Přejít na obsah

Prokop & Brož


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

Rs. - jak píše karlos, snažil jsem se ti napovědět, že fotky těch hodinek ze všech stran najdeš na oněch zde zakázaných stránkách, jejichž jméno jsem neuváženě vyslovil a post právem byl okamžitě smáznut.

 

Takže tam mrkni a hin tuž brk k našemu tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela se mi to i zamlouvalo, dokud jsem si na páně fotografovo stránkách neprohlíd ten strojek - za ty peníze to fakt neni hezkej pohled.. Nehledě na to, že tahle černěná úprava se podle mě do takovejch hodinek silně nehodí.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čeče, podle mne se k černobílému(stříbrnému) ciferníku čistě esteticky ( neumím moc komentovat tu odbornou stránku, to přenechám Rs., třeba) ten pvd unitas hodí. Stylově už mnoho ne, protože ty standartní můstky vypadají tak nějak syrově, spíš pro chlapácký výkonnostní tool hodinky, béčka a tak. Naopak mi ruší modřený šroubky, to neškly kapku přihřát, doufám, že se nepletu, aby byly šedivý ?

 

Taky s těmi plotnami si samozřejmě mohli na této úrovni víc vyhrát, nebo, když tomu nechtěli věnovat pozornost, tak proč ne plné krásné dýnko ? Tenhle standart fandu bije do očí. Takový to vypadá nedotažený, asi tlačil čas, hodinky nešlo představit v roce 2013, 101 let není moc kulatý výročí, i když já bych to s klidem vzal jako extravaganci v rámci márketingu :D Zezadu vidím prostě velký prostor k vylepšení.

 

ještě k fotkám a HODINKÁM - zepředu jsou opravdu dechberoucí, hudba a emoce, jen škoda, že v reálu není rozdíl mezi minutovou a hodinovou škálou a taky mezi hodinovou a minutovou ručkou tak patrný, jak asi autor na renderech zamýšlel, ale celku to nevadí. Czech made je oproti tomu v reálu fakt naprosto perfekt. Ale co mne zarazilo, je dělení vteřinové stupnice - po kolika vteřinách to vlastně měří ?? Je vteřinovka taky retrográdní ? Nedopočítal jsem se ani v jedné verzi :)

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plný dýnko by bylo o moc lepší. Vystavování nezajímavejch továrních strojků je hrozně laciný a žádnej labutí krk a závaží na setrvačce to nezachrání. Ještě to svádí k hroznejm úvahám o původu retrográdních úprav prezentovaných Mischou. Možná, když už teda Kupka, tak plný dýnko se zopakováním těch hlavních křivek z obrazu?

 

Cigi - dobrý postřeh s tou stupnicí vteřinovky, pokud to není žádná stupnice ale jen malůvka, tak je to pro mě velká chyba.

 

Ještě ta korunka by potřebovala nějak vylepšit. Plus by měla být kvalitní, když jde o natahovací strojek, ne jen pozlacená...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej Viktore, korunka je jen pozlacená ?? Ouha, tak to bude asi taky dovoz jako ten retrográd. Rozptylte někdo prosím moje pochyby, rozmetejte mischovo podezření, trocha toho falešnýho štěstíčka by se mi šikla ........

 

No jo, nějaký ty čárky na stupnici vypadaj graficky dobře, o pár míň nebo víc , kdo na to kouká, že jo ..... umělec na vteřiny kašle !! :D

 

Už se v tom přestanu šťourat a budu se jen kochat.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro majitele asi fakt čas nebude jeho pánem, takže na stupnici nesejde, tady je vizuální stránka skutečně důležitější. Provedení by ale mělo být dokonalé u všeho. U paty hodinové ručičky je vidět jak pod sklíčkem vylejzá lepidlo, přímo u paty minutové ručičky je snad nějaké smítko v laku ciferníku a na strojku jsou znát trochu omačkané hrany šroubků od šroubováčku. Taky nerad kritizuju a mrzí mě, že to vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je zatím prototyp, ne? Ani to pouzdro není ze zlata,natož korunka. Korunka ze zlata není tak triviální záležitost, dělají se buď silně zlacené nebo nějaké spešl lisované. Takže to neodfláknout nějakou levnou srágorou z katalogu, to jsem myslel. Na druhou stranu, s žádnou korunkou se nenatahuje líp než s touhle "cibulovou", takže najít jiný tvar, který bude navíc funkční není tak jednoduchý. Pokud to teda Brož neumí sám vyrobit...

 

Nesouhlasím s Karlosem - ty dílky na "sekun.dérii" by měly mít nějakou proporci, a k tomu samozřejmě i dobře vypadat.

 

Edit: už to tu někdo zmínil, to že na hodikovým foru nejde napsat s.e.k.u.n.d.a. je skandální, až bych řekl na pitchu.

Upraveno uživatelem Viktor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Edit: už to tu někdo zmínil, to že na hodikovým foru nejde napsat s.e.k.u.n.d.a. je skandální, až bych řekl na pitchu.

