Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

Mně to už přišlo (potom, cos tomu tady udělal reklamu, já to objednal a pak jsem si tu přečetl, že to má blbej výbrus a nemáme to kupovat :D )...

 

Moje dojmy nejsou relevantní, nožům nerozumím a nemám s čím srovnávat. Pocitově - váha fantastická, úchop vzhledem ke konstrukci přijatelný, při pevném stisku kulaté čepičky čepu palcem a ukazovákem nehrozí riziko náhodného stisknutí pojistky v hrsti. Dalo by se s tím účinně bodnout, pokud by se zadní část střenky opřela o dlaň. Jinak ale pocity smíšené, u oceli jsem zvyklý na strukturu kovu, na lehounké stopy obrábění, na světlý lesk kovu. Tady jsou čepel i kovový rám takové matné, lehce našedlé, celkově to trochu spolu s váhou působí dojmem titanu. Chybí mi mikrostopy obrábění. Prostě je to jako být zvyklý na ocelová pouzdra hodinek s pěkným finišem a najednou vzít do ruky damaskosteel nebo tegiment.

 

Pár fotek...

no dyť je to pěkný, ty smíšenej pocite .... kdybys počkal do pátku černýho, tak to bylo o tři kila levnější ..... stejně sem to nekoupil, ale nadšení se dostavilo to zas jó ............... já kupuju jenom opinely .... zejtra bude další várka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) btw, ten kritizovanej výbrus je profil celý čepele nebo profil samotnýho ostří? Jestli ostří, tak to by mělo bejt plochý, soudě podle tvaru ostřících prvků na brousku, kterej k nožům Dežo nabízí. Tj. nůž by mělo jít ostřit i standardně na kameni.

 

post-30813-0-62038600-1512144834.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkals že máš horečku? :)

Však mám, ale mezi pocením se snažím nějak zabavit. Jo a tymián zabírá, děkuju :)

 

profil čepele .... hlavně si tuhle ostřící hovadinu nekupuj .... to si rači kup šutr co se s tím brousí kosa

Jj, to došlo i takový lamě jako jsem já, vypadá to jako o trochu lepší verze "kolečkovýho" ostřiče, kterým za mýho mládí rodiče vytrhávali kusy ostří z kuchyňských nožů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

tak sem dokoupil karbonovou sadu a nůž na ústřice (ty musím někde sehnat) ...

 

.. plánoval jsem do konce roku 2018, že jich nasbírám sto ..

... to ale asi neklapne, páč v době adventu chce matka mého dítěte z předchozího vztahu vždy zvýšit výživné .... ani letos nezklamala ...... takže to zase asi budu po stokoruně prodávat ..... a nebo jí pošlu do konečníku ..... kdybych jí před těmi pěti lety v afektu a nepříčetnosti zabil, tak už sem mohl být venku z vězení pro násilníky .... ale třeba by mě pak tížilo svědomí .... spíš ale ne

 

*ať žije Opinel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem dokoupil karbonovou sadu a nůž na ústřice (ty musím někde sehnat) ...

 

.. plánoval jsem do konce roku 2018, že jich nasbírám sto ..

... to ale asi neklapne, páč v době adventu chce matka mého dítěte z předchozího vztahu vždy zvýšit výživné .... ani letos nezklamala ...... takže to zase asi budu po stokoruně prodávat ..... a nebo jí pošlu do konečníku ..... kdybych jí před těmi pěti lety v afektu a nepříčetnosti zabil, tak už sem mohl být venku z vězení pro násilníky .... ale třeba by mě pak tížilo svědomí .... spíš ale ne

 

*ať žije Opinel :D

Tož aj faju už máš vidím ? Peterson ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...