Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Uz napriklad na rozobrani jednej kartonovej krabice pocitis rozdiel a ked ich mas "vykuchat" viac..

Jo, karton je mor. Tuhle jsem sekal velké krabice s Military a byl tupý asi po dvou minutách (taky se pořádně zahřál, na ruce bych ho asi neudržel).

 

Trojan: a proto je do lesa nejlepší uhlíkovka   :whistling:

Amen :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda koukam, co dokaze rozpoutat jeden hloupej dotaz :) Nicmene mam aktualne vyreseno a poridil jsem si Buck Vantage Pro. Mam sice par vyhrad ke zpracovani, ale ve srovnani s tim srotem co mam doma je to nebe a dudy. Pujdu nekam narezat nejaky klacky :) a pak budu hodnotit. A mozna zkusim i voloupat nejakou tu rybu :)))

 

Kazdopadne diky za vase pripominky a tipy, svuj ucel to splnilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To neviem, len mi to tak napadlo a bol to momentalny popud :lol: Do tohto by som sa naozaj nechcel pustat

Edit: Ale ta S30V je (ak je dobre spracovana) aj huzevnata a aj tvrda - proste vydrzi dost a nestoji to majland (ako seiko 5) :lol:

Upraveno uživatelem kilosunky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam prakticke skusenosti s nasledujucimi ocelami:

 

RWL: individualna vyroba, kalene vo vakuu, vydrzi to naozaj dlho ostre, reze to dobre a vsetko, vcetne kartonu a popruhov na paletach so skelenymi vlaknami, ale uz je na druhu stranu docela problem to bez "specialneho" vybavenia nabrusit

 

S30V hlavne sebenza a nejake spyderca: bude na tom asi zhruba podobne ako ta RWL ale priznavam ze som jej oproti RWL nedaval zas taky zahul aby som to mohol uplne objektivne porovnat

 

154CM: vacsina od BM a jeden pevny od Gerberu,... moj subjektivny favorit pokial ide o EDC na bezne civilne pouzitie,... za dobru cenu podla mna hodne muziky, ostrie neudrzi tak dlho ako RWL, ale zase bez problemov brusitelna bezne dostupnymi brusitkami, najdolezitejsie je, ze som este nenarazil na vysloveny nepodarok, proste tvrdim ze tou ocelou sa neda nic pokazit, pravda pri nesetrnom zaobchadzani ma ostrie sklony sa vylamovat a pri paceni nie je problem ulomit spicku, to je dan za lepsiu tvrdost oproti 440

 

N690/440C najlacnejsia klasika, pouziva to kde kto a zavisi na tom ako sa majster kalic prave vyspal,... mal som kusy nadpriemerne, priemerne aj nevyhovujuce,... za tie peniaze su to vacsinou uchadzajuce noze,.... stalicou medzi nevyhovujucimi je podla mna Mikov, tam nie je problem narazit na blato, ktore sa hned zatupi, ale odmenou Vam zase bude, ze pri paceni ci pade na beton sa spica ohne ale neulomi a da sa ohnut nazad

 

 

Za mna je stavkou na istotu nejake BM so 154CM z lacnejsich napr griptilian, na bezne pouzitie idealny nozik ktory reze a ked ho zatupite, nemusite byt majster brusic aby ste ho dostali spat do uspokojiveho stavu, + kartonobijcom by som poradil nech si kupia priemyselny orezavac s nahradnymi cepielkami :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..

Přijde mi, že si hlavou stejně nevyberu. Každá ocel má nějakou mouchu, jenom prostě nechci koupit uplnou sr**ku...

A trochu to popoženu, protože se potřebuji celkem rychle rozhodnout. Dám sem pár linků a zkuste mi poradit.

 

Buck, Böker, CRKT, Cold Steel, Kershaw, ZT

 

Díky.

Buck!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...