Piš vteřina a nestěžuj si.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník admira

Mnoho zbytecneho textu, zadouci je maximalne nazev vyrobce a krajina puvodu. Zezadu pouze puncovni znaceni. A SWISS znaceni na strojku me tam rusi. Presto se me hodinky libi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou jsem našel nějaké fotky na zahraničním fóru něčeho podobného.

Zepředu tomu není v podstatě co vytknout, kdybych byl hnídopich, tak na minutové ručce je mírný rádius kde má být ostrý přechod. Ty ručky jsou opracované, je to na nich vidět, možná bych je dal ještě o "stupínek" subtilnější, aby lépe ladili k jemné kresbě stupnic.

výše diskutovaná korunka - no .. zlato je dost blátovité a tohle jsou natahovačky, ne automat. Racionální volba je tvrdá nerez (nožovina) s pohledovým povlakem. Za předpokladu nošení do divadla masiv ..

 

strojek - opticky se mně to líbí víc než jednobarevný. před povlakováním byl poměrně pečlivě začištěn. Šroub můstku pérovníku vpravo nemá dokonale vyleštěnou hlavu ve srovnání s uchycením ciferníku.

centrální kolo začištěné, rádius vypadá jako záměr, resp je symetrický. Líbí se mně nápad s kontrastem okolo labuťího krku, ale pořád si myslím, že by se regl ručka měla udělat znovu, ETA ji dělá placatou. Pro tento typ se dávala čtverec po šroubek, polokulatá a ukazatel snížený do ztracena.

Setrvačka - vypadá to hezky, šroubky jsou zlaté jak má být, rozhoduje materiál a vlásek ..

Nevím jaký je to problém při povlakování vymaskovat, ale dírky na kameny bych nechal rhodiované, kameny se "rozzáří".

Když už je tam nápis SWISS, tak bych na můstek soukolí cvakl Prokop & Brož, 8 adjustments :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě, co by s tímhle vláknem udělala cena. Ten samý produkt v limitované sérii za 200 tis.. Určitě by se vlákno ubíralo o mnoho pozitivnějším směrem. Tvorba ceny je náročná, stanovili si nějaké cíle. Čistě hypoteticky za 680 tis./ks, aby se to dobře počítalo, řekněme 80 tis. jsou náklady na tento produkt a 600 tis. hrubého do zisku. 12ks x 600 tis. = 7.200.000,- hrubého za jako dobu nevím (jak rychle se vyrobí a prodají)? Je ten plánovaný zisk v obecné rovině odpovídající vývoji , technologii, kterou museli pořídit, museli nějakou pořídit nebo to někomu zadávají? Na to musí odpovědět někdo erudovaný.

 

Stejně tak by ale mohla být limitka 60 ks á 200 tis./kus, kde při nákladech 80 tis. na kus (už né tak exkluzivní) by byl stejný vejvar, tj. 60 x 120 tis.=7.200.000,-. Zvládli by to ale v delším čase ufinancovat a pokračovat ve výrobě dalších kousků. Už by si to nepořizovalo jen pár ulítlejch jednotlivců, bylo by mi to každopádně sympatičtější. Takhle to směřuje pouze a jenom na velmi movité lidi.

 

Chtěl jsem tím říct, že strojovna asi může bejt lepší. Nikdo ale neznáme nákladovou stránku takovéto se rozjíždějící se firmy, odkud berou zdroje. Třeba jim banka nepůjčila a holt jediný způsob, jak rozjet exkluzivní značku s "TOP" produktem je vyrejžovat finance na začátku. Kdyby se jim to nepovedlo, určitě by v tom finančně pěkně zahučeli a skončili. Tohle dilema možná řešili. Budu rád, když se jim to povede a udrží se. Většina z nás tady ovšem není prozatím cílovou skupinou zákazníků. Budou to lidé neřešící úplně poměr cena výkon, ale dívající se na to i z jiné stránky (umělecké, snobské anebo jenom mecanášské, kdy podpoří takový zajímavý projekt).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně tak by ale mohla být limitka 60 ks

 

Obávám se, že tohle by nebylo proveditelné, protože z rodné chaloupky pana Kupky by toho asi moc nezbylo. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sou to křeče. Ty lidi s tímhle nemaj šanci na "úspěch", tzn. vydělat na tom aspoň pár set tisíc Kč. Teďka jim kdekdo říká, jaká je to paráda a že dobrý ale šestikilo z vlastní kapsy nikdy nikdo nedá, to každej ve finále cukne. Jedině státní správa a tam se z šestikila každej podělá strachy, takže taky nic. A Rusáci chtěj Značku.

Takže se s jedním prototypem budou obrážet výstavy, kde hlavně není konkurence z řad opravdové hodinařiny, budou se honit vlny a za dva roky si na todle nikdo nevzpomene. Nechci bejt zlej ale nemyslím, že je Prokop dobrej obchodník - naopak.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...