Přejít na obsah

Prokop & Brož


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

Nektery posty jsou za hranou normalni diskuze, na rozdil od mnohych soudcu, kterym na nadrazi jeste hori vajgl, jsem s Mr.Prokopem i parkrat sedel na pivu...

Přísahámbohu, že už jsem s kouřením přestal. Nebo si to myslel jinak? :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyloženě mě v tomto vlákně s..e ta jedovatost. Zavání to takovým tím špatným češstvím, snad závist ? Nevím, já jim fandím i za cenu, že jejich hodinky asi nikdy mít nebudu, ale nebudu mít ani Pátky, ani Langy, ani spoustu dalších. Zkuste se držet před hranicí slušnosti, vždyť jde o lásku k hodinkám, tak proč ty jedovaté sliny. To mě mrzí. Kdo z vás by měl odvahu se do takové akce pustit ? Vsadit vše na výsledek, makat po nocích, riskovat kritiku... Myslím, že vědí co dělají a že si kupce najdou. A taky myslím, že není potřeba se tu zbytečně otírat o jejich práci. Můj subjektivní názor, tak to vnímám já a věřím, že mnozí nebudou souhlasit, ale zkuste nesouhlasit slušně :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Kibi má na svých stránkách hodinky krásně (jak jinak :) ) nafocené. Oproti otřesné prezetaci na webu je to úplně jiný kafe. I přes výše uvedené výtky, se kterými souhlasím, mají hodinky něco do sebe, a je zapotřebí ocenit práci p. Brože.

 

Cenu neřeším - jestli je to 220, 680 tisíc nebo 3 milióny, tak už je to vlastně jedno. Tak jako tak bude zapotřebí "speciální" kupec.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se nejedná o obecnou hudební skladbu, ale o zopakování motivu z jiného obrazu novou (dvoubarevnou) formou.

 

To jsem pochopil, proto jsem taky napsal, že mi ta podobnost hodinek s obrazem přijde asi tak stejně blízká jako podobnost toho obrazu a fugy.

 

Nic to nemění na faktu, že se mi ty hodinky moc líbí- to jsem napsal taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobni antipatie by mela vyplyvat z osobni zkusenosti...

Bandi, ja jsem s panem Prokopem taky na pivu parkrat sedel a o hodinkach par hodin diskutoval. Libi se mi jeho zapal a angazovanost a myslim, ze v ceske hodinarine ma za sebou vyznamnou stopu. Jsem rad, ze se do podobnyho podniku pustili a celkove mi prijde, ze ceske hodinarstvi jde nahoru. Ale s nekteryma aspektama jejich prezentace principialne nesouhlasim. Staci mi, kdyz si to srovnam s Ludkem Serynem - s tim jsem osobne stravil jeste mnohem vic casu, mel jsem moznost videt jeho praci a velmi si ho vazim. Ten pred par lety zacinal s ETA strojky a nijak to neschovaval. Delal individualni hodinky na pomezi sperkariny z drahych kovu (zlate byly pod 100 k - za tyhle penize nesezenes ve zlate ani zadnou masovku), budoval klientelu, ucil se a rostl. Naproti tomu P&B strili rovnou mnohem vys a nedostatek tradice - ano, cekal bych, ze s takovouhle raketou prijdou az par let po svem entree na trh - kompenzuji prebujelym marketingem (ve kterem vidim stopu pana Prokopa) modnim Kupkou pocinaje a ulomkem kamene jeho rodneho domu s certifikatem konce (to jsou podle me absurdity, ktere cely produkt spis dehonestuji). Rekl bych, ze jejich cilovy zakaznik bude mit natolik vyzraly nazor na svoji koupi, ze nic takoveho ke svym hodinkam potrebovat nebude. Nechci resit tu cenu, to je, uznavam, trochu hloupe, ale na druhou stranu je urcite snazsi sehnat dva zakazniky pro hodinky za 700k nez 14 zakazniku za 100k, protoze tam je mnohem tuzsi konkurence (a zakaznik za 700k je hodinkami v hladine 100k dostatecne saturovany).

