Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Hm, tak už ho nemám. Uviděla ho pani a sebrala mi ho, že se jí líbí.

 

Buď rád, že dopadl takhle. ,Poté, co jsem při prodeji Hloha tady velkohubě žvástal, že doma nebudu hromadit nože, jsem do týdne pořídil toto. Můj anděl, když viděl novou akvizici a chvíli mě pozoroval, jak na sedačce vyklapávám a zaklapávám, pronesl: Hmm, takovej pěknej cikánskej nožík." Na mou otázku, jak to sakra myslí, mi bylo sděleno: "Můžeš to vyhodit někomu před ksichtem, šermovat s tím a říkat cóó ty do mě gdyž jáá do téébe nic." a bylo po prdeli.

 

post-1551-1269975357.jpg

post-1551-1269975348.jpg

 

Co si kdo myslíte o tomhle?

Tady: http://www.coldsteel.com/espadaseries.html jsou taková hezká, edukativní videa...

naprosto vyváženej nůž v tvém stylu. Jestli ti srdce poroučí, není co řešit :D

Ne, vážně. Naprostá p***vina ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potřebuju ještě něco malého a lehkého do kapsy, našel jsem tohle, máte někdo jiný nápad ?...

 

Zdravím,

co třeba tenhle: http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA4071.php

 

Osobně mám model 4066 a jsem velmi spokojený. Je velmi lehký, kvalitní ocel, řeže sám. A i ta cena je příjemnější než u "pavouka".

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potřebuju ještě něco malého a lehkého do kapsy, našel jsem tohle, máte někdo jiný nápad ?

 

Jak už jsem tady někde psal, já mám http://www.noze-nuz.com/fallkniven/FN45.php,

tohle je ale celkem blbá fotka naživo je mnohem hezčí, hlavně ta střenka. Je fajn že je krásně placatej, do kapsy. Možná je takovej moc roztomilej, ale do kanclu ideál:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych poprosit místní znalce nožů o radu při výběru. Rád bych si pořídil nějaký damaškový nůž na každodenní nošení (v kapse či na opasku). Zatím se mi žádný nůž nepovedlo pravidelně nosit, takže spíš něco menšího, aby to moc nepřekáželo. Damašek chci čistě kvůli vzhledu. Použití bude nenáročné, přesto bych rád něco aspoň trochu kvalitního, v ceně řekněme kolem dvou tisíc.

 

Praktický by byl možná tenhle Kershaw, jenže ten se mi prostě nelíbí, resp. jeho rukověť vykládaná gumou. Líbilo by s mi něco se dřevem nebo třeba perletí, jako jsou dále uvedené příklady. Můžete některý z nich (nebo samozřejmě i jiný) doporučit, nebo naopak nedoporučit? Některé se mi zdají podezřele laciné, ale nedokážu posoudit, co a jak moc je na nich ošizeno, čemu se vyhnout a co naopak nevynechat.

 

Noname

post-3795-1270628154.jpg

 

Noname 1065-H

post-3795-1270628165.jpg

 

Kershaw Leek

post-3795-1270628174.jpg

 

Boker Magnum Lady

post-3795-1270628186.jpg

 

Boker Magnum Earl

post-3795-1270628197.jpg

 

Boker Magnum Senior

post-3795-1270628206.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Damašky jsou fajn ale trpí všema výhodama a neduhama uhlíkovek (zejména zvýšené nároky na péči a údržbu), navíc pokud je používáš, takl časem zšednou a kresba zajde. Pokud ti jde především o vzhled, volil bych raději nerezový švédský damasteel, je za víc peněz, ale RWL34 použitá na jádro je špičková prášková ocel a čepel prakticky bezúdržbová. Jinak u levných damaškových čepelí pozor na pakistánskou produkci, kterou teď houfně všechny firmy orientované na cenu osazujou, vzhled jde rychle pryč a nejsou zrovna z nejostřejších.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Damašky jsou fajn ale trpí všema výhodama a neduhama uhlíkovek (zejména zvýšené nároky na péči a údržbu), navíc pokud je používáš, takl časem zšednou a kresba zajde. Pokud ti jde především o vzhled, volil bych raději nerezový švédský damasteel, je za víc peněz, ale RWL34 použitá na jádro je špičková prášková ocel a čepel prakticky bezúdržbová. Jinak u levných damaškových čepelí pozor na pakistánskou produkci, kterou teď houfně všechny firmy orientované na cenu osazujou, vzhled jde rychle pryč a nejsou zrovna z nejostřejších.

 

Nebyl by prosím nějaký příklad nože ze zmíněného nerezového damašku, případně nějakého výrobce? Při svém dosavadní hlednání jsem asi na žádný takový nenarazil.

Jinak na pákistánské jsem se právě díval a uvažoval o nich, tak díky za varování - kdyby mělo být rychle po vzhledu, to by mě mrzelo. Radši bych něco připlatil za trvanlivost (jen doufám, že ho pak neztratím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...