Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Já se teda chtěl zeptat už dávno, ale co máte proti Alze? Asi mi něco uteklo :). Nemůžu si na Alzu stěžovat, jasně, ceny už dávno nemá nejlevnější, ale co se týče servisu pro zákazníka (reklamace, otvíračka, alzaboxy) nemám co bych jim vytknul. A kdybych se pustil do tý baterky (jasně že mě svrběly ruce... :)), tak je levnější vo stopádlo jak Kronium. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to myslel tak, až nebudeš mít nic v ruce. Jako že objednáš, zaplatíš a u nich se něco posere (ztratí při preprave, není dostupné apod.). Neříkám, že je toho velke procento v tom objemu, ale pokud se stane teprve zažijes Alzu.

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řada Firebird je kvalitnější. Když se povede, tak je to příjemný lehký nožík. Řezivost je dané tvarem čepele, třeba FH-41 je perfektní. G-10 je obvykle perfektně zpracovaná a není potřeba nic upravovat. Tahle řada má trochu silnější detent, takže musíš víc zabrat, ale to je spíš plus, jinak hodně lehký chod a dobře se s nimi cvaká. Frame neznám, liner je obvykle bezproblémový, nelepí se a odjištění je pohodlné. Ocel by podle pár videí na netu měla mít parametry D2, ale bohlerovská ocel to asi nebude. Čepele jsou precizně zpracované a z továrny vcelku dobře nabroušené, takže jde hned použít. Mínus pro mě byla krátká čepel (FH-41, pod devět cm), kdyby byla o centimetr delší, nechal bych si ho na nějaké akce s rizikem hysterického záchvatu ze zabijáckého nože. Měl jsem na zkoušku čtyři různé modely a všechny ok, nejvíc mě zaujal jejich poslední FH-91. Ve srovnání s jakýmkoliv zavírákem od ruike jsou po mém soudu o třídu lepší (ocel, váha, skladnost, celkové provedení), ale možná proto, že ruike se se mnou zcela minulo :D.

Teď druhá strana. Čepel se musí povolovat dvěma torxy, je třeba s tím počítat a není to moc pohodné. Šrouby bývají zalité závitovým lepidlem, takže bez horkovzdušné postole se žvejknou šroubky. Nejde to odhadnout, takže je při rozebírání dobré být velmi opatrný, jinak je hlavička v p... . A pro mě hlavní lapsus. Dostalo se mi do rukou tohle video, recenze na nový nůž Firebird FH-51, cca 4 minuta. Autor uvádí, že nůž měl boční vakl, protože v továrně dotáhli čep tak "na krev", že kuličky ložisek vymáčkly příložky a vakl byl i slyšitelný. To je pak samozřejmě v háji.

https://www.youtube.com/watch?v=eq4PTFGfCFo

Celkově bych řadu firebird hodnotil jako cenově podhodnocenou, ale žádný zázrak, dobře udělané běžné nože pro běžné použití :).

Upraveno uživatelem chloupek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 10 hodinami, Pepino777 napsal:

Chlapi a jak je na tom vlastne s nozema to ganzo? Ma nekdo pozitivni/negativni zkusenosti? Jsem koukal, ze se daj ty noze sehnat za docela pekny peniz napriklad na amazonu.

Mam asi 3 nebo 4 a vsechny v pohode, kupoval jsem vsechny na alikovi, prisly i pomerne brzy, tusim ze to posilaji z Holandska

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...