 

Ale panum Prokopovi a Brozovi preju hodne uspechu v praci a doufam, ze za par let tu budeme mit skutecneho dalsiho nezavisleho hodinare.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikoz jsem si prohlidl fotky na kibiho strankach, tak jeste pridam jeden komentar:

 

Ciselnik vypada vazne skvele! Mel jsem strach z loga, ale ten je pryc, logo pusobi vyvazene, font je adekvatni. Libi se mi rucky, ty se taky povedly. Pouzdro je docela masivni vcetne nozek (na oblekovky je to opravdu moc), ale tvarove ok, libi se mi. Korunka by mohla byt rafinovanejsi, uplne mi k pouzdru neladi, i kdyz tenhle tvar mam rad. Pruser nastava, kdyz se hodinky otoci. Cloveku se nabidne stejny pohled, jako kdyz si koupi Stowa Marine Original. Proc ten modifikovany unitas nema individualizovane mustky? No dobre, ale proc ma tovarni napisy a zenevske pruhy? Aspon vlastni dekorace (brus, perlaz, ryti) tam mohla byt. A ne, cerne PVD nepovazuji za vlastni dekoraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se taky kouknul na Kibiho stránky, když je tu tak chválíte a potvrdilo se mi, co jsem si myslel - ciferník je nádhernej. Z toho jsem naprosto unešenej. Fakt krása.

 

PVD Unitas je jak od Tourbyho.

Vlastně ne, horší.

Tourby má lepší natahovací kola a navíc má modřené všechny šroubky, ne jen ty na natahovacích kolech.

O lepším zdobení pod setrvačkou ani nemluvě.

 

Pouzdro je hodně masivní a humpolácké. Byť soudím jen podle fotky, v reálu to může být jinak.

Korunka tuctová, jak z čínských hodinek z ebay.

post-1118-051739200 1357389142.jpg

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou nádherné, stejně jako mnoho krásně oblečených žen. Všechny bych je chtěl, ale vím, že uvnitř není to, co bych si přál, nebo očekával. Srdce pavlačové báby, nebo cikánky, i když pěkně nalíčené na tom nic nezmění. Aha, Unitas? Od Tourbyho se dá v této verzi pořídit za 600-800 Eur, i to jsem vyselektoval jako mnoho povyku pro nic, ech, setrvačka se šrouby? Ta se samostatně prodává na Ebay za 160 Eur, až bude za 50, tak si ji také koupím. No a samotný Unitas? Na něj už žádná práva nejsou, Eta ho nevyrábí, ve stodole u dálnice určitě přemýšlí o jiných úkolech.... Unitas se dá ale dobře nakoupit ze skladových zásob, pár desítek kusů sehnat přes Ebay není problém... S jistotou se ale vyrábí v Číně, tam ho trochu vylepšili, komplikace typu rezerva nátahu, kalendář, retrogradální ručky, lunár, složená datumovka, to není vůbec problém, to tam všechno dělají v ohromných sériích..... Stačí takový stroj za pár šupů koupit, na to dát můstky z origo unitasu a je komplikace jak z partesu.... Všechno na sebe pasuje s obdivuhodnou snadností. Tedy technologie našeho kousku není tak jedinečná, jak se zdá...No, hodinařina jde v tomto případě stranou, zbývá pak marketing a komunikační um, snad se nějaký milovník najde, opravdu,ale opravdu bude mít něco, co nikdo jiný nemá...Ale držím palce, ať takové ehm "zákazníky" najdou, docela rád bych se pak podíval alespoň na fotky pyšného majitele:D

 

Krásné hodinky, moc se mi líbí, je to paráda, pánové, až je někdo koupíte, prosím, nahoďte pár fotek. Já na ně nemám...mít takové peníze volné, řešil bych spíš bydlení.

 

Mezi hodinkami a obrazem vidím stejně úzkou souvislost jako mezi obrazem a fugou.

 

Unitas jsem si ale dopřál, v některých kouskách co doma mám tiká a jsou to moje oblíbené. Na ty mi nějak zbylo- to je tím rozdílným počtem nul na cenovce :smile_anim:

 

Neví někdo z Vás, kde se vlastně v současné době Unitasy vyrábějí?

