Přejít na obsah

Chilli


Doporučené příspěvky

Právě jsem ochutnal 7 POT Brain Strain Yellow a to je zhruba polovic tý "Karolíny". Vlastně jsem slízl kapku volného kapsaicinu uvnitř lusku- děs. Dneska jsem totiž sklízel  zbylé zralé plody chilli, je toho pár kilo /fotky dám zítra/. Musel jsem to zajíst mangoldovým závitkem, ale to zase patří do kulinária :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklizeno. Zralých je celkem 4.70kg, nezralé odhaduji tak na 6-7kg, ty jsem nefotil, ani netřídil. Neskutečně ostré jsou žluté 7POT Brain Strain /video s nimi dělat nebudu za žádnou cenu :-)/. Pokud bude zájem popsat druhy, tak je popíši.

post-277-0-77053600-1444492249_thumb.jpg

post-277-0-19364100-1444492256_thumb.jpg

post-277-0-47818400-1444492261_thumb.jpg

post-277-0-58230400-1444492268_thumb.jpg

post-277-0-60078600-1444492274_thumb.jpg

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:eek: masakr... 

Já dnes sklidil další mísu, zas někoho obdaruju, sám už nevím, co s tím. Ještě toho ve skleníku dozrává hrozná hromada, ale je mi líto to vytahat a zahodit. 

Jo chci ty popisky, některý druhy mám taky, tak ať vím, co jsem vypěstoval!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na té společné vlevo nahoře - 7POT Brain Strain Burgundy /každá má kolem 27g/, vpravo od nich ta velké hromádka jsou ty mé velké /kříženci Haba/, vpravo Naga Viper a nezi tím nějaké zakrslá Jolokia, vpravo dole je směs Jamajských žlutých a Habanero Jacques, ty drobné jsou poslední Jalapeňa, vedle cosi z ebay /ty byly dobrý, ale jsou dlouhý a rostou "do země"/, potom pár kousků Biskupských korun a 7POT Brain Strain Yelow.

Ty nezralé nemusíš vyzazovat, já je normálně usuším jako koření, nebo zpracuji na jakousi chilli pastu, nebo do omáček ...... Protože jak to zmrzne, tak se musejí vyhodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení, já o tomhle vlákně sice věděl, ale neviděl jsem důvod sem psát - kromě toho, že bych vám a speciálně Gandalfovi pochválil, jak vám to pěkně roste.

Vždycky mi stačila feferonka, a to jsem si ještě mohl gratulovat, když jsem tu jednu k utopenci nebo guláši zvládl celou, ale poslední dobou mi pálivé nějak zachutnalo a začal jsem si k jídlům dávat chilli, povětšinou čerstvé.

Včera mě přemohla zvědavost a pořídil jsem flaštičky s omáčkami Mučíto. Nějak nechápu ty SHU hodnoty na etiketách - ta Japaeňo je pálivá opravdu mírně, sotva ji cítím, a ta ze Scorpiona, ačkoliv hřeje kvalitně, není zas až takový nářez, jak jsem si myslel. Nedávám si jí teda moc, tak asi rovnou kávovou lžičku k porci jídla. Chuťově je to paráda, proti tomu nic, mám z toho radost. Jenom jsem čekal, že mi to rozpoutá peklo v hubě a ona je to spíš taková fajn sauna... I když, zkusím si toho dát víc naráz a teprve pak budu případně machrovat  :furious: Možná  ^_^

post-14111-0-79310600-1444585095_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...