow. https://bullishow.com Neco uzasneho, spousta nejen krasnych aut (ihned k odberu asi 150 Californii). Meli tam i spoustu doplnku, zajimave veci, ale zrovna reseni kapsaru mi prijde lepsi toto - kapsy se plni zezhora, ne z boku a tak nic nevypadava... Upraveno 22. dubna uživatelem Murphy97
vikinho Odesláno 22. dubna Nahlásit Odesláno 22. dubna Před hodinou, Murphy97 napsal: bezva, díky za referenci.
Ivan Lelák Odesláno 6. května Nahlásit Odesláno 6. května Hlásím, že jsme zase "on the road" a první letošní akce je za námi. Týden jsme courali po Holandsku s naší alkovnou, kterou máme něco přes rok a kterou jsme pojmenovali Archa. Byla to první větší cesta ve dvou lidech, první dovolená našeho psa, kompletní bydlení v autě, včetně vaření a téměř 100% využívání sprchy + WC. Cestou tam jsme spali na dálnici, jinak kempy a občas stellplatz. Kromě psa jsme vezli i elektrokola, která se luxusně vešla do garáže. Archa fungovala celou dobu na jedničku. Holandsko je krásná země, mnoho pěkných kempů i stellplatzů, příjemní lidé, život tam plyne tak nějak pomaleji a v poklidu, silnice jsou výstavní. Moře, kanály, sýry, tulipány, památky, malebná - a čistá - města i vesnice, je to až trochu jako turistický kýč. A kromě toho je to země zaslíbená pro všechny formy cyklistiky, cyklisté jsou tam extrémně hájeni a tolerováni, cyklostezky jsou úplně všude. Pokud jste tam ještě nebyli, doporučuji. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. Obsah je dostupný pouze registrovaným uživatelům. Registrace na Chronomag Fórum je zdarma. Pokud již registraci máte, přihlaste se, prosím. 7 3
vraby Odesláno 24. května Nahlásit Odesláno 24. května Zdravím Jdu pro radu kde sehnat slušnou matraci na spaní v autě. Ideální skládací 60x180 (2x) nebo 120x180 . Zatím máme levnou trojdílnou skládací a není to ono. Děkuji
Skarohlid Odesláno 24. května Nahlásit Odesláno 24. května Já nechával dělat matraci do karavanu v MPO matrace max. spokojenost a vstřícnost
vraby Odesláno 24. května Nahlásit Odesláno 24. května před 3 hodinami, Skarohlid napsal: Já nechával dělat matraci do karavanu v MPO matrace max. spokojenost a vstřícnost Děkuji mrknu .
Maro Odesláno 24. května Nahlásit Odesláno 24. května (upraveno) Asi trochu mimo zaměření vlákna, ale zkusím, za zeptání nic nedám. Plánujeme v srpnu severní Španělsko a hledam tipy na půjčovnu obytek, idealne okolo Bilbaa. Nemáte nahodou nekdo zkusenost nebo tip na někoho? Občas v těchto oblastech bývají i nějací češi/slováci/poláci, co maji svoje malé půjčovny, tak zkouším štěstí. Zatim jsem v rychlosti nasel pres indiecampers ducato za 1600e na 9 nocí, ale cancelation policy nic moc a cenu neumim posoudit (ale samozrejme by mi vubec nevadilo, kdybych nasel neco levnějšího). Podmínka je jakákoliv sprcha (klidne venkovní) a parkovací senzory, automat je silně preferovaný. Druhý dotaz pak jestli nahodou nekdo vite, jaká je v severním Španělsku politika spani venku, abych si nepujcil obytku a nezjistil, ze to je jak v Rakousku nebo nedej bože Slovinsku. Plán je primarne Picos del Europa a pak co v okolí bude zajímavého, každopádně držet se budeme asi podél pobřeží a spise na západ od Bilbaa. San Sebastian a západ Pyreneji bysme chtěli stihnout v 4-5 dnech pred tim, nez si pujcime camper. Upraveno 24. května uživatelem Maro
Doporučené příspěvky
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.
Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat
Vytvořit účet
Vytvořte si nový účet. Je to snadné!
Vytvořit nový účetPřihlásit se
Máte již účet? Zde se přihlaste.
Přihlásit se