Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

tak už to někomu přišlo ? .... chci slyšet dojmy ....

Ty kecy na tý stránce jsou strašlivý - vysoká škola marketingu pro hipstry, prej míchání kávy :D Asi se to bude držet na píp.

Nicméně ta krabička se třema 27g (čepel 8cm) mi přijde jako gut, kdyby se nekdo přidal. Pokud tedy sedí ta velikost u chlápka v ruce.

https://www.kulina.cz/darkova-sada-kapesnich-nozu-27-g-3dilna-wood-deejo/d-89393/

 

edit: ono to teda neni ve třech nijak levnější, tak nic

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Ty kecy na tý stránce jsou strašlivý - vysoká škola marketingu pro hipstry, prej míchání kávy :D Asi se to bude držet na píp.

Nicméně ta krabička se třema 27g (čepel 8cm) mi přijde jako gut, kdyby se nekdo přidal. Pokud tedy sedí ta velikost u chlápka v ruce.

https://www.kulina.cz/darkova-sada-kapesnich-nozu-27-g-3dilna-wood-deejo/d-89393/

 

edit: ono to teda neni ve třech nijak levnější, tak nic

v tý sadě je nahofno výbrus .... já mám rád plochej

 

edit: teď koukám že plochej není nikde, mi zmátlo to gravírovaní ..... nekupujte to !!! :D

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beze srandy, tenhle Aitor byl špička z Rambo nožů. Pár set Márú stál. V katalogu Kettner jsem nad nim slintal léta. Touhu po Rambo noži jsem uspokojil na tržnici na Kulaťáku. Raný devadesátky...

Jj, vzpomimam. Na vojne to mel jeden blbec. Tri v jednom. Od nejvetsiho po nejmensi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Sem netušil, že Rambo jel taky v Opinelu :D

Ale jinak je ta třináctka slušny howado! Jak si sem dával před časem video toho zálesáka, co to testoval.

Rambo je sračka ... kdyby znal Opinel tak nepotřebuje hořický trubičky na boj s krysou.... prostě by křísnul topůrkem .... ale je fakt, že naposledy sem to viděl ve třinácti letech na betě a bylo to dost rozmazaný (tipuju tak 18 kopie) . .... takže bůhví co měl za nožejk .... ale moh by to vědět kadel .... ten ví všechno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechat si od Pavla Bolfa ukovat kuchák z posledního dílu. Nebude za litr, ale přežije co má. Vyřežeš se ze spadlýho vrtulníku a Khmera kuchneš vejpul jedním tahem.

No, po tom, co jsem od něj měla parciálně kalený kukri, ze kterýho se mi vyštípl brutální zub po běžné práci se dřevem, tak už dávám u "pracovních" nástrojů přednost sériové výrobě. Jinak Pavel nůž bez řečí opravil a jeho přístup byl naprosto korektní, ale kudly jsem se pak zbavila, protože jsem tomu prostě už nevěřila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono tradicne kovanie nozov je v dnesnej dobe asi ako jazda na koni,... v porovnani s modernymi sposobmi prepravy to vobec ziadne vyhody nema, ale cez to vsetko to mnoho ludi fascinuje a je okolo toho aky taky biznis. Kovac samozrejme nema najmensiu sancu sa v nejakom technikcom ohlade vyrovnat modernej tovarne vyrobenej oceli, jediny aspekt kde ma navrch je umelecky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda. Problém ale vidím v tom, že většina kovářů (v tom pořadu) vůbec neřeší původ oceli. Prostě něco popadne, vyková, zakalí a doufá, že to nějak dopadne. A pak se při testech nestíhá divit, co s čepelí udělá tvrdé dřevo, kost, led a další materiály...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...