Upraveno uživatelem mischa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsou nádherné, stejně jako mnoho krásně oblečených žen. Všechny bych je chtěl, ale vím, že uvnitř není to, co bych si přál, nebo očekával. Srdce pavlačové báby, nebo cikánky, i když pěkně nalíčené na tom nic nezmění. Aha, Unitas? Od Tourbyho se dá v této verzi pořídit za 600-800 Eur, i to jsem vyselektoval jako mnoho povyku pro nic, ech, setrvačka se šrouby? Ta se samostatně prodává na Ebay za 160 Eur, až bude za 50, tak si ji také koupím. No a samotný Unitas? Na něj už žádná práva nejsou, Eta ho nevyrábí, ve stodole u dálnice určitě přemýšlí o jiných úkolech.... Unitas se dá ale dobře nakoupit ze skladových zásob, pár desítek kusů sehnat přes Ebay není problém... S jistotou se ale vyrábí v Číně, tam ho trochu vylepšili, komplikace typu rezerva nátahu, kalendář, retrogradální ručky, lunár, složená datumovka, to není vůbec problém, to tam všechno dělají v ohromných sériích..... Stačí takový stroj za pár šupů koupit, na to dát můstky z origo unitasu a je komplikace jak z partesu.... Všechno na sebe pasuje s obdivuhodnou snadností. Tedy technologie našeho kousku není tak jedinečná, jak se zdá...No, hodinařina jde v tomto případě stranou, zbývá pak marketing a komunikační um, snad se nějaký milovník najde, opravdu,ale opravdu bude mít něco, co nikdo jiný nemá...Ale držím palce, ať takové ehm "zákazníky" najdou, docela rád bych se pak podíval alespoň na fotky pyšného majitele:D

Dík, tak to konečně vím :smile_anim: ...tedy...snad.

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PVD Unitas je jak od Tourbyho.

 

Neberte to špatně, ono se kecá, hůře dělá. Ale taky to nejsou hodinky za 200USD, takže očekávání je trochu jinde.

Ale ten Tourby unitas je pěkný zprasek. Kdejaký sériový 7j Waltham z r. 1920 vypadá výrazně lépe. Než se budete pokoušet zdobit strojky, zkuste trochu pokory a alespoň nastudovat a pochopit "zapomenuté techniky" a něco málo o pozadí těchto věcí. I u nás jsem viděl špičkové práce na nožích a zbraních, tak proč to nejde na hodinovém strojku.

- absolutně ztracený kontrast

- proč jsou kameny a inca-perko černé ???

- snail pružině a regl ručce se snad srazí hrana a udělají přechody, nebo se regl ručka dá do kulata. Takto to fláká ETA do standardů. Pružina snad bude stejně vysoká jako regl ručka. šroubek a kolíky utopené o desetinku je co ???

- kola dobrý, ale nějak mu ujela ruka čouhají z nich šrouby

- alespoň 18k lisované šatony pro kontrast

- kola - alespoň to viditelné by mohlo mít opracované loukotě

- západka - ten šroubek vypadá divně, já bych to leštil a zarovnal.

- rozdíl průměru mezi můstky a základnou, když už to měl v ruce, tak to nemohl orovnat ?

- hrany můstků - je tam vidět omílací buben, katastrofa.

- proč nevyužil kontrastu zlato-černá ? např zlatá pohledová plocha základny kontra čené můstky ap.

 

Suma - vzít ETA elabore a napatlat ho na černo z něj STROJEK neudělá, bude to hold ETA napatlaná na černo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ci je 700k vela alebo malo, to ci tam ten suter z domu je len lacny marketing nechajte na spotrebitela.

Ak to niekto kupi, tak je to asi ok. Tieto hodinky niesu urcene nie "bezneho" cloveka.

 

 

Co musim firme ale vytknut je fakt odflaknuta web stranka, a to je v dnesnej dobe neospravedlnitelne a amaterske.

Upraveno uživatelem huhu4d
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mischo, opravdu eta už nevyrábí 6497 a 6498 ? Vždyť je mají jako své produkty na stránkách. Nebo už jen doprodávají skladové zásoby z nějaké horší boudy u odlehlejší dálnice ? O tom, že by Brož vozil svoje nástavby z Číny slyším poprvé - nebylo by divu - máš proto nějakou další indicii, než je to lehce dostupné ?

 

Rs. - čeho se propána týká ta tvá kritika ?? Jestli tourby, tak je bohužel na špatném místě, tady diskutujeme o jiných hodinkách, foto je tu pouze ilustračně. Mrkni prosím na ty kibiho stránky a břitce okomentuj výkon p. Brože.

 

Bandi - že už ty máš ten šutr doma, viď. Nečerti se a ukaž ........ :cheers:

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jan333

na me to cele pusobi takto: web - nonfriendly ovladani hodinar se dal dohromady s clovekem ktery ma kontakt na lidi ve statni sprave , nejakou hodinarinu bych v tom nehledal je to klasickej tunel debaty o cene jsou mimo misu je jedno jestli "sestroji" 12ks hodinek po 600k nebo jedny za 6mega ty hodinky by byly neprodejne i za treba jen 50tisic ovsem tady nejde o hodinky

 

p.s. co me na tom dostalo nejvic je oda na zpupnost v rubrikach: zakladatele, pribeh znacky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k tomu šutru - pamatuju že jsem byl v Berlíně pár dní po sjednocení Německa a taky tam prodávali kus echt Berlínské zdi s certifikátem pravosti. Bylo mi asi 15 a hrozně jsem kus zdi na památku chtěl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ona ta berlínská zeď byla historický monument jaksi sama o sobě, že. Mezi ní a základy domu kdesi v Opočně je nepřehlédnutelný rozdíl, byť onen šutr zachránila z kontejneru na suť sama baronka. :)

 

tu státní správu bych do toho prozatím netahal, já nevím, kdo si je koupí, ale bude to jistě z vlastní vůle a předpokládám, že za vlastní. Doufám, že se najde dost nadšenců, protože jsou fakt krásný - viz ty kibiho fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cigi - promiň, ale ..

- z fotek v prvním příspěvku vidím pouze text "publikovaný obrázek"

- stránky mají dosti user-unfrendly

- na stránkach je pouze pohled zepředu, grafika fajn, provedení při tomto nasvícení a detailu se netroufám hodnotit. Do této cenové kategorie patří dokonale provedený smalt a platina.

- odkaz na strojek na facebooku je fajn, co je to facebook? - nemám, nechci, a navíc ten odkaz nefunguje.

 

chci-li si dělat propagaci na chronomagu, tak proč ne, ale pls. trochu "přístupně". takto to budí trochu dojem amatérismu nebo horké jehly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Hodinky jsou nádherné, stejně jako mnoho krásně oblečených žen. Všechny bych je chtěl, ale vím, že uvnitř není to, co bych si přál, nebo očekával. Srdce pavlačové báby, nebo cikánky, i když pěkně nalíčené na tom nic nezmění. Aha, Unitas? Od Tourbyho se dá v této verzi pořídit za 600-800 Eur, i to jsem vyselektoval jako mnoho povyku pro nic, ech, setrvačka se šrouby? Ta se samostatně prodává na Ebay za 160 Eur, až bude za 50, tak si ji také koupím. No a samotný Unitas? Na něj už žádná práva nejsou, Eta ho nevyrábí, ve stodole u dálnice určitě přemýšlí o jiných úkolech.... Unitas se dá ale dobře nakoupit ze skladových zásob, pár desítek kusů sehnat přes Ebay není problém... S jistotou se ale vyrábí v Číně, tam ho trochu vylepšili, komplikace typu rezerva nátahu, kalendář, retrogradální ručky, lunár, složená datumovka, to není vůbec problém, to tam všechno dělají v ohromných sériích..... Stačí takový stroj za pár šupů koupit, na to dát můstky z origo unitasu a je komplikace jak z partesu.... Všechno na sebe pasuje s obdivuhodnou snadností. Tedy technologie našeho kousku není tak jedinečná, jak se zdá...No, hodinařina jde v tomto případě stranou, zbývá pak marketing a komunikační um, snad se nějaký milovník najde, opravdu,ale opravdu bude mít něco, co nikdo jiný nemá...Ale držím palce, ať takové ehm "zákazníky" najdou, docela rád bych se pak podíval alespoň na fotky pyšného majitele:D

 

Díky za tyhle fakta! A je zase o něco jasněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondra - ono to není až tak jednoduché a jednoznačné. Viz. můj komentář k "černému" unitasu

Ano, základní swiss made Unitas je za 200-300USD, v lepším provedení o něco víc, čína od 50USD.

Ale.

- Unitas je ver. 1 a verze 2. Liší se mj. beatem, atd.,

- Neexistuje spolehlivý zdroj klíčových komponent pro vlastní výrobu hodinek, takže kdo chce dělat malosériové a nehodlá vlastnit technologii na spec. slitiny, musí chtě nechtě brát buď z číny, nebo celé dokončené strojky od swatch ap.. Úroveň non-brand ETA je špičkový materiál, vynikající přesnost výroby, ale maximální přizpůsobení velkosériové produkci (jinak řečeno nic moc finish).

 

Tj. existuje prostor pro vizuální customizaci a adjustování chodu, není to nic proti ničemu, ale ten prostě nespočívá v napatlání strojku na černo. Někde tady byly ukázky skeletonu Unitasu od nějakého pražáka a vůbec to nevypadalo marně, mělo to nápad i provedení, na rozdíl od čínských skeletonů, které rejpe cnc gravírka na štítky dveří.

Když to přitáhnu za vlasy, tak i takový Coaxial Omegy je upravená 2892A2.

 

pod čarou - nemohl by někdo najít a sem vložit fotku toho "inkriminovaného" strojku Prokop+Brož?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...