Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

jo .... vyzobal sem všechno co sem chtěl (ten poslední z LE 2017 dostanu až pod strom) ..... a něco už je nedostupné (nejspíš jenom asi dočasně)

 

trochu mě ta závislost na pomalovanejch dřívkách začíná děsit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že já nepropadl Opinelům - letos ve Francii jsem je viděl často, i několik obchodů, kde se na ně zaměřovali víc. Říkal jsem si tam, že bych si rád koupil svůj první Opinel, ale pak mi došlo, že by se to nejspíš zvrhlo a tak zůstáváme u platonického vztahu... Ale mám na odborníky dotaz - vždy mne zajímalo, zda jsou to kudly fakt na práci. Já vím, že kvůli tomu vznikly, ale z dnešního hlediska, když se s tím bude pracovat, co výdrž rukojeti, čepu, opotřebení a vůle ve srovnání s noži moderní konstrukce?

 

Jiří_99 - gratuluji, Victorinox byl u mne dlouhá léta č.1 pro praktický multifunkční nůž pro každodenní použití. Co je to za model?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivan: "z dnešního hlediska" - ti na to asi nikdo neodpoví, dnes se nože v podstatě nepoužívají, jsou spíš jen jako hračka. Jen sem tam někdo nůž používá, ale to je používání typu ukrojím a namažu, uříznu provázek a podobně, tomu se nedá říkat pracovat s nožem. Při takovém používání se žádné opotřebení a změny projevit nemůžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivan: Ja jsem Opinel koupil dedovi jako darek asi pred deseti lety. On bez kudly nevyjde a rozhodne ho nijak nesetri. Z opinelu je nadsenej, nemuze si ho vynachvalit, pouziva ho na vse. Uz to taky odnesla spicka noze. A jak pise Ypo, i kdybys ho zrasoval, tak za tri kila koupis novej. Rozhodne bych se nejake prace s nim nebal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník qoyi

Škoda že tady v Nemecku se nesmí mít skoro nic... v CR jsem mívala hezké kousky ale prodáno...

 

Jakto? Čepel do 8,5cm by neměla být problém. Takových nožů je dost. Můžeš mít i sekyru nebo mačetu (považují to za nástroj a proto to neřeší), každopádně je výhodou na tý mačetě mít kryt a nápis fiskars a nemít ji vedle sedačky v autě vod krve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakto? Čepel do 8,5cm by neměla být problém. Takových nožů je dost. Můžeš mít i sekyru nebo mačetu (považují to za nástroj a proto to neřeší), každopádně je výhodou na tý mačetě mít kryt a nápis fiskars a nemít ji vedle sedačky v autě vod krve.

Detaily úplně nevím, ale slyšela jsem že problém je i peprak a malé nože. Jednou jsem měla problém s dlouho zapomenutým boxerem... Úplně v Nemecku zakazano. Tak už to raději s ničím nepokouším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník qoyi

Peprak, boxer, teleskop ano, to vse je zakazane. Male noze nesmi byt motylek, pestni dyka, karambit a oboustranne ostri. Ideal je flip joint, treba victorinox bez pojistky, nebo neco se zamkem s cepeli do 8,5 cm ... nebo aspon takhle jsem to pochopil. Jo a peprak muze byt, ale musi na nem byt napsano ze je na zvirata urcen, nemecky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...