Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Je to nůž od MATa s pojistkou MATAX s odjištěním na hřbetu, velikost čepele obvykle cca kolem 9 cm, ocel obvykle RWL-34, nejen v českém horizontu jedny z nejprecizněji udělaných nožů, co jsem kdy potkal, určitě stojí za to podívat se na jeho vlákno na knife
toto je spravny modell?
cena cca.?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co říkáte na tohle? Je to od (rodinného) kamaráda 18 let. Jeden z jeho prvních počinů. Chtěl nějakou konstruktivní kritiku, ale na to já se necítím jsem jen prostý uživatel a spíš na ty zavírací nože. Ocel z nějakého starého kotouče z cirkulárky. Nějaké podněty ke zlepšení do budoucna? Je mladý a chce něco dělat, tak mu to nechci moc otrávit, spíš předat sprostředkovanou dobrou radu. Díky

IMG-eee3d5ff7e80eb5a8843cf945051c913-V.jpg

IMG-76b9ef8252e6e21831e606736d578d07-V.jpg

IMG-b7509349d48c57c5c44089338957f1eb-V.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 let a jeden z prvních nožů? Co by chtěl slyšet? :eek: lepší povrchové zpracování je detail, to přijde samo, finální fotka není moc vidět, ale výbrus a nabroušení přijde s praxí ... dobrá práce, řekl bych (nenašel jsem dostatečně intenzivní ksichtík), hlavně ať ho to baví dál, ať se podívá na knife a jestli má už nožů víc, ať si rovnou založí vlastní vlákno v galerii nožířů :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem chloupek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky mistře. Já mu to vychválil, ale upřímně já tomu moc nerozumím. Rád bych mu nějak pomohl, tak jsem aspoň přislíbil, že mu seženu materiál a sháním nějakou brusku (nějaký tip?).Bydlí s rodiči v garsonce a tohle dělá ve sklepě, má to jako takový úťek z reality. O knife jsem mu taky říkal, ale on je raději na rybách nebo v tom sklepě. Dokážu se vcítit do jeho kůže, taky jsem byl v jeho věku raději všude jinde než rodiče, ale já měl výhodu, že jsme nežili všichni na pár metrech čtverečních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové simvás, jak (jestli vůbec:)) se  řeší todleto? Po dlouhý době jsem doma našel tendle nůž a občas bych ho ponosil, ale rozčiluje mě jedna věc - framelock prostě necvakne dost "hluboko" do tý západky v čepeli, tudíž se čepel viklá. Před  nějakou dobou jsem to rozebral, zkoušel různě tlačit/bušit na ten framelock, aby se trochu jakoby ohnul, nic. Vyleštil jsem tu plošku na čepeli, že by tam jako ten framelock líp sklouznul, nic. Rád to dám nějakýmu nožíři, ale co by s tim tak udělal..?

 

 

0C6722AB-FFFB-4D96-B8DA-710068403781.jpeg

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...