Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Jezis, zcela iny... zas tak iny nie je, je porovnatelne velky, porovnatelne tazky, je titanovy a reze :D .  Komu sa paci sebenza designovo, tak nech si kupi sebenzu, ak Vam ide o uzitne vlastnosti, tak hocino od spyderca, BM, alebo tuctu dalsich znaciek urobi tu istu sluzbu a nie ze nie, namatkou napr BM osborne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Endura nesnese srovnání se Sebenzou už jenom proto, že má úplně jinou pojistku, a to backlock, který časem chytne vůli. Dále taky nemá celokovové střenky a už vůbec ne titanové.

Ta analogie Sebenzy se Suby mě baví čím dál víc, na těch hodinkách taky není nic zvláštního, jenom byly první a jsou neskutečně drahé. Přitom to má tři ručky a otočnou lunetu jako jakékoliv jiné potápky a nedělá to nic jiného, než že to ukazuje čas   :lol2:

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necitas poriadne,...pisem o damaskovej endure a ta je titanova a teda backlock nema kde a ako chytnut volu.

Ne? A co má teda za pojistku? Že by se vůlí nebál pan Šulc jaksi neznamená, že tu vůli opravdu nechytne  :boxing: A i kdyby, je to prostě jiná konstrukce, kterou těžko srovnávat se Sebenzou.

Navíc říká "Je to limitka, takže jak se doprodaj, tak je prostě konec." a to video je z 16. října 2012... takže good luck  :tongue_ss:

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre ak sa bojis voli v titanovom backlocku tak si idealnym kandidatom na pevny noz. Ano volu to chytne ak to budes prasit ale to aj sebenza, resp ta nechytne volu ta sa mozno znici uplne, videl som to na jednom na aliasovi z toho titanoveho oneho co podopiera cepel sa ti kus odstiepi a je to.... Prave preto tam niektori vyrobcovia srobuju na koniec tych titanovych lockov kusok oceli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Nechápu, proč by v titanovém backlocku nemohla vzniknout vůle - je to dáno jeho konstrukcí. Stejně tak je dáno konstrukcí framelocku nebo linerlocku, že v něm nevznikne vůle, ani když je vyrobený z měkčí a méně houževnaté oceli. Pokud má pojistka prdnout při prasení, tak se podívej, jaká je tloušťka materálu ve framelocku a jaká v pružině backlocku - a pak se ještě podívej ja pevnosti materiálů v tlaku a v tahu  ;) U backlocku je navíc koncový díl pružiny, co zapadá do výřezu v čepeli, namáhán na krut.

 

2) I kdyby backlock nějakou záhadou tyhle nevýhody neměl, pořád nechápu, proč srovnáváš nože s různými pojistkami - na jejich provoz to má zcela zásadní vliv. Já osobně bych teda jednou rukou backlock zavírat nechtěl, u framelocku to není problém (pokud to zrovna nezkouším levou, jak jsem se tuhle chlubil  :lol: )

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som backlock na svojej tipike nikdy inak ako jednou rukou nezatvaral a dokazem to jak lavou tak pravou uplne rovnako.

 

Pokial budu vsetky sucuastky (cepel poistka prilozky sroby) titanove ci ocelove tak tam beznym pouzitim ziadna vola vacsia nez bola na zaciatku nikdy nevznikne. Ak nejaka vznikne tak len poskodenim niektorej zo suciastok a to moze za pouzitia tychto materialov nastat jedine prasenim... a ano prasenim sa da znicit cokolvek, aj pevny noz.

 

Netvrdim ze su to rovnake noze, tvrdim ze uzitna hodnota je porovnatelna, pracu zastanu rovnaku ja napriklad mam oba a tipika mi vyhovuje viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, tím se vracíme k tomu, co jsem už napsal:

Ta analogie Sebenzy se Suby mě baví čím dál víc, na těch hodinkách taky není nic zvláštního, jenom byly první a jsou neskutečně drahé. Přitom to má tři ručky a otočnou lunetu jako jakékoliv jiné potápky a nedělá to nic jiného, než že to ukazuje čas.

Užitná hodnota Rolex Subů a Orientů Ray je plus mínus stejná. Stejně tak Endura a Sebenza budou obě řezat, samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...