Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Z totohle výběru bych bral jedině Buck nebo ZT, ale u ZT musíš počítat s tím, že je to fakt heblo, já měl 0200 a zase jsem ho prodal, moc se nedalo běžně nosit. Navíc ten oblouk na ostří se blbě brousí (ale jestli si to nebude brousit sám tak je fuk, jakou ocel vybereš).

K té tvrdosti, takhle to nefunguje. Každá ocel má několik parametrů který můžeš hodnotit - houževnatost, otěruvzdornost, tvrdost, jak dobře se brousí atd... Lepší oceli jsou prostě lepší ve všech/většině/některých parametrech, podle toho s čím to srovnáváš a na co to chceš. Pokud to chceš na ořezávání klacků jak jsi někde psal, bude ti stačit i dobře zpracovaná 440C, ale je na tobě jestli s ní dokážeš žít (já ne :D ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se budeš rozhodovat mezi dvěma druhy oceli, prostě dej do googlu třeba SR101 vs 1090 a ono ti to něco ukáže.
Možná by byla chyba jít rovnou do nože za 2k, protože pak přeskočíš část toho vývoje a koupíš drahý nůž bez toho, aby jsi věděl co vlastně chceš :) Je to jako s hodinkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Pokud to chceš na ořezávání klacků jak jsi někde psal, bude ti stačit i dobře zpracovaná 440C..." + ta poznámka od Filipa J., hele to je přesně to, co  jsem potřeboval slyšet !

Googlit nějaký moudra se mi nechce, proto jsem se rovnou zeptal, beztak těm článkům moc nerozumím :)

 

Ještě zvážím toho Bucka, ale spíš začnu s něčím pod 1k a třeba později pořídím něco jinýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam napriklad celkom dobre skusenosti so 154CM, hocico od BM ju bude mat a na takove to domace rezanie je IMO idealna. Ona ani 440C nemusi byt zla, zavisi ako sa majstrovi kalicovi podari. Mapriklad majstrom v Mikove sa moc casto nedari, ale to neznamena ze to inde maju rovnako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Pokud to chceš na ořezávání klacků jak jsi někde psal, bude ti stačit i dobře zpracovaná 440C..." + ta poznámka od Filipa J., hele to je přesně to, co  jsem potřeboval slyšet !

Googlit nějaký moudra se mi nechce, proto jsem se rovnou zeptal, beztak těm článkům moc nerozumím :)

 

Ještě zvážím toho Bucka, ale spíš začnu s něčím pod 1k a třeba později pořídím něco jinýho...

Mal som Vantage pro a bol vpohode.. Ta S30V na Buckovi je dobra - lahko sa brusi a nevylamuje sa (asponmne sa nie).. Na "klaciky" a domaci survival (rozumej kuchyna) je to dopohody.. Troska ma na nom sklamalo spracovanie - crienky uplne  nelicovali s linermi a ma "iba" teflonove podlozky.. Ale za tie peniaze je to dost muziky..

EDIT: Este k tomu Bokeru - pokial viem, tak Magnumy robili z 440A, tak si to este pripadne niekde jukni, ci je to fakt 440C - ten rozdiel je znacny..

Upraveno uživatelem kilosunky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bože to sou žvásty todlentonc ..... kluci co pěstní klín ? ..... dá se s tím voloupat ryba ?

 

Ne ale můžu tě s tim mrdnou po hlavě.

 

Lion: Nevím, na co poukazuješ. Někde psal že nechce, aby měl sežvejkané ostří když ořeže klacek. O jiném použití nemluvil, neměl jsem se čeho chytit.

 

Vzhled je subjektivní. Zpracování se asi liší, když kluci říkají že super. Asi jsem viděl nějaké pondělní nebo páteční. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trojan: Pokud to chceš na ořezávání klacků jak jsi někde psal, bude ti stačit i dobře zpracovaná 440C, ale je na tobě jestli s ní dokážeš žít (já ne  :D ).

 

tak pokud na ořezání klacku stačí 440C tak na co vlastně nestačí, abych musel mít elmax nebo já nevím co?? nebo jak jsi to teda myslel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový záložní "nůž", už s brutální patinou od broskve :)

 

 

Tyhle oldtimery jsou super :)

 

Lion: Třeba když těch klacků chceš ořezat 50, pak budeš sekat konopná lana a nakonec stáhneš dva divočáky.

Nerozumím tvé otázce, dokážeš si snad odpovědět sám, proč sis takový a takový nůž pořídil, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trojan: Pokud to chceš na ořezávání klacků jak jsi někde psal, bude ti stačit i dobře zpracovaná 440C, ale je na tobě jestli s ní dokážeš žít (já ne  :D ).

Uz napriklad na rozobrani jednej kartonovej krabice pocitis rozdiel a ked ich mas "vykuchat" viac..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...