Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Tak jsem si udělal malou předvánoční radost a koupil si kousek britské historie, i když novodobé :-). Pořídil jsem si na loď nůž Sheffield, tzv. Jack knife. Musím uznat, že nůž je opravdu parádní, nemám nic co bych mu vytkl - i ten otvírák na konzervy je fain :-).

 

Tedy jediný problém je s otvíráním, všechny části se otvírají opravdu kure..... vsky špatně. jdou hodně ztuha a to je slabé slovo. myslím si, že by se mohl používat v mučírnách na trhání nehtů ;-). Zkusím promazat pomocí "Balisty" a budu doufat, že se časem ochodí.

 

Fotka je z Bushcraftu, kde jsem ho i koupil. Vlastní dodám později. :-)

 

post-20230-0-99653600-1511103588_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ták, přátelé nožů, poraďte.

Trochu se kloním k civilněji vypadající ZT0566. Teď jsem koukal, že je rozdíl cca 600,- u karbonu oproti černé střence. Čepel nechci černou. Karbon vem celkem čert i když vypadá pěkně, ale je u nože popisek ze jde o Elmax a ne S35VN. To je rozdíl mimo vlastností materiálu u v té barvě matné vs.lesklejší?

 

Aniž bych tomu šel nějak naproti a znal cenu, zamiloval jsem se do Zero Tolerance Large Sinkevich Carbon Fiber.

Je to ale petarda 6.3k a to se mi za nůž dát nechce. Tolerovat bych si treba tři a půl, kdyby to stálo za to, tak 4k.

 

Je velký kvalitativní sešup třeba ten ZT0566? Nebo ta ZT350SW? Škoda toho karbonu, no...

 

Jsou někde v Praze tyhle adepti k vidění a porovnání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vsechny ZT jsou kvalitativne na vyborne urovni, tak se o zadnem sešupu mluvit neda. Mel jsem Large Sinkeviče a je to super nuz, doporucuju. Takovej jedovatej elegan. Z druhe ruky chodi kolem 5,5 a mozna i 5 litru (tady nebo na Knife.cz), takze si vyplati si pockat. Me fascinovala ta cepel a chod na loziskach. Jinak ale existuje par nezoru, ze na tvrdou praci ta karbonova strenka moc neni, ale kdo by s tim nozem pracoval, ze :-) 

Model 350 je robustni nuz, hodne placatej a plochej - je ho hodne plna kapsa. Taky jsem ho mel, ale kvuli te robustnosti sel pryč.

0566 asi idealni volba a toho karbonu nemusis litovat - G10 je asi bytelnejsi a holt levnejsi, no. Ten nuz taky myslim neni tak obrovskej. A stejne jako Sinkevič má deep carry clip, což treba pro me je skoro podminka, aby nuz byl schovanej v kapse celej.

Jinak v Praze k videni asi nejsou, nemo ja je nikde nevidel. Proste objednej a zkus a pak kdyztak prodej a zkus jinej. Jako s hodinkama :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a v tech materialech cepeli samozrejme rozdil je, ale uprimne to nikdo normalni neoceni. Je sice hezky mit nuz v ZDP 189, ale ten jde i tezko nabrousit. Takze i Elmax nebo i nizsi druhy jsou uplne v pohode, normalni uzivatel to nepozna. I normalni 440 udela dost prace a pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, díky za nasmerování. Ty barvy čepelí jsou jen dvě, černá a ta klasická? Z fotek z netu se mi zdá, že je ještě lesklejší verze a taková matná. Kdyby bylo na výběr třeba u té 0566, skočit raději do toho Elmaxu, nebo S35VN?

 

cema: tuhle šanci bych okamžitě využil, skoro se mi to nechce kupovat, aniž bych ho reálně viděl. Velikost a tak.

Ale manželka je ve čtvrtek dlouho v práci a tak já taxikařím s klukem na kroužek, pak večeře atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky nosim ZT0200, porad (uz 7 let), v kratasech i ke kosili, na cundr i do prace, vim o nem, jenom kdyz ho prendavam z kalhot do kalhot nebo ho potrebuju vytahnout na nejakou pracicku. ale pravdou je, ze ze zacatku jsem s jeho velikosti a vahou docela bojoval

 

nozu mam docela hodne, ale zadnej gentlemantskej zavirak, uz dlouho neco hledam, ze jeste se wow efekt nedostavil u zadneho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tý jo chlapi 0300, 0200 atd. to jsou teda hebeda na denní nošení aspoň pro mě. Tu máte na foto gentlemanské kudly do 100 g a je určitě z čeho vybírat. 

 

Zleva ZT 0770CF, 0460, 0450, malá sébka, BM940, Bugout, Kershaw Skyline, Spy Sage 1, Spy Manix. 

post-21044-0-01254300-1511249051_thumb.jpg

Upraveno uživatelem blam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...