Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Tak film snad už dnes, ty děti doma to je prostě peklo na zemi :D, ale koukám, že má už i výstup na Kančendžangu, to mi úplně uteklo jako.  Hm, pecka, je dobrá 👍

Jinak z ženských je úplně nejvíc Elizabeth Revol :notworthy:

  • 2005 Aconcagua (6 959 m n. m.) Argentina, nejvyšší hora Jižní Ameriky a zároveň nejvyšší hora mimo Asii
  • 2006 Čo Oju (8 201 m n. m.) – Nepál/Čína, pohoří Himálaj – šestá nejvyšší hora na světě
  • 2007 Mount Everest (8 848 m n. m.) – Nepál/Čína, pohoří Himálaj – nejvyšší hora světa
  • 2013 Denali (6 194 m n. m.) – Aljaška, nejvyšší hora Severní Ameriky, výstup přes West Rib
  • 2013 Elbrus (5 642 m n. m.) – Rusko, nejvyšší hora Evropy
  • 2019 Kančendženga (8 586 m n. m.) – Himálaj, třetí nejvyšší hora, první česká horolezkyně
  • 2019 K2 (8 611 m n. m.) - Pákistán, druhá nejvyšší hora, první česká horolezkyně

elisabeth-revol-kim-jest-towarzyszka-tomasza-mackiewicza-z-ktora-zdobyl-nanga-parbat-446199-GALLERY_BIG.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, African napsal:

Tak film snad už dnes, ty děti doma to je prostě peklo na zemi :D, ale koukám, že má už i výstup na Kančendžangu, to mi úplně uteklo jako.  Hm, pecka, je dobrá 👍

 

 

Taky mi to uteklo a taky bych to rád viděl. To bylo na ČT2? Takže to najdu v jejich archivu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, kuncák7 napsal:

Proto jsem psal, že je jiná, chlap nebo člověk bez závazku, by to určitě natočil jinak. Mě jako fandu hor a VH to neuchvatilo ale rozhodně ani nezklamalo.

Já jsem na to koukal....a ty emoce byli asi na místě, ale přišlo mi to takové trošku nucené...nevím ,měl jsem z toho takové smíšené pocity, ale natočené to bylo pěkně. Na Kláře mě hodně překvapilo, že myšlenka výstupu byla větší než realita situace s podmínkami na K2, ale chápu, že to asi stojí spoustu peněz a vidina a odhodlání druhé expediční skupiny jí asi nějak přesvědčila jít do toho znovu, což se podařilo...Ono ve finále všichni co dělají takovéto akce nejsou svým způsobem normální, ale jinak Klára jako ženská si jde prostě za tím co chce a všechno tomu podřizuje, což musí být..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Harwey napsal:

Pekne je na tom Islande sakris.

Mal si prísť v lete, všade bolo prázdno a ešte nebola zavedená otravná päťdňová karanténa. Trebárs aj bez plánov - požičali by ste si auto a ja by som vás kľudne (len za ubytko) povodil, kde by ste chceli. Minulé leto navyše bolo jedno z najkrajších za posledných tuším 80 rokov, obávam sa, že tento rok bude kompenzačné a bude mrzko. Aspoň zima podľa toho už vyzerá :(

před 33 minutami, Zdenek1307 napsal:

skaftafell-Kristinartindar jpg.jpgIsland mám taky v pořadníku, je ostuda, že jsem tam ještě nebyl 😀   ...nádhera

Len pre zaujímavosť - tá fotka je pár rokov stará. Splaz ľadovca úplne naľavo (Morsárjökull) sa vytopil a na jeho mieste na hrane útesu vznikol nový najvyšší vodopád na Islande - 240-metrový Morsárfoss.

Ešte jedna zo včera, nech je tu pekne... Ten pahorok v diaľke je najvyšší kopec Islandu, Hvannadalshnjúkur (2110 m). Vychádza sa z parkoviska 80 m nad morom, celkom slušný záhul na kondičku.

Skaftafell.thumb.jpg.df3fd0e3e1181133f8cdcbe2e8dcb5f3.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Zdenek1307 napsal:

Souhlas. Přesně tak se to zdálo i mě.

Tak oni lezci jsou také pouze lidé a velmi často citově hluboce založený. Můžu doporučit vítěze dokumentu z horolozeckého festivalu 2017 K2- Dotknout se nebe od Polské režisérky, který pojednává právě o tomto tématu. Dají dohromady děti horolezců, kteří přišli o život na K2 a uspořádají s nimi trek pod tento zrádný kopec. Z tohoto snímku se dá hodně zajímavých věcí vyčíst a pochopit tu obrovskou touhu po zdolávání kopců za jakoukoliv cenu, ba i tu nejvyšší.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Zdenek1307 napsal:

Ale já to chápu. Všichni to nějak prožívají, jen mi to z ní vycházelo tak nějak uměle...ale to je jedno.

Teď mi to pripomělo toho polského sympatického horolezce, co za sebou nechal ženu a tři děti. Smutný.

Oh yes, Tomka. Ten byl právě na Nanga s mnou výše uvedenou zbožňovanou Elizabeth. Posílal jsem nějaké šišky na sbírku a povedlo se tenkrát vybrat vcelku dost. Tátu peníze samozřejmě nenahradí, ale trochu to následné bytí ulehčí. Mezi horolezci běží takový černý humor, že z Elizabeth lepší nikam nelézt, každý si jistě vzpomene na Martina Minaříka a expedici na Annapurně. Jo, jo, Elizabeth, to je divoch.... Malá vzpomínka na Tomka i samozřejmě Martina 🙏

https://lideahory.cz/clanek/elisabeth-revol-promluvila-o-silenem-sestupu-ze-zimniho-nanga-parbatu

tomek_a_deti.jpg

5a6f05309a156_o_medium.jpg

martin_03042011.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je věčné a složité téma... já osobně jsem v tomto směru dost "vyměkl" a po narození dcery jsem se docela uklidnil s tím, kam bych chtěl a jak. Takže jsem nepřesáhl stín VHT, ferat a turistiky (ač to zní oproti lezení na skalách nebo lezení ve vysokých horách jako neškodné), abych minimalizoval rizika. Na druhou stranu, když najezdím 40 tis ročně v autě, možná tím to riziko zase silně vzrůstá. Jak píšu, tohle je těžké téma.

Tomek byl strašně sympatickej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Zdenek1307 napsal:

Tohle je věčné a složité téma... já osobně jsem v tomto směru dost "vyměkl" a po narození dcery jsem se docela uklidnil s tím, kam bych chtěl a jak. Takže jsem nepřesáhl stín VHT, ferat a turistiky (ač to zní oproti lezení na skalách nebo lezení ve vysokých horách jako neškodné), abych minimalizoval rizika. Na druhou stranu, když najezdím 40 tis ročně v autě, možná tím to riziko zase silně vzrůstá. Jak píšu, tohle je těžké téma.

Tomek byl strašně sympatickej.

Plně s tebou souhlasím, mám to stejně a upřímně jsem také hodně vyměkl právě po narození mých dvou krásných dětí. Každý jsme ale nějáký, nelze nikoho soudit. No a pak se taky tedy vlastně ještě občas stane, že se ozve výborný kamarád, slovo dá slovo a najednou stojím ani nevím jak s čelovkou na řimse Dufouršpičky, podemnou kilometrová šlichta jako kráva a říkám si, kurňa co já idiot tady vlastně zase dělám 😂 Ale když ten kopec je tak nádherný 😍

Dufourspitze_.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri, ty jsi" jen" otec, většina zenskejch má ten pud k dětem silnější (píšu většina, pár výjimek se najde). 

Jinak, já začal ode dneška trénovat na srpno/zarijovou výpravu a připadal jsem si jak v cca 6500 mnm, chyběl kyslík :-). A odporoucela se mi část výbavy-boty a batoh. Takže začíná vyberovko (tedy až se vzpamatuju :-)). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, African napsal:

Plně s tebou souhlasím, mám to stejně a upřímně jsem také hodně vyměkl právě po narození mých dvou krásných dětí. Každý jsme ale nějáký, nelze nikoho soudit. No a pak se taky tedy vlastně ještě občas stane, že se ozve výborný kamarád, slovo dá slovo a najednou stojím ani nevím jak s čelovkou na řimse Dufouršpičky, podemnou kilometrová šlichta jako kráva a říkám si, kurňa co já idiot tady vlastně zase dělám 😂 Ale když ten kopec je tak nádherný 😍

 

Díky za hezkou fotku, hned jsem si ji dal na plochu... když dnes trčím v kanclu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, kuncák7 napsal:

Jinak, já začal ode dneška trénovat na srpno/zarijovou výpravu a připadal jsem si jak v cca 6500 mnm, chyběl kyslík :-). A odporoucela se mi část výbavy-boty a batoh. Takže začíná vyberovko (tedy až se vzpamatuju :-)).

Dve najzákladnejšie turistické veci naraz? :( Nič moc... No, hlavne kúp čo najrýchlejšie, aby bol čas to vymeniť a zvyknúť si na nové :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, kuncák7 napsal:

Afri, ty jsi" jen" otec, většina zenskejch má ten pud k dětem silnější (píšu většina, pár výjimek se najde). 

Jinak, já začal ode dneška trénovat na srpno/zarijovou výpravu a připadal jsem si jak v cca 6500 mnm, chyběl kyslík :-). A odporoucela se mi část výbavy-boty a batoh. Takže začíná vyberovko (tedy až se vzpamatuju :-)). 

Ja ted o vikendu poprve vytahl novy Ospre Kestrel 38l a spokojenost, muzu doporucit. Delaji i vetsi varianty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...