Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Teď už teoretizujete. To že se někomu odštípnul kus framelocku někde za devatero horama když s tím dělal kdovíco je hezké. Když někdo prodává Enduru, první na co se ho kupující zeptá jsou vůle v čepu :)
Pokud bych chtěl nějaký nůž od Spy srovnávat se Sebenzou tak jedině Mili a to v titanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,

troufám si tvrdit, že o nožím něco vím a pár jich vlastním.....a to i od vyhlášených nožířů. Ale Sebenza je opravdu král. Vždy vše lícuje, pasuje a bez kompromisů. To není ani u nejlepších výtvorů nožířů. Vždy je třeba něco doladit. Ostatně, jeden z nich má motto zhruba takovéto: "Drobné nedostatky jsou známkou kvalitní ruční práce".

Jirka

P.S.: Sebenza na fotce není neb ji mám trvale v pracovní aktovce.

post-2560-0-45218400-1403244000_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Jivl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bedjasson: Za mne osobně Mcusta. Líbí se mi o hodně víc. Nevím proč, možná je to jen subjektivní. Tá spona je fakt hezká, zpracování asi není co vytknout a tento typ pojistky mám já osobně raději, než ten, co je u Benchmade - víc mu věřím... Ty žlábky na rukojeti u Mcusta - záleží jak padnou do ruky. Pokud jsis to zkusil a padne, tak já bych neváhal. Já mám smůlu, žlábky nemůžu, protože z 99% mi prsty do žlábků nesednou. No jo no, nejsem konfekční typ :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak este k tym pseudosebenzam - kazdy vyrobca sa snazi kopirovat koncept (niektori posvojom), a kazdy ma uz vo svojej ponuke nejaky zatvarak s Ti framelockom.. U BM to urcite nie je Tipika, ale Subrosa (myslim, ze je ti 790), u Spy je Mili, ptipadne Sage 2..

K dileme ci Mcustu, alebo 710, somm ti uz pisal.. Za mna 710 - ten noz som mal a budem ho mat znova.. Neskutocne navykovy Axis.. Ale zase tam mi vadila ta vlnka na cepeli, ktoru som nevedel poriadne nabrusit..

Upraveno uživatelem kilosunky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z tych dvoch hlasujem za 710, mal sopm ju a je to viac nez podareny noz. Klip na G10 bude trochu trhat gate ale da sa podlepit ciernou powertape. Ja som sa jej zbavil z dovodu oceli D2 nie je moj salok kavy, mal som to vecne tupe bo sa mi to nechcelo brusit tak ako by to zasluzilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznacne BM710 z tych dvoch. Neprekonatelny Axis, ocel D2 je u BM vyborne spracovana. Brusenie vlnky je v pohode, proste to nenechaj uplne stupit a da sa to potom len obtahovat na keramike (bud na gulatej tycke alebo na hranatej na rohoch ako ma napr spyderco sharpmaker).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zjistil, že Fallkniven A1 mi jako bushcraft nůž nevyhovuje. Konvexní výbrus, který neumím brousit v kombinaci a velkým a těžkým pouzdrem způsobuje, že nůž se vůbec nedostane do ruky a akorát leží v šupleti. Škoda ho. Nemáte někdo tip na něco jiného ? 

 

Co třeba toto:

http://www.noze-nuz.com/gerber/G751.php

 

nebo toto:

http://www.noze-nuz.com/ka-bar/BKR2.php

 

Nebo já nevím co :-) Chtěl bych aby to byl trochu větší nůž a těžší, kvůli sekání křoví a klacků na podpal a zase ne tak velké monstrum jako A1 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomáš: Bez problému to nabrousíš na papírech 600-2000 třeba na podložce od myši, není to nic těžkého. Já osobně jsem si na F1 udělal fazetu, keců o tom má každý kdo ví kolik ale ten rozdíl v odolnosti je minimální :D A udělat zas konvex je chvilka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hašna: co jsem googlil fotky, tak tam není nic co by ten šroub držel a ani by podle mě, nic být nemělo... takže netuším proč tam je

 

Tomas_2002: já by sem se podíval po ESEE... 

 

No, mě se výrazně nelíbí ty velké nápisy tam a černěné ostří.

 

Co by se mi zamlouvalo, tak by bylo:

 

Ontario SK-5 Blackbird

 

Cold Steel SRK San Mai III

 

Esse model 4 desert plain